Skocz do zawartości

Czy jest jakis sposob jak brakuje 28 cm?:)


otoja

Recommended Posts

icon_smile.gif Witam wszystkich,znalazlem ostatnio bardzo fajny projekt domu ktorego szerokość wynosi 8,28m moja dzialka ma 18 ale niestety jest narozna dlatego na dom zostaje 8 m (6m od drogi i 4 odstep),moze ktos ma jakis pomysl jak mozna by ta odleglosc zmniejszyc o te nieszczesne 28 cm,ja wymyslilem ze:
1 Pogadac w zarządzie drog aby odstapili o te 0,5m droga ta jest droga dojazdowa osiedlowa do 5 domów
2. Pogadac z sasiadem o te 0,5m (ale to chyba juz nie funkcjonuje)
3. Nieprzejmowac sie tymi 28 centymetrami i budowac:) tak sie wlasnie zastanawiam czy jak odbieraja budowe licza to wszystko tak skrupulatnie co do centymetra
No a wiecej pomyslu nie mam luksfery itd nie wchodza w gre

Mam jeszce jedno pytanie bo brakuje mi 11m2 na dzialce bo ma ona niby 29 na 18 to daje 522 a zapisane jest 533 gdzie to mozna sprawdzic co do centymetra?

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za zainteresowanie i ewentualne podpopwiedzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Istnieje jeszcze jedna możliwość. Wymagana odległość 4 m od granicy działki dotyczy tylko tych ścian budynku, gdzie są usytuowane otwory okienne i drzwiowe. W przypadku, gdy jedna ze ścian od strony granicy działki będzie pozbawiona tych otworów, wtedy wymagane jest tylko 3m. od tej ściany do granicy działki. W wielu przypadkach można zrezygnować z otworów od strony północnej. Na pewno bedzie to mieć pozytywny wpływ na utratę ciepła z tej strony.
Proszę również nie zapomnieć, że odległość 4m dotyczy przypadków, gdy dach nie wystaje więcej niż 0,5m od strony granicy. Gdy jest więcej, wtedy odległość powinna być o tą różnicę zwiększona.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...