Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
shaker

plan zagospodarowania swiety? nie dla sadu

W szybkim skrócie wybudowałem dom mam dojazd tymczasowy pozwolenie wydała gmina na czas budowy. W okresie zimowym dojazd nie przejezdny. Droga jest w planie zagospodarowania który istnieje już kupę lat i przebiega przez działkę sąsiada który wyraził zgodę na plan. Ale jak przyszło do wykupu gruntów pod drogę przez gminę to powiedział nie. Sprawa prosta zgoda jest plan jest. Kwestia czasu i sądu. Czas minął 3 lat. A wyrok NSA w Warszawie powala bo stwierdza się w nim (nie mam przed sobą tylko znam narazie z przecieku) że nie wolno sąsiada wywłaszczyć i drogi nie będzie. Pytanie się nasuwa takie . Na jakiej podstawie wydano pozwolenie na budowę bez drogi dojazdowej? Dlaczego nadano adres dla budynku stosowny do drogi której nie ma? Jeżeli wyrok taki jest spowodowany błędami urzędników gminy to czy mogę pozwać gminę i o co? Czy mogę pozwać urzędnika odpowiedzialnego za tę sytuację? Idzie kolejna zima a poziom drogi do której muszę dojechać jest wyżej niż mój dom zimą nie da rady. co mam robić ma ktoś pomysł. icon_sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W opisanej sytuacji pozostaje wystąpienie do sądu cywilnego o ustanowienie drogi koniecznej przez sąsiedni teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W opisanej sytuacji pozostaje wystąpienie do sądu cywilnego o ustanowienie drogi koniecznej przez sąsiedni teren.
moja działka przylega do drogi asfaltowej ale różnica poziomów jest tak duża że zimą nie da się pokonać wzniesienia pieszo.
czy tak zwana droga konieczna może zostać poprowadzona (oczywiście z polecenia sądu) przez działkę sąsiada który nie dopuścił do zrealizowania planu zagospodarowania? o tę drogę mam pozwać gminę (bo to urzędnicy popełnili błędy i doprowadzili do tej sytuacji) czy bezpośrednio sąsiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem, pomijasz elementy istotne.
Ale.
Działka spełnia wszystkie wymogi budowlanej, bo „przylega”, jak sam piszesz, do drogi asfaltowej – czyli dostęp do drogi jest.
Kwestię dojazdu (zjazdu) na działkę z tej drogi powinien załatwić inwestor, swoim kosztem.
W zasadzie nie masz szans na wygranie procesu z gminą, ani na ustanowienie drogi koniecznej – bo najprawdopodobniej istnieją możliwości techniczne, aby ten zjazd tymczasowy przerobić na normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zgadza się że droga przylega do działki a konkretnie żeby być precyzyjnym do dwóch z 5 działek wytyczonych na tej posesji (56A) plan zagospodarowania przewidywał doprowadzenie drogi na której końcu miał być plac a z niego zjazdy na 5 działek. Obecne pozwolenie na wjazd tymczasowy zawiera dokładne wytyczne odnośnie jak zjazd ów ma wyglądać. Pomimo poprowadzenia zjazdu po najbardziej optymalnej linii i tak sporo mu brakuje do wytycznych i nigdy nie uda się osiągnąć wymaganego nachylenia zjazdu. Ponieważ gmina przegrała sprawę o wywłaszczenie i utworzenie drogi według planu 3 działki są bez dojazdu dwie przylegające są do osiągnięcia latem za pomocą auta z napędem na 4 koła Zimą nie da się wjechać. (auta osobowe latem podczas podjazdu buksują mimo że wjazd jest utwardzony A policjanci którzy mnie odwiedzili byli tak zawzięci że spalili opony na przedniej osi icon_biggrin.gif)
Ja na swój dom dostałem pozwolenie na podstawie planu zagospodarowania i dom został usytuowany tak aby był możliwy wyjazd do przyszłej drogi, dlaczego teraz ja mam ponosić koszta z tytułu błędów urzędników poza tym posiadam zameldowanie i adres budynku wedle numerologi przyszłej drogi więc teraz mam zmieniać wszystkie dokumenty.(karetka pogotowia odmówiła zjazdu pod dom)
Tak więc nie wydaje mi się abym nie mógł dochodzić praw od gminy. Na trzy działki miałem kupców którzy warunkowali zakup utworzeniem drogi według planu po wyroku zrezygnowali A tu chodziło o 300000zł i co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie jest tak.
Gmina zaproponowała wykup tej spornej ziemi za cenę rynkową – czyli najprawdopodobniej jak za działkę rolną np. po 2zł/m2.
Gdyby droga powstała, to Twoje działki automatycznie będą kosztowały kilkadziesiąt razy więcej.
Człowiek zorientował się, że jego kosztem ktoś chce nabić sobie „kapuchę” i się zdenerwował. Ma do tego prawo. Sąd podzielił jego zdanie.
Moim zdaniem, zapewne istnieje alternatywna możliwość utworzenia zjazdu i dojazdu do wspomnianego placu i pozostałych działek, ale już kosztem Twoich działek – czyli Twoich pieniędzy.

Ktoś wcześniej dobrze kombinował w tym zakresie (MPZP) i nie udało się.
Podział działek, też dokonany był z przymrużeniem oka na obowiązujące przepisy.

Jest rozwiązanie. Wykup po godziwej cenie sporny teren i albo utwórz prywatna drogę, albo po zakupie przekaż do gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem napisać. plan zagospodarowania z ową drogą przez działkę sąsiada został wykonany i uzyskał zgodę wszystkich (w tym sąsiada który sam zabiegał o taki plan bo ma tam osiem działek budowlanych) Ja nabyłem ową działkę już z gotowym planem. (bodajże miał 7 lat) Ale sąsiadowi się odwidziało.
Co do kupna to dostał 7zł za metr od gminy. (w sumie do wypłaty miało być ponad 100000zł)
Ja chciałem od niego kupić 2 działki powiedział że nie jest zainteresowany.Proponowałem zamianę 2 koło jego domu na dwie inne też powiedział nie. Proponowałem zamianę całej działki 56a na posiadana przez sąsiada działkę 30a w innej lokalizacji też powiedział nie.
gmina , sejmik , wojewódzki sąd administracyjny uznały że ta droga ma powstać i podjeły kroki w sprawie wywłaszczenia sąsiada a NSA w warszawie powiedziało nie .?????(ponoć w wyniku błędów administracyjnych popełnionych przez gminę)
droga kosztem moich działek jak powtarzam jest niewykonalna jak ktoś chce zobaczyć jak to jest to niech spróbuje wjechać autem na swój dom zaczynając nie dalej niż 15m od domu powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Najnowsze posty

  • Zasadniczo nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak gruba powinna być warstwa ocieplenia. Wszystko zależy od konstrukcji ściany zewnętrznej – jaką ma grubość i jakie warstwy się na nią składają. Dodatkowo ważne, jaki końcowy parametr termoizolacyjność chce Pani osiągnąć. Obecnym minimum są ściany o U=0,23 W/m2K, a od 2021 roku U=0,2 W/m2K. Tak jak wspomniał Elfir, oczywiście można „zgrubnie” oszacować, jaką grubość powinna mieć warstwa izolacji w przypadku Pani domu, stosując kalkulator oszczędności, np.: http://www.knauf-industries.pl/program,calc,kalkulator-oszczednosci.html
  • Współczuję błogiej nieświadomości,  tak się nie spała paliw stałych,  to marnotrawstwo. 
  • Odpowiedzi Pyt 1. - Możesz - 1 cal stalowy + pompa obiegowa Pyt. 2 - Możesz dać 1 pompę  w kotłowni Pyt. 3 - tu bym dał "na wszelki wypadek" Pyt. 4 - Zbiornik wyrównawczy w domu na stryszku + odpływ do kanalizacji - ale to spora odległość i może nie wystarczyć by piec zdążył zbić temperaturę - bo rozumiem, że na paliwo stałe - ja bym w takim wypadku dołożył bufor ciepła do niego przy takiej odległości by robił za sprzęgło hydrauliczne. Pytasz się czy więcej będziesz palił - 15m idzie ci gruntem - tak czy siak będziesz miał straty, - nad pexem bym się zastanowił - bo się wygina powyżej 80'C  
  • Witam chciałem się doradzić jak rozwiązać podłączenie instalacji CO CW.
   w skrócie to kotłownię będę miał w pomieszczeniu gospodarczym oddalonym o 15 metrów od domu,rury puszczę 1 m pod ziemią, dwie pex 25 i jedną z wodą pex 16, zaizolowane w pianki i w wspólnej rurze pcv 110, piec 12Kw już zamówiony ze sterownikiem SPPV2, do ogrzania na parterze 3 pomieszczenia a na piętrze 4 + bojler 120l, w załączeniu szkice.
   A teraz kilka pytań:
   1. czy z dolnej rozdzielni mogę pociągnąć pion do górnej rozdzielni? i jaką dać średnicę rury? a robię 2 rozdzielnie(pomieszczenia nad sobą ), bo chciałem uniknąć dużej ilości rur na parterze gdyż tymczasowo muszą one być na wierzchu. 2 czy mogę dać 1 pompę w kotłowni a w domu zawór 4 drożny na grzejniki i bojler czy raczej jeszcze 2 pompę w domu do cw?, pompami i zaworami mogę sterować ze sterownika bo dałem przewody z
   kotłowni do domu. 3 Czy w kotłowni mam też dać zawór 3 drożny do ochrony powrotu? w końcu to dość spora odległość od zaworu 4d   4 jak zabezpieczyć instalację przed ewentualnym wzrostem ciśnienia ,wydaje mi się, że nie
   mogę zrobić naczynia przelewowego bo kotłownia jest niska i grzejniki na piętrze będą
   wyżej, a w domu to w tym przypadku chyba nie ma jak tego zrobić. Czy wystarczy i czy w ogóle
   dać w kotłowni naczynie wzbiorcze membranowe i jaki zawór bezpieczeństwa. 5 a może lepiej by było zamiast 4 drożnego w domu założyć 3 drożny pomiędzy co i cw?   co jeszcze musi się znaleźć w tej instalacji i gdzie  jakieś zawory zwrotne czy odpowietrzniki? Na szkicu na piętrze dałem 2 grzejniki na jednej rurce 16, gdyż rury będą musiały iść
   wierzchem w pokoju lub za skosem w nieogrzewanych warunkach a po za tym grzejniki są 1m od
   siebie a pomieszczenia po 12m ze skosami  Na innym forum ktoś sugerował mi instalację z wymiennikiem i uklad od pieca otwarty, może  właśnie  takie rozwiązanie bylo by najlepsze, ale czy w wymienniku nie bedzie zbyt dużych  strat i czy nie będę  musiał palić  wiecej aby na piecu utrzymać dużo wyższą temperature, tak aby bojler w domu nagrzał sie do tych 55°
  • o ile CD 60 będziesz kładł o długości 80 , a nie 250 cm to spoko ( jako sam sufit , sufit z ciężką lampą już gorzej) a masz wątpliwości to górą wepnij kolejny CD60 jako krzyżowy .
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi