Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

krzysiek102

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez krzysiek102

 1. Witam, Mój znajomy ma taki dylemat i pytanie: "Jestem właścicielem mieszkania, pod którym bezpośrednio znajduje się bar Turecki. Pomieszczenie baru jest na całej długości mego mieszkania. Czyli po jednej stronie bloku jest wejście do baru ,a po drugiej pod mym balkonem jest tył baru. Bezpośrednio pod mym balkonem jest okno należące do tego baru. Wszystkie zapachy wydostające się na zewnątrz trafiają na mój balkon i do m mieszkania, ponieważ okno to jest z funkcją otwierania. Mam pytanie: czy to okno powinno służyć tylko jako doświetlenie pomieszczenia bez funkcji otwierania. Proszę o informacje na ten temat."
 2. To, że teraz budują to normalne - przecież deweloperzy kupili ziemię na długo przed rozpoczęciem budowy. Zainwestowali we wszystkie media. A poza tym te domy, które dopiero powstają, są dawno już sprzedane. Więc budują. Ciekawe tylko czy jak dokończą wszystkie inwestycje to czy będą mieli zlecenia na nowe osiedla domów jednorodzinnych w takiej ilości jak mieli teraz.
 3. wiem co masz na myśli... Tylko wyobraź sobie, że mówisz takiemu wykonawcy, że chcesz spróbować nowej technologii. On co prawda może Ci odmówić wykonania w takiej nowej, bo się specjalizuje tylko w jednej. Ale jakby się odważył użyć zupełnie nowej technologii zdecydowałby się na eksperymentowanie na swoim domu?
 4. Mam takie pytanie. Czy budując dom korzystaliście ze znanych i sprawdzonych technologi budowy domu? Czy teraz jakbyście mieli podjąć decyzję o budowie domu to czy zaufalibyście nowinkom technicznym czy raczej tradycja by zwyciężyła? Czy można pozwolić sobie na "ryzyko" w wyborze technologii budowy jeśli w grę wchodzi nasz wymarzony dom?
 5. Jaka jest różnica pomiędzy glazurą kl. I i II? Wyglądają tak samo.
 6. Czy z cegły klinkierowej można wykonać czapę kominową?
 7. Czy przy malowaniu farbą emulsyjną powinno się dawać grunt szczepny na starą farbę emulsyjną?
 8. Po jakim czasie od zbudowania domu ocieplić go styropianem?
 9. Czy zmywarka kuchenna musi być podłączona do gniazda z uziemieniem?
 10. Czy diody (LED) można zasilać bezpośrednio z napięcia 220 V?
 11. Czy istnieje możliwość wykonania stropo-dachu z elementów thermodom?
 12. Czy są jakieś przeciwwskazania dla posadowienia domu na płycie fundamentowej?
 13. Jak powinien być podłączony wyłącznik różnicowoprądowy przy instalacji 3 przewodowej L,N,PN do gniazd w kuchni i łazience, przy zasilaniu do mieszkania dwuprzewodowym L PEN, jeżeli wyrównawcze uziomy sztuczne z rur stalowych, gdzie były podłączone gniazda na PN, zostały wymienione na plastikowe. Innego podłączenia wyrównawczego nie ma, a w instalacji jest wyłącznik różnicowoprądowy. Czy można łączyć przewody gniazd PN do rur stalowych jak było dotychczas?
 14. Odległość sąsiednich budynków wynosi 5,6 m. Okna w jednym budynku są na wysokości 4,5 m zgodnie z projektem, natomiast sąsiad w drugim budynku zamontował wylot spalin od kotła gazowego na wysokości 3,3 m, co powoduje częste zawiewanie spalin do pomieszczeń mieszkalnych. Czy taka sytuacja jest zgodna z przepisami prawa budowlanego?
 15. Gdy granicę posesji stanowi budynek gospodarczy, co mogę zrobić, aby sąsiad nie gromadził różnych materiałów na ścianie tego budynku?
 16. Zgadzam się. Tak właśnie zazwyczaj jest... Najpierw wielkie postanowienia, plany, nakazy a potem się tego nie trzyma...
 17. Ano właśnie, przeczytałem z zainteresowaniem Wasze odpowiedzi. I cieszę się, że został tu poruszony wątek spłaty kredytu. Przecież to miesięcznie nie mały (dodatkowy) koszt. Ale jednak tak jak pisaliście. Spokój i własny ogródek to jednak bezcenna sprawa
 18. A wiecie co ja zrobiłem? Schudłem już 12 kilogramów w ciągu roku jedząc kilogramy czekolady i słodyczy z czekoladą oraz często po dwa obiady dziennie. A dokonałem tego jeżdżąc codziennie godzinę do pracy (w jedną stronę godzinę) na rowerze! ha i co wy na to?!
 19. Oprócz bardzo dużych kłopotów z uzyskaniem kredytu to, z tego co słyszałem, dobry czas na budowę domu. Materiały i robocizna są coraz tańsze.
 20. Samemu można sprzątać, po co wydawać kasę dodatkowo. Jak się od początku zdyscyplinujemy to nie będzie problemu z trzymaniem porządku... a do zwyczajnego odkurzania czy mycia okien nie trzeba chyba zatrudniać od razu sprzątaczki?
 21. Zwracam się z pytaniem do tych którzy wyprowadzili się z mieszkania w mieście do domku za miastem. Czy i o ile wzrasta miesięczny koszt życia w domu jednorodzinnym? Na pewno dużym minusem są stałe dojazdy (do lekarzy, do kina, szkoła, praca, sklep itp.) to duże miesięczne koszty...
 22. Czy Wasza budowa domu też wiązała się z różnymi niespodziankami? Mnie zaskoczyło podczas budowy znacznie różniący się koszt całej inwestycji. Różnica między wyceną wstępną a końcową sięgała prawie 130 tysięcy!
×
×
 • Utwórz nowe...