Skocz do zawartości

Budynek kontenerowy na działce z zabudową jednorodzinną


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

od jakiegoś czasu poszukuje rozwiązania dla poniższej sytuacji, niestety na tę chwilę nic konkretnego nie udało mi się ustalić. Z góry dziękuję za pomoc w poniższym:

 

Posiadam działkę z MPZP zezwalającą na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą raz z budynkami gospodarczymi i garażami. Ziemia w ewidencji oznaczona jest jako jako RIIIb oraz RIVa. Budowę domu docelowego na działce planuję rozpocząć w zbliżające się lato lub jesień i liczę około 2 lat na wszystkie prace. Nadarzyła się okazja że mogę otrzymać za niewielkie pieniądze budynek złożony z 3 kontenerów około 42m (stal + płyta warstwowa + ocieplenie) goły w środku i planowałbym postawić go na tej działce aby w nim zamieszkać na czas do budowy i budowy. Tylko jak tego dokonać jak najbardziej zgodnie z prawem?

 

Z tego co udało mi się dowiedzieć nie mogę tego domku zgłosić jako rekreacyjnego bo to wyklucza MPZP więc

  • mógłbym go zgłosić jako mieszkalny jednorodzinny ale wtedy wymagałoby to projektu architektoniczno-budowlanego którego na takie kontenery raczej nie uzyskam. Jakby się ewentualnie udało uzyskać to wtedy po skończeniu domu docelowego przekształcić to na budynek gospodarczy lub,
  • od razu postawić to jako budynek gospodarczy wykończyć i w nim zamieszkać i nie zgłaszać tego nigdzie bo nie ma takiego wymogu

 

Co byłoby lepszym rozwiązaniem? Ewentualnie może jest jeszcze jakaś alternatywa którą można by tu zastosować?

Link do komentarza

Cześć, tak czytałem o tym jednak to dotyczy tylko budynków postawionych na okres 180 dni więc przy planowanych 2 latach +/- chyba nie będzie miało zastosowania?

 

Cytat

Aby tak jednak było, tego typu konstrukcje muszą mieć możliwość przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a termin czasowego użytkowania tymczasowego obiektu budowlanego musi wynosić maksymalnie do 180 dni.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, brethil napisał:

Cześć, tak czytałem o tym jednak to dotyczy tylko budynków postawionych na okres 180 dni więc przy planowanych 2 latach +/- chyba nie będzie miało zastosowania?

Zastosuj sprawdzoną dawno temu metodę Drzymały... Będzie co pół roku trochę zabawy, zrób za każdym razem dokumentację przenoszenia o parę metrów, na przykład w dniu przesilenia zima - wiosna i lato - jesień, albo pierwszego dnia kwietnia - prima aprilis :yahoo: - i pierwszego  dnia września...

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Zastosuj sprawdzoną dawno temu metodę Drzymały... Będzie co pół roku trochę zabawy, zrób za każdym razem dokumentację przenoszenia o parę metrów, na przykład w dniu przesilenia zima - wiosna i lato - jesień, albo pierwszego dnia kwietnia - prima aprilis :yahoo: - i pierwszego  dnia września...

 

Dokładnie. Przy czym dopiero gdy się ktoś tym zainteresuje. To znaczy postawiłeś przedwczoraj. I będzie stał 179 dni.

I zapamiętaj, ze dopóki nikt Cię nie podkabluje, znaczy Twój kontener nikomu nie wejdzie w drogę, to pies z kulawą nogą się tym kontenerem nie zainteresuje. Chyba, że postawisz go na środku obszaru zainteresowań lokalnego bonza, to wtedy będziesz musiał sciśle przestrzegać terminów.

 

PS. Na większości budów stoją kontenery i nikt ich nie przestawia do końca budowy. Bo zostały postawione tak, by nikomu nie przeszkadzały.

Link do komentarza
1 godzinę temu, brethil napisał:

 czy w takim razie nie lepiej 

 

Gdybym wiedział o jaki teren chodzi i go znał, to bym Ci odpowiedział. Bo to zależy wyłącznie od lokalnych układów. A przecież nikt z nas ich nie zna. Ja już wiele razy pisałem, że moja żona prowadziła kiedyś działalność projektową w dwóch sąsiadujących ze sobą powiatach i w wielu sprawach to co było normą w jednym, nie szło załatwić w drugim. Wszyscy o tym wiedzieli i co z tego? Interpretacja przepisów należy do powiatowego inspektora i koniec. Jak on se coś ubzdura to tak ma być i możesz najwyżej się wyprowadzić. Albo poczekać, aż zamienią inspektora. 

Dlatego nie ma odpowiedzi na takie pytanie, musisz szukać raczej kogoś zbliżonego do budownictwa w Twojej okolicy. Pogadaj z projektantami, przecież chyba i tak będziesz kogoś potrzebował aby Ci zrobił plan zagospodarowania działki pod budowę. Oni najlepiej znają miejscowe układy.

Link do komentarza

jasna sprawa, ale skoro budynek gospodarczy nie wymaga zgłoszenia, o ile tak rzeczywiście jest to może wcale się wychylać z żadnym zgłoszeniem? :)

 

Cytat

Prawo budowlane oraz ustawy o transporcie kolejowym zwalnia z wymogu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz z dokonania zgłoszenia jednokondygnacyjnych budynków gospodarczych i wiaty o prostej konstrukcji, związanych z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 150 m², przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 6 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...