Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

takitom

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O takitom

 • Ranga
  Początkujący
 1. takitom

  Dofinansowanie

  Istnieje możliwość kredytu w BOS z dopłatą z UE do odsetek, ale nie jest to hit, bo odsetki już po dopłacie wynoszą ponad 5%.
 2. a co w przypadku prywatnej drogi, która zgodnie z PZP stranowi drogę komunikacji dojazdowej KDD. Czy gmina może czy musi tą drogę wykupić od obecnych właścicieli? Czy może to być zawsze droga prywatna?
 3. Witam, W projekcie PZP, który będzie uchwalony w ciągu najbliższego pół roku, plan dopuszcza zachowanie i użytkowanie istniejąjących studni i szamb i do czasu realizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Natomiast plan nie mówi nic na temat możliwości budowy nowch studni i szamb do czasu budowy sieci gminnej. Ponadto gmina nie ma w planch takiej inwestyji w najbliższej pięciolatce, pomimo, iż teren jest przeznaczony pod zabudowę. Proszę o informacje, czy jeśli plan nie zakazuje budowy studni, to można ją budować, czy w treści PZP musi być wyraźnie powiedziane, że studnię i szambo zbudować można. W gminie twierdzą, że jeśli plan nie mówi wprost to nie można budować, ale ponieważ PZP nie jest jeszcze uchwalony, nie chcą dać tego na piśmie. Nie można też wystąpić o warunki zabudowy, bo rozpoczęto już procedurę uchwalania planu. Temat dla mnie istotny, bo jeśli mam czekać na budowę sieci gminnej to rezygnuję z zakupu tej działki. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
×