Skocz do zawartości

Fale kształtu


Recommended Posts

Napisano
Do jakiejkolwiek bzdury można dorobić jakąś pseudo duchową ideologię, bo tego i tak nikt nie sprawdzi.
Znam człowieka, który wybudował sobie dom w kształcie półkuli, i to spory i konkretny,a nie jak ta dziupla powyżej, i nie dorabiał do tego żadnej ideologi. Ot, zbudował, bo miał dostęp do tej technologii. Żyje, jak inni, ma problemy jak inni, choruje jak inni.
Dokładnie tak samo wygląda życie tych, którzy naiwnie budują i urządzają wnętrza zgodnie z tym chińskim zabobonem feng-shui.
Mamy wystarczająco dużo własnej, Polskiej głupoty, po co ją jeszcze importować i za nią płacić?
No tak..., ale to właśnie nasza, rodzima głupota prowadzi do importowania głupoty zagranicznej. Polak zawsze ceni bardzie, to, co zagraniczne. Nawet zagraniczną głupotę uważa za lepszą.
A z piramidami to taka sama głupota, jak i te chińskie, tylko piramidalna. icon_wink.gif
Napisano
Przepływ energii ubrany w słowa zrozumiałe dla wszystkich. To ciekawe czemu pioruny walą w szpić a nei w kopułę???????

Kolego nie neguj tak wszystkiego bo jeszcze dostaniesz zgniłym jajkiem z tłumu icon_smile.gif))))) I wtedy pojmiesz zjawisko grawitacji, pędu, dyfuzji w jednej sekundzie:)))) Wystarczy poweidzieć że jesteś sceptykiem.
Napisano
adamis odnoszę wrażenie, że nawet nie chciało ci się otworzyć pdf-a z artykułem i dokładnie przeczytać tekstu. Bo gdybyś przeczytał cały tekst, zobaczył zdjęcia i plany... to nie pisałbyś o dziupli. Co to za dyskusja, skoro negujesz wszystko dla zasady. A zamiast argumentów prezentujesz złośliwości i inwektywy. icon_sad.gif
Napisano
Nie potrzebują próbować g...., żeby przekonać się o jego niejadalności.
Czy dyskutował byś na poziomie z kimś,kto próbował by cię zachęcać do spróbowania?
Wszystko, co ma związek z New Age, czarami, zabobonami, wróżbami, spirytyzmem, astrologią, radiestezją, itp. jest dla mnie takim niejadalnym g....
Jestem chrześcijaninem, i nie wstydzę się tego, dlatego poważnie traktuję zdanie Boga na temat tych spraw. I może cię to zdziwi, ale jest On dla mnie większym autorytetem, niż tysiące zwolenników tych pozornie działających energii.
Ciekawe jest to, że większość Polaków uważa się za wierzących, tylko w co?
Napisano
Chrześcijanin używający mowy nienawiści. Ciekawe połączenie. Rzekłbym egzotyczne i nie mające nic wspólnego z biblijnym "Tak, tak! Nie, nie!" Pisząc g... obrażasz inne kultury i inne kręgi cywilizacyjne. A potem nadajesz im jeszcze demoniczny wymiar!!!! Wybacz... ale to niezbyt chrześcijańska postawa. Twierdzenie, że wszystkie inne religie i zjawiska nieznane to pomiot szatana... Szkoda słów! Dyszysz nienawiścią, a to do osoby wierzącej nie pasuje w ogóle!
Chciałbym ponadto wiedzieć skąd wywiodłeś swój wstręt do innych kultur oraz innego widzenia świata? Z pewnością nie z Pisma Świętego!!! Zakładam, że z nauczania Kościoła (instytucji). Albo z radykalnych poglądów pana Tekieli, dla którego niemal wszystko jest diabelskim pomiotem i demonicznym pokuszeniem. A z nauką Kościoła... No, cóż trzeba bardzo ostrożnie. W imię tejże spalono na stosie Giordano Bruno, grożono Galileuszowi i Kopernikowi oraz wprowadzono Indeks Ksiąg Zakazanych. Dzisiaj Kościół odwołuje tamte decyzje i określa je mianem mało rozsądnych. To tak dla przemyślenia.
Nie wiem, czy różdżkarstwo i wróżby mają sens, ale boję się ludzi, którzy w imię tego, że wiedzą lepiej, zakazują się tymi zjawiskami interesować! Albo obrażają innych.
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Napisano
  Cytat

Chyba niewiele osób budując dom ma czas myśleć o ezoteryce. TAk sądzę, bo temat zamarł. icon_sad.gif

Rozwiń  

A moim zdaniem wcale tak nie jest! Wiele osób spogląda przecież na feng shui... A cóż to innego jak nie czary mary? Nie mam nic przeciwko (jestem nawet za), ale fakt pozostaje faktem!
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...