Skocz do zawartości

Rekuperator a oczyszczanie powietrza


Vinny

Recommended Posts

  • 9 miesiące temu...
Cytat

Witam,

Chcę założyć instalację z rekuperatorem, jednak nie tylko ze względu na ogrzewanie a na sąsiadów palących miałem i plastikami. Czy to urządzenie przy dobrych filtrach potrafi wyeliminować ten typ zanieczyszczeń z powietrza?



To nie tyle chodzi ci o wentylację z rekuperatorem, co po prostu o wentylację mechaniczną. Można założyć skuteczniejsze filtry ale to kosztuje i trzeba uwzględnić w projekcie większe opory przepływu powietrza (powodowane przez filtry). Oczywiście same filtry trzeba też często czyścić/wymieniać. Wszystkiego niestety nie wyeliminują.
Są ponadto przepisy zakazujące zanieczyszczania powietrza i emisji uciążliwych dla otoczenia zapachów. Palenie plastikowymi odpadami na pewno pod nie podlega i jest zakazane. Można to wykorzystać i "ścigać" sąsiadów.
Link do komentarza
Cytat

To nie tyle chodzi ci o wentylację z rekuperatorem, co po prostu o wentylację mechaniczną. Można założyć skuteczniejsze filtry ale to kosztuje i trzeba uwzględnić w projekcie większe opory przepływu powietrza (powodowane przez filtry). Oczywiście same filtry trzeba też często czyścić/wymieniać. Wszystkiego niestety nie wyeliminują.
Są ponadto przepisy zakazujące zanieczyszczania powietrza i emisji uciążliwych dla otoczenia zapachów. Palenie plastikowymi odpadami na pewno pod nie podlega i jest zakazane. Można to wykorzystać i "ścigać" sąsiadów.


czy mozesz podac paragraf w ktorym zakazuje sie spalanie plastików?
bo z tego co mnie wiadomo to spalanie jest mniej szkodliwe niz spalanie węgla ?
ale to na marginesie co do filtracji to niesttey czym kolwiek bedzie sasiad palił to filtry beda bardzo szybko sie brudziły chyba ze sąsiad przejdzie na palenie gazem ,lub olejem ewentualnie eko ,a czerpnie powietrza zrobiszz dodatkowym filtrem np EU3 nastepnie w urzadzeniu EU5 lub brdziej wymagajacy to juz filtr EU 7 i najlepiej kieszeniowe aby bardzo długo mogły pracowac bez wymiany wtedy długosc kieszeni zalecana to min 35cm najlepiej 50cm
Link do komentarza
Włączę się do dyskusji. Znalazłem coś takiego nt. spalania odpadów. Zainteresowani mogą poszperać dokładniej w przytoczonych w tych tekstach aktach prawnych.

http://www.rp.pl/artykul/297484,297074_Nie...owym_piecu.html
http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=41221

Są jeszcze przepisy zakazujące np. emisji uciążliwych dla otoczenia zapachów (tak samo jak i nadmiernego hałasu) nawet jesli nie dochodzi przy tym do emisji szkodliwych substancji. Kiedyś się na to natknąłem ale "z głowy" nie przytoczę. Może uda mi się to odnaleźć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...