Skocz do zawartości

Wymiana podłogi na legarach drewnianych na posadzkę betonową


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

prośba o pomoc w rozwiązaniu kwestii remontu podłogi w starym domu. Obecnie dom jest podzielony na dwie części - stara część dwuizbowa z podłogą na legarach drewnianych oraz nowsza część z posadzką betonową, osadzona ok 20-30cm niżej. Planuje wymienić starą drewnianą podłogę wraz z wyrównaniem z podłogą w nowszej części budynku.

Pod podłogą drewnianą jest ok 60cm przestrzeni od desek do gleby, pod podłogą jest pompa wody do studni, którą planuje przenieść do pomieszczenia gospodarczego. Nową posadzkę planuje zrobić według warstw od gleby:

 

1. Chudziak - 10cm

2. Folia budowlana

3. Ocieplenie - styropian 20cm

4. Folia aluminiowa pod ogrzewanie podłogowe

 

Łącznie daje mi to +/- 30 cm, żeby wyrównać podłogi brakuje mi jeszcze 30cm, czym wypełnić tą przestrzeń? Wysypać jakiś żwir pod chudziakiem? 

Kolejne pytanie czy przed wylaniem chudziaka powinienem jeszcze zagęścić piach mechanicznie i czy przez to działanie nie narusze fundamentów? 

 

 

 

podloga2.jpg

Link do komentarza

Żeby to było na 100% pewne, trzeba byłoby wylać tam beton. Ale równie dobrze można tam wrzucić kruszywo zagęszczając każdą warstwę co 10cm. Kwestia tylko co wyjedzie taniej, czy zamówić gruszkę z betonem, czy bawić się w zagęszczanie kruszywa. Piasku nie zagęścisz, a fundamentom nic nie będzie przy zagęszczaniu, a już na 100% pewniejszy byłby beton. Kruszywo z wypożyczeniem zagęszczarki wyjdzie około 2.5 raza taniej.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
Dnia 18.08.2024 o 14:53, Mateo napisał:

Dzień dobry,

 

prośba o pomoc w rozwiązaniu kwestii remontu podłogi w starym domu. Obecnie dom jest podzielony na dwie części - stara część dwuizbowa z podłogą na legarach drewnianych oraz nowsza część z posadzką betonową, osadzona ok 20-30cm niżej. Planuje wymienić starą drewnianą podłogę wraz z wyrównaniem z podłogą w nowszej części budynku.

Pod podłogą drewnianą jest ok 60cm przestrzeni od desek do gleby, pod podłogą jest pompa wody do studni, którą planuje przenieść do pomieszczenia gospodarczego. Nową posadzkę planuje zrobić według warstw od gleby:

 

1. Chudziak - 10cm

2. Folia budowlana

3. Ocieplenie - styropian 20cm

4. Folia aluminiowa pod ogrzewanie podłogowe

 

Łącznie daje mi to +/- 30 cm, żeby wyrównać podłogi brakuje mi jeszcze 30cm, czym wypełnić tą przestrzeń? Wysypać jakiś żwir pod chudziakiem? 

Kolejne pytanie czy przed wylaniem chudziaka powinienem jeszcze zagęścić piach mechanicznie i czy przez to działanie nie narusze fundamentów? 

Jak nie można zagęszczać mechanicznie, to można nalać grubszą warstwę chudziaka, w którym utopisz niepotrzebny gruz i kamienie.

Do wypełnień niepotrzebnych przestrzeni najlepszy jest piasek zagęszczany mechanicznie skropiony wodą.

Trzeba jeszcze zrobić izolację pionową tych ścian fundamentowych od środka.

Jak nie ma izolacji poziomej, to dobrze by było zrobić iniekcję.

   

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...