Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek102

Jak powinien być podłączony wyłącznik różnicowoprądowy przy instalacji 3 przewodowej L,N,PN do gniazd w kuchni i łazience?

Recommended Posts

Jak powinien być podłączony wyłącznik różnicowoprądowy przy instalacji 3 przewodowej L,N,PN do gniazd w kuchni i łazience, przy zasilaniu do mieszkania dwuprzewodowym L PEN, jeżeli wyrównawcze uziomy sztuczne z rur stalowych, gdzie były podłączone gniazda na PN, zostały wymienione na plastikowe. Innego podłączenia wyrównawczego nie ma, a w instalacji jest wyłącznik różnicowoprądowy. Czy można łączyć przewody gniazd PN do rur stalowych jak było dotychczas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ochrona za pośrednictwem wyłącznika różnicowoprądowego wymaga doprowadzenia do każdego gniazda przewodu PE (uziemienia) oraz podłączenia ich do uziomu na zasilaniu budynku. W przypadku zasilania linią dwuprzewodową L, PEN należy przed tablica rozdzielczą dokonać rozdzielenia Linii PEN na N i PE przy czym przewód PE musi być podłączony do uziomu budynku. Jako element uziemienia mogą być wykorzystywane rury stalowe przy czym należy miedzy nimi wykonać połączenia wyrównawcze. W przypadku zastąpienia rur stalowych plastikowymi konieczne będzie ułożenie przewodów ochronnych PE i sprawdzenie skuteczności uziemienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak powinien być podłączony wyłącznik różnicowoprądowy przy instalacji 3 przewodowej L,N,PN do gniazd w kuchni i łazience, przy zasilaniu do mieszkania dwuprzewodowym L PEN, jeżeli wyrównawcze uziomy sztuczne z rur stalowych, gdzie były podłączone gniazda na PN, zostały wymienione na plastikowe. Innego podłączenia wyrównawczego nie ma, a w instalacji jest wyłącznik różnicowoprądowy. Czy można łączyć przewody gniazd PN do rur stalowych jak było dotychczas?Pytanie kto wykonał to co było do tej pory?
Rura wodna jako PE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...