Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
takitom

Planu zagospodarowania przestrzennego a budowa studni i szamba

Recommended Posts

Witam,

W projekcie PZP, który będzie uchwalony w ciągu najbliższego pół roku, plan dopuszcza zachowanie i użytkowanie istniejąjących studni i szamb i do czasu realizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Natomiast plan nie mówi nic na temat możliwości budowy nowch studni i szamb do czasu budowy sieci gminnej. Ponadto gmina nie ma w planch takiej inwestyji w najbliższej pięciolatce, pomimo, iż teren jest przeznaczony pod zabudowę.

Proszę o informacje, czy jeśli plan nie zakazuje budowy studni, to można ją budować, czy w treści PZP musi być wyraźnie powiedziane, że studnię i szambo zbudować można. W gminie twierdzą, że jeśli plan nie mówi wprost to nie można budować, ale ponieważ PZP nie jest jeszcze uchwalony, nie chcą dać tego na piśmie. Nie można też wystąpić o warunki zabudowy, bo rozpoczęto już procedurę uchwalania planu.

Temat dla mnie istotny, bo jeśli mam czekać na budowę sieci gminnej to rezygnuję z zakupu tej działki.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interpretacja przepisów przez urzędników może być dość dowolna i niekiedy sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. W MPZP powinien znaleźć się zapis o sposobie zaopatrzenia budynków w wodę i odprowadzeniu ścieków.

Przy braku infrastruktury wod.-kan. plan powinien dopuszczać tymczasowe ujęcia wody i szamba bo w przeciwnym razie budynku nie będzie można oddać do użytkowania. Jednak w praktyce, przy "wypadnięciu" planowanych inwestycji gminy wprowadzają zmiany w MPZP dopuszczające budowę studni i szamba choć nie jest to regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×