Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
takitom

Planu zagospodarowania przestrzennego a budowa studni i szamba

Recommended Posts

Witam,

W projekcie PZP, który będzie uchwalony w ciągu najbliższego pół roku, plan dopuszcza zachowanie i użytkowanie istniejąjących studni i szamb i do czasu realizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Natomiast plan nie mówi nic na temat możliwości budowy nowch studni i szamb do czasu budowy sieci gminnej. Ponadto gmina nie ma w planch takiej inwestyji w najbliższej pięciolatce, pomimo, iż teren jest przeznaczony pod zabudowę.

Proszę o informacje, czy jeśli plan nie zakazuje budowy studni, to można ją budować, czy w treści PZP musi być wyraźnie powiedziane, że studnię i szambo zbudować można. W gminie twierdzą, że jeśli plan nie mówi wprost to nie można budować, ale ponieważ PZP nie jest jeszcze uchwalony, nie chcą dać tego na piśmie. Nie można też wystąpić o warunki zabudowy, bo rozpoczęto już procedurę uchwalania planu.

Temat dla mnie istotny, bo jeśli mam czekać na budowę sieci gminnej to rezygnuję z zakupu tej działki.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interpretacja przepisów przez urzędników może być dość dowolna i niekiedy sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. W MPZP powinien znaleźć się zapis o sposobie zaopatrzenia budynków w wodę i odprowadzeniu ścieków.

Przy braku infrastruktury wod.-kan. plan powinien dopuszczać tymczasowe ujęcia wody i szamba bo w przeciwnym razie budynku nie będzie można oddać do użytkowania. Jednak w praktyce, przy "wypadnięciu" planowanych inwestycji gminy wprowadzają zmiany w MPZP dopuszczające budowę studni i szamba choć nie jest to regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Niekoniecznie. Moim zdaniem powinno się postawić na termomodernizację zasobów mieszkaniowych. Nawet jak ktoś będzie palił nadal śmieciami (a będzie palił śmieciami nawet, jak uzyska "dotację" do węgla) to, w budynku cieplejszym, będzie spalał ich mniej.
  • Raczej płacisz za magazynowanie    @adam_mk jestem pełen podziwu.   Bardzo umiejętnie łączysz idee fizyki kwantowej z psychologią, bo  świat psychologii człowieka, opiera się raczej na zasadach kwantowych, a nie prostych, przyczynowo - skutkowych regułach  fizyki klasycznej. Jak wiadomo, prawa mechaniki kwantowej w zadziwiający sposób ilustrują co się dzieje gdy stawiamy pytanie nieadekwatne do możliwości uzyskania odpowiedzi, pokazują m.in. to, że, próby ignorowania rzeczywistości i postępowania wbrew logice rzeczy zawsze są okupione zanegowaniem naszych oczekiwań.  A to już sama rzeczywistość. Czy to się komuś podoba, czy nie, najlepiej zarabia się na ludzkim nieszczęściu - wiem, bo sam uprawiam zawód bazujący na chorobie/ułomnościach ludzi.   Smog jest nieszczęściem dla ludzi - to niby dlaczego nie można na nim też zarabiać ?   A jeśli przy okazji, skutek będzie taki że ulżymy Matce Ziemi i sobie samym, to chyba dobrze.  
  • cudzysłów nie był bez powodu Policzyłem ostatnio koszty buforowania energii i przetworzenia napięcia z niskiego na sieciowe w instalacji off-grid i małymi krokami zbliżam się do stwierdzenia  - bez buforowania w sieci taniej się nie da. Koszt samej przetwornicy napięcia 4kW (większych nie widziałem na rynku komercyjnym) to już nie są grosze a jej sprawność to max 85 procent. Czyli te 20 procent kosztów magazynowania w sieci krajowej raczej jest na poziomie do zaakceptowania. Dodam, że taka przetwornica z czystym sinus i tak może zasilić odbiorniki max 2kW a i tak nie wepniemy jej do sieci domowej tylko będzie nam szumieć pod nosem.  
  • Witam serdecznie, Czy ma ktoś doświadczenie co do montażu ciężkich blatów granitowych na szafce łazienkowej wiszącej?   Wymiar szafki: szerokośc 100 cm, głębokość 50 cm, wysokość 30 cm Wymiar blatu: szerokość 165 cm, głębokość 50 cm, wysokość 2cm - waga ok 60 km   Część blatu będzie wystawać poza szafkę i będzie dochodzić do ściany gdzie chce ją podeprzeć małymi kątownikami. Mam obawę co do wagi całego zestawu i tego czy szafka jest wstanie utrzymać cały ciężar (swój własny ciężar, ciężar blatu oraz umywalki, czasem osoby opierającej się o blat). Ściana wykonana jest z betonu komórkowego.   Czy macie jakieś dobre porady jak wykonać "podpory" pod taki blat?  
 • Popularne tematy

×