Skocz do zawartości

LIBRA II\Dobre Domy\IGN


demografik

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Cześć, demografik !

Pisałeś w wątku o pojedynczej librze, że jest gdzieś gotowa jedynka lub dwójka pod Łodzią. Chętnie bym rzucił na nią okiem daj znać.

Pozdrawiam icon_cool.gif



Jest z pojedyńczym garażem.
Po obejrzeniu domku wiemy już na 100%, ze budujemy Librę tylko z większym garażem i jeszcze kilkoma zmianami w projekcie(min. duża kotłownia z piecem na paliwo stałe, szerszy o metr lub wiecej budynek, itd.)

Nie mam jednak żadnego kontaktu do właścicieli. Trafiliśmy tam przypadkiem szując jakiegoś Opałka na osiedlu nowych domów a znaleźliśmy Librę i zdcydowanie bardziej nam się ona podoba.
Niedługo zamawiamy projekt bo już podłączamy wodę i prąd do działki.

Miejscowość pod Łodzią to Bukowiec(za Andrespolem w stronę Tomaszowa Maz.)
Napisano
Chciałbym tylko dodać, że planujemy kilka zmian w projekcie ale zdecydowanie bardziej ciekawszy to projekt niż Opałek z IGNu w którym sie zakochaliśmy "od pierwszego wejrzenia".

Gdyby ktoś decydował się na domek do 140m to zachęcamy. budowa wcale nie bedzie droga a domek jest naprawdę śliczny.

Co dla nas najważniejsze:
+ duży salon
+ otwarta ale tylko z jednej strony kuchnia
+ dodatkowy pokoj na dole
+ mozliwosc wyeksponowania pieknych otwartych schodow
+ rozkladowe poddasze
+ duuuza łazienka na górze i możliwośc świetnego zaadaptowania pralni obok!

- to brak wystarczającego miejsca na dużą kotłownie z piecem na paliwa stałe co pociągnie spore zmiany w projekcie

Ogólnie polecamy i zachęcamy do dyskusji!
Napisano
Cytat

Miejscowość pod Łodzią to Bukowiec(za Andrespolem w stronę Tomaszowa Maz.)



Dzięki demografik!!! No to teraz już wiem gdzie jechać na kolejną wycieczkę icon_smile.gif Uf! dobrze, że napisałeś bo już mi się głowa prawie ukręciła przez to oglądanie się za domami podczas podróży icon_biggrin.gif
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cytat

Dzięki demografik!!! No to teraz już wiem gdzie jechać na kolejną wycieczkę :) Uf! dobrze, że napisałeś bo już mi się głowa prawie ukręciła przez to oglądanie się za domami podczas podróży :-D


A MY JUZ MAMY STAN SUROWY ZAMKNIETY:) Dom jest po prostu piękny!!! ale wprowadziliśmy wiele zmian, najważniejsze to:
1. podniesienie ścianki kolankowej (co na zwiększyło powierzchnię piętra o jakieś 40 m - mamy za to dodatkowy pokój na górze, garderoby przy każdej sypialni - w rogach pod skosami i jeszcze składzik za kominem - na rzeczy typu: ozdoby choinkowe i takie tam rzadziej używane a jednak potrzebne, toaletę osobno z łazienką i pralnie przy łazience tak żeby tam wstawić deskę do prasowania, pralkę, kosz na bieliznę, środki czystości etc.)
2. ponieważ nastąpiły zmiany na górze to na dole też są: zrezygnowaliśmy z gabinetu i teraz jest tam kuchnia a tam gdzie w projekcie była kuchnia jest miejsce na fajny stół. Zmiana ta nastąpiła po tym jak mieliśmy już odpływy w pierwotnej lokalizacji i stwierdziliśmy ze tak naprawdę to jak się w salonie wstawi duży stół i wypoczynek i kominek i jakąś szafką to robi sie trochę ciasnawo, szczególnie, że boczne drzwi z salonu prowadziły wprost na ten stół. Spiżarka i toaleta są w miejscu pomieszczenia gospodarczego, które było zupełnie bez sensu dla kogoś jak my - planujemy opalanie domku ekogroszkiem, więc ta lokalizacja w środku domku i brak miejsca na składowanie opału to jakaś pomyłka, a pomieszczenie gospodarcze powstało z przedłużenia garażu, tak że kominek jest teraz na tej ścianie co to pomieszczenie. Dzięki temu mamy do niego dostęp przez szerokie drzwi zewnętrzne.
3. no i jeszcze moim zdaniem najlepsza decyzja jaką podjęliśmy, czyli ścięcie tego czubka dachu i zrobienie kalenicy - bryła domu w mojej opinii prezentuje sie o klasę lepiej i ładniej komponuje się z otaczającymi na domami.
To tak z grubsza, pozdrawiamy wszystkich którzy budują Libre II i życzymy powodzenia. Może ktoś ma do wrzucenia paru zdjęć wnętrza Libry - ten etap też jest przecież pełen wyzwań:)
Napisano
Cytat

Chciałbym tylko dodać, że planujemy kilka zmian w projekcie ale zdecydowanie bardziej ciekawszy to projekt niż Opałek z IGNu w którym sie zakochaliśmy "od pierwszego wejrzenia".

Gdyby ktoś decydował się na domek do 140m to zachęcamy. budowa wcale nie bedzie droga a domek jest naprawdę śliczny.

Co dla nas najważniejsze:
+ duży salon
+ otwarta ale tylko z jednej strony kuchnia
+ dodatkowy pokoj na dole
+ mozliwosc wyeksponowania pieknych otwartych schodow
+ rozkladowe poddasze
+ duuuza łazienka na górze i możliwośc świetnego zaadaptowania pralni obok!

- to brak wystarczającego miejsca na dużą kotłownie z piecem na paliwa stałe co pociągnie spore zmiany w projekcie

Ogólnie polecamy i zachęcamy do dyskusji!


Witaj demografik!
a ni mysleliscie zeby to pomieszczenie gospodarcze zrobic tak jak my, tzn: ulokowac je tak zeby bylo przedluzeniem garazu?, wtedy przylega do salonu i mozna tam zrobic kominek:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć, mam problem z wilgocią zbierającą się na ścianie przy drzwiach balkonowych. Teraz w okresie letnim nie ma problemu, ale w zimie na dole ściany (najwięcej tuż przy drzwiach balkonowych), ściana jest wilgotna i odpada farba. Mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze w bloku mieszkalnym (blok wybudowany w latach 50, blok z cegły). Balkon nie jest wykończony, tj. nie ma na nim położonych żadnych płytek i jego powierzchnia jest trochę wyżej od powierzchni podłogi w mieszkaniu. Problem może być związany właśnie z balkonem - od dwóch lat sąsiad z mieszkania znajdującego się bezpośrednio pod moim mieszkaniem narzekał, że na ścianach przy suficie w miejscu naszego balkonu zbiera się wilgoć. Dodam również, że przy mocniejszych opadach zdarza się (rzadko bo rzadko, ale jednak), że woda przedostaje się przez drzwi balkonowe i potrafi się zebrać mała kałuża w mieszkaniu. Czy ktoś wie lub może dać jakąś radę, jaki może być powód tej wilgoci na ścianie i co należałoby zrobić, żeby temu zapobiec? 
    • Może raczej - jaki będziesz miał taras - jak zdecydujesz się na zakup TEGO domu NA TEJ działce...
    • dżwięk z drogi odbija się od domu, dzięki czemu jest głośno na tarasie - znaczy głośniej - bo masz dwa dźwięki - bezpośredni i odbity. Jeśli masz taras zadaszony, to tym bardziej hałas się nawarstwi. Nie wiem, jaki masz taras - ale spróbuj zasłonić go od strony tego dźwięku bezpośredniego z drogi i sprawdź natężenie dźwięku. Jeśli będzie ciszej, to spróbuj odsłonić go, ale wytłumić - nawt jakąś plandeką czy kocami powieszonymi przed ścianą, od której może się odbić ten dzwięk (jesli jest zadaszony, może odbijać się od sufitu czy co tam masz nad nim). A jak sprawdzisz - to będziesz wiedział, czy warto zrobić wytłumienie sciany tarasu bezodbiciowe. Lub sufitu nad tarasem. Loggie otwarte ażurowe balkonowe -  są np. świetnymi zbieraczami i wzmacniaczami dźwięku z ulicy.   Taras nakryty jest takim odpowiednikiem loggii.
    • Pamiętam swoją pierwszą i ostatnią noc w Nowej Hucie, jak kombinat szedł pełną parą całą dobę i tramwaje też jeździły całą dobę, nie spałem chyba do 3ciej w nocy. Także jak człowiek się przyzwyczai do ciszy, to potem w drugą stronę raczej sporo gorzej. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Chodzi o usztywnienie konstrukcji. Nasza więźba ma już 60 lat i jest z cienkiego drewna ciosanego, odpornego na złamania, ale jest bardziej elastyczna niż z krokwi np 7×22cm. Koszt niewielki, bo na pokój 28m2 to raptem 600zł, a jak się mam martwić, że za parę lat spękają połączenia na płytach, to uważam to za słuszne rozwiązanie. Poza tym jak z tych krokwi wystają tylko haki, to dużo łatwiej jest najpierw połączyć wszystkie OSB i na to przykręcić GK, bo bez tego to już wyższa szkoła jazdy i ja w swoim przypadku sobie takiego rozwiązania bez OSB nie wyobrażam, gdzie obydwa skosy są w inną stronę krzywe, a ściany się rozchodzą na prawie 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...