Skocz do zawartości

Pomysł na odprowadzenie nadmiaru wody ze studni - pytania


Recommended Posts

Panowie na poniższym schemacie jest orientacyjny podgląd. Mianowicie chodzi mi tutaj aby ze studni odprowadzić nadmiar wody oraz dodatkowo podłączyć kranik do podlewania podwórka czy ogrodu.

Uprzedzając pytania dlaczego chcę odprowadzić nadmiar ew. wody w studni to informuję że jeżeli woda w studni jest na równi z gruntem (studnia kręgowa) to w przechodzi mi to do piwnicy a tam planuję nową kotłownię. Studnia jest 2m od domu więc na nic zdają się jakieś zabiegi z uszczelnieniem. Działa tylko opcja jeżeli wypompuję nadmiar wody ze studni wtedy piwnica jest sucha (stary budynek lata 60).

 

Myślałem więc aby zastosować hydrofor z jakimiś przełącznikami/kranikami na odpowiednie sekcje. Tylko kwestia że chciałbym aby studnia była opróżniana tylko do danego punktu i w zasadzie z automatu coś jak pływak w pompie zanurzeniowej.

 

Co myślicie? Macie jakieś pomysły? Dobrej jakości hydrofor omnigena wraz ze zbiornikiem to kwota ok. 1200-1300zł. Do tego wiadomo rurki itd.

 

schemat.thumb.png.211a4be84bdab1a8a84f1f7432b6466f.png

Link do komentarza

Skonstruowanie odpowiedniej automatyki, która dbałaby o właściwy poziom wody wcale nie jest trudne. Gotowy taki układ u Chińczyków kosztuje poniżej 20 PLN. Do tego jakiś stycznik sterujący pompą, A układ zabezpieczający pompę to już full wypas, Teraz tylko musisz znaleźć majsterkowicza, który połączy to w sensowną całość i tyle.

Link do komentarza
Skonstruowanie odpowiedniej automatyki, która dbałaby o właściwy poziom wody wcale nie jest trudne. Gotowy taki układ u Chińczyków kosztuje poniżej 20 PLN. Do tego jakiś stycznik sterujący pompą, A układ zabezpieczający pompę to już full wypas, Teraz tylko musisz znaleźć majsterkowicza, który połączy to w sensowną całość i tyle.
Za 25zł jest taki, co wysyła powiadomienia na telefon. Mam identyczny problem co autor, ale my sporo podlewamy, także dwa lata temu wypompowywałem prawie do zera, w tym roku jest z 5 metrów od gruntu.
https://pl.aliexpress.com/item/4000126345478.html

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...