Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Patras

Przyłącza woda,gaz,prąd

Recommended Posts

Zamierzam kupić działkę, dojazd do niej jest drogą wewnętrzną (prywatną) wydzieloną notarialnie. Do ulicy gdzie są media jest 70m. że względu na charakter drogi będę musiał podciągnąć gaz, prąd i wodę na własny koszt ewent. na spółkę z sąsiadem. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc aby mniej więcej określić jakie koszta będę musiał ponieść przy 70 m? icon_confused.gif I jeszcze jedno pytanie przedemną mieszczą się jeszcze dwie działki na takich samych warunkach dojazdowych. Czy w przypadku gdyby sąsiad znajdujący się przedemną podciągnął sobie wszystkie te przyłącza wcześniej czy ja mogę już ciągnąć dalej od niego czy muszę ciągnąć osobne nitki od drogi głównej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

2 lata temu ciągnąłem prąd do własnej działki. Odległość miałem jakieś 200 m. Sprawa wyglądała tak, że obok mnie sąsiad był takiej samej sytuacji . Poradzono nam żeby wystąpić wspólnie o przyłączenie bo w takim przypadku linię energetyczną do skrzynki przy płocie wykonała Energetyka na swój koszt a my zapłaciliśmy za skrzynkę przyłączeniową i dalej do budynków na działkach. Gdybym sam się starał o przyłączenie to za całość musiałbym zapłacić ze swojej kieszeni.
Nie wiem czy się coś od tego czasu nie zmieniło w tej kwestii. Musisz się dowiedzieć.

Kolejne działki za nami są w lepszej sytuacji bo mogą sie podłączyć od naszego ostatniego słupa i zmniejsza się im odległość przyłącza.

Co do gazu i wody to myślę że lepiej wspólnie planować przyłącza bo w grę wchodzi średnica rury jaką popłynie woda czy gaz.

Zazwyczaj przyłacza są projektowane do obsłużenia jednego budynku. Czy można podpiąć dwa budynki - to też jest uzależnione od ciśnienia w rurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję serdeczne za odpowiedż jest bardzo cenna, dużo mnie nakierunkowała. Nie miałem pojęcia o czymś takim. Wogule na dzień dzisiejszy jestem jeszcze laikiem w tych sprawach dlatego kazda informacja na ten temat jest dla mnie ważna bo pozwala mi zminimalizować koszty przyłączy. Jeżeli ktoś będzie mi jeszcze w stanie udzielić jakiś wkazówek to bedę wdzięczny. Pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sposób realizacji przyłączy w opisanej sytuacji najlepiej uzgodnić z lokalnymi dystrybutorami mediów, gdyż w różnych rejonach sprawy te mogą być regulowane nieco inaczej. Z reguły możliwe są przynajmniej dwa warianty.
1. Przeprowadzenie indywidualnych przyłączy od istniejącej sieci na własny koszt, przy czym umowa określa jaka część instalacji należy do właściciela, a jaka do dostawcy mediów.
2. Budowa wspólnie z sąsiadami odgałęzień sieci i przekazanie ich do eksploatacji odpowiednim zakładom dostarczającym prąd, gaz, wodę. Od tego odgałęzienia wykonywane są indywidualne przyłącza na koszt właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzikei za pomoc redakcji ja rowniez polecam strone www.e-instalacje.pl
na dole na głownej jest jej baner
stad ja znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry, W ofertach na zakup blachodachówek mogą pojawiać się dwa różne określenia metrów kwadratowych - m2 całkowity lub m2 efektywny. W ofertach czy cennikach będą to dwie różne wartości wynikające z tego, że montaż blachodachówki wymaga zakładania części arkusza jeden na drugim (na zakład), co oznacza stratę części arkusza. Cena za metr całkowity to cena arkuszy przed montażem. Cena podawana za m2 całkowity będzie więc niższa niż ta podawana za m2 efektywny. W cennikach Blachy Pruszyński podawane są zarówno ceny za m2 całkowity jak i za m2 efektywny.  
  • Czym się różnią te dwie wartości. Co jest ważniejsze przy wyborze pokrycia, dlaczego w cennikach są różne ceny przy tych wartościach?
  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...