Skocz do zawartości

Panele podłogowe a wodne ogrzewanie podłogowe


Recommended Posts

Panele podłogowe mogą być wykorzystane nad wodnym ogrzewaniem podłogowym, pod warunkiem że ogrzewanie będzie stosowane na całej powierzchni podłogi (ułożone i użytkowane w opisany niżej sposób), a panele będą dopuszczone do współpracy z podłogówką.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/10418-panele-podlogowe-a-wodne-ogrzewanie-podlogowe

Link do komentarza
Gość Malajkat
Witam serdecznie. Niestety nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem: wylewka powinna mieć grubości ok. 2cm. Przy takiej grubości wylewka uległa by szybkiej degradacji (spękania i skruszenia). Minimalna grubość wylewki to 5cm i poniżej tego progu nie można schodzić.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie. Niestety nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem: wylewka powinna mieć grubości ok. 2cm. Przy takiej grubości wylewka uległa by szybkiej degradacji (spękania i skruszenia). Minimalna grubość wylewki to 5cm i poniżej tego progu nie można schodzić.




Wszystko jest porządku po prostu pan nie doczytał 2 cm betonu nad zatopionymi w niej przewodami a nie jest to grubość całej wylewki tylko jej części górnej .

Grubość wylewki 5cm bez ogrzewania podłogowego jest ok można jeszcze wtopić siatkę . Przy ogrzewaniu 6cm to jest minimum .Wszystko zależy jeszcze od twardości , jakiej firmy został zastosowany styropian . Są straszne rozbieżności w twardości przy tym samym oznaczeniu np. ( EPS 100 ) .
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość tomwek
POLECAM mam 100% podłogówki w domu 160m2 ,płutki, panele deska berlinecka (1cm) rachunek za cały rok 2600 zł w tym ciepła woda i kuchnia gazowa. Kocił Junkers Ceraptur Smart 3-14 REWELACJA POLECMA podłogówkę na cłaości.
Link do komentarza
Gość tomekw
Dodam: wszystkie obliczenia dot. podłogówki zrobiełm sam bop jak słuchałem fachmanów to porażka, jest na KAN-TERM, wylewki zwykłe zbrojone włóknem gr 7-8cm (całość), piec moc max skręcona do 10kW :), praca ciągła od 13.10.2011 do dzisiaj średnia na dobę na dzień dzisiejszy to 6m3 gazu, najwazniejsze wg mnie to tak naprawdę dobra izolacja termiczna domu podłóg fundamentów sttropu - i sukces gwarantowany - Żonaa do dziś jest w szoku i juz przestała mi ględzić o kaloryferach w łazience :) A o tym że w sypialniach sien ie zakąłda to juz zupełnienie rozumię mikroklimat jest super ani sucho ani zimno ani gorąco, poza tym zero "kotów" kurzu , fakt - nie mam tez za wiele dywanów :) ale za nimi nie płaczę.
Link do komentarza
Polecam kompletna nowość na rynku. Podkłady do ogrzewania podłogowego wykonane z płyty porowatej. Żadnych wylewek.tzw. metoda sucha. Płyta ułożona bezpośrednio na stropie, specjalnie zalecana do zastosowania na lekkich konstrukcjach stropowych wykonanych z legarów drewnianych. Nazywa się to Eco Thermo Floor - jest to system paneli z wyfrezowanymi kanałami w które układa się aluminiowe lamele rozprowadzające ciepło po całej powierzchnia ,w lamele wkłada się rury następnie cienka przekładka z korka lub płyty underfloor i panele lub deska barlinecka. Jeżeli chcemy położyć terakotę to na te płyty z lamelami i rurami kładziemy płytę cementowo - włóknową np Fermacell i kleimy terakotę.SYSTEM ma same zalety przede wszystkim izoluje akustycznie,jest cienki całość do paneli to 33 do 35 mm. Pachnie drewnem, zalecany dla alergików. Bardzo popularny w Skandynawii i coraz popularniejszy w Europie zachodniej. Jedna z firm jako trzecia na świecie rozpocżęła produkcje tego systemu w Polsce.
Link do komentarza
Panowie nie zrozumieliście treści opisowej, wylewka ma mieć nad przewodami cieplnymi grubość ok. 2 cm, czyli sumując przewody cieplne z wsuwką 3cm+2-3cm wylewka nad nimi, co razem daję 5-6cm. Izolacja pod wylewkę np. styropian o właściwościach twardości min. EPS100. Powodzenia.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Animus – no tak ale kafli całym domu nie położysz. Wiem coś o tym bo mieliśmy bardzo podobny dylemat z żoną i zastanawialiśmy się co kłaść na wodne ogrzewanie żeby było przyjemnie ale też po prostu estetycznie i ładnie a nie tylko ciepło. Oczywiście panele odpadają, ale da się połączyć drewno i ogrzewanie tak żeby było fajnie.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myślę, że warto przyjrzeć się podobnym produktom w sklepie globy platform . Zawsze istnieją produkty wysokiej jakości przeznaczone do różnych celów. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Świetny sklep internetowy! Wszystko jest szybkie, wygodne i wysokiej jakości. Zamówię więcej produktów, których potrzebuję.
    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...