Skocz do zawartości

Szambo


luckyluke24

Recommended Posts

Napisano
To co widać na zdjęciu z pewnością nie jest szambem, a raczej radosną twórczością jakiegoś amatora. Żadna z widocznych części nie odpowiada elementom stosowanym w instalacjach kanalizacyjnych.
Napisano
  Cytat

woda z wc przelewa się rurą do rowu ...

Rozwiń  



Drogi kolego to lepiej żeby sąsiedzi o tym nie wiedzieli, jeżeli ma Pan z nimi złe relacje, za to grozi i to bardzo wysoka grzywna, że odechce sie Panu tego szamba, ale wracajac do tematu ten schemat co Pan narysował to w żaden sposób nie spełnia wymogów szamba - może w zamyśle twórcy tego obiektu był zbiornik na wodę deszczową np do podlewania ogródka mycia samochodu itd, a wyszło pseudo szambo - tak nie moze być i radzę szybko się z tym uporać.

Teraz pytanie czy chce Pan z tego zbiornika duzego zrpbić szambo (o ile stan techniczny na to pozwoli?)

Po pierwsze trzeba ustalić pojemność użyteczna tego "szamba" zbiornika, jezeli nie jest większa niż 10m3 to ok przy wiekszych są znacznie zaostrzone odległosci od budynków itd.; chyba zę znowu w drugą strone żeby nie była mała

Po drugie jeżeli zbiornik ten jest szczelny i nie ma żadnych przeciwskazań do zrobienia z niego normalnego szamba
to trzeba by było wywalić ten mały zbiornik, wykonać nowy przyłacz kanalizacyjny bezpośrednio do dużego zbiornika, upewnić się że "nigdzie nie wycieka do rowu"

zakopać wyrównac teren i życ w spokoju


Jeżeli nie spełnia wymagań na szambo to mozna przerobic to na zbiornik na wodę deszczową tylko podpiąć rynnę z dachu, i jeżeli jest miejsce na dzialce wykonać prawdziwe szambo

Pozdrawiam
Napisano
tak to wygląda rure do rowu zalożyłem ja zeby mi woda mojej dziury nie zalala mam 2 rury skierowane do gory z jednej woda wylatuje pod wlasnym cisnieniem z drugiej woda podchodzi ale sie nie przelewa bo jest 40 cm wyzej

oto rysunek
Napisano
Jeżeli tam sa zakopane takie zbiorniki to
to nie sa zbiorniki na szambo tylko wode deszczową
przerobka tego na szambo tez odpada jedynie moze zostać jako zbiornik wody deszczowej lub w tym miejscu profesjonalne szambo wykonać chyba ze gdzies w pobliz jest kanalizacja.

Jeżeli chce pan zalatwić temat szybko to polecam zamówić gotowe szambo betonowe, bądz z tworzywa sztucznego.

Koszt kompletnego szamba betonowego do 10m3 - do 3000zł netto +koszt wykonania wykopu+ transport szamba (chyba ze ma Pan gdzieś w poblizu firmę)

Tworzywo to około 5500zł netto + transport + wykop

jezeli chciałby pan coś jeszcze wiedzieć prosze pytać, bo z tym tutaj to czysta abstrakcja

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...