Skocz do zawartości

Recommended Posts

Muszę docieplic strop styropianem. Jest go 100m2  a wylewka waży ponad 10 ton. Boje się ciężaru i chce dać na styropian lżejszą wylewkę. Rozważam anchydryt jako cieńszy więc lżejszy, lub styrobeton znacznie lżejszy , tańszy ale zdania na temat możliwości jego użytkowania są podzielone.  Strych jest używany standardowo, ciuchy , meble, czasem tam chodzę. Ktoś coś doradzi? Dzięki 

Link do komentarza
21 minut temu, Ewa Zybała napisał:

Muszę docieplic strop styropianem. Jest go 100m2  a wylewka waży ponad 10 ton. Boje się ciężaru i chce dać na styropian lżejszą wylewkę. Rozważam anchydryt jako cieńszy więc lżejszy, lub styrobeton znacznie lżejszy , tańszy ale zdania na temat możliwości jego użytkowania są podzielone.  Strych jest używany standardowo, ciuchy , meble, czasem tam chodzę. Ktoś coś doradzi? Dzięki 

Są styropiany pod parkingi oraz takie, na których stawia się domy, więc to niewielki ciężar

te 100 kg na 1 m2.

Są nawet wełny pod wylewki i jastrychy.

Nie masz się czym przejmować.

 

Link do komentarza
6 minut temu, animus napisał:

Są styropiany pod parkingi oraz takie, na których stawia się domy, więc to niewielki ciężar

te 100 kg na 1 m2.

Są nawet wełny pod wylewki i jastrychy.

Nie masz się czym przejmować.

Tu obawa nie o styropian zapewne lecz o strop

36 minut temu, Ewa Zybała napisał:

a wylewka waży ponad 10 ton.

A wełna legary płyty? 

Link do komentarza
7 godzin temu, michal603 napisał:

Tu obawa nie o styropian zapewne lecz o strop

A wełna legary płyty? 

Dużo roboty z podłogą. Styropian praktyczniejszy ale muszę go przykryć bo myszy wejdą. I żeby można było strych użytkować..

6 godzin temu, michal603 napisał:

 

:ih:

Na zdjęciu dachu nie widać. Jest wystarczająco wysoki dach. Chce zrobić posadzkę użytkowa. I zastanawiam się czy styrobeton nadaje się czy lepiej anchydryt

Link do komentarza
1 godzinę temu, Ewa Zybała napisał:

Na zdjęciu dachu nie widać. Jest wystarczająco wysoki dach. Chce zrobić posadzkę użytkowa. 

Ja wszystko zrozumiałem dlatego zaproponowałem wełnę i podłogę na legarach jeśli obawiasz się ciężaru wylewki na warstwie styropianu. 

 

1 godzinę temu, Ewa Zybała napisał:

I zastanawiam się czy styrobeton nadaje się czy lepiej anchydryt

A to juz czy lambda danego rozwiązania zadowoli i czy taką podłogę trzeba czymś przykryć czy nadaję się do użytkowania bezpośrednio, w tej kwestii niestety nie pomogę

Edytowano przez michal603 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 minuty temu, michal603 napisał:

Ja wszystko zrozumiałem dlatego zaproponowałem wełnę i podłogę na legarach jeśli obawiasz się ciężaru wylewki na warstwie styropianu. 

 

A to juz czy lambda danego rozwiązania zadowoli i czy taką podłogę trzeba czymś przykryć czy nadaję się do użytkowania bezpośrednio, w tej kwestii niestety nie pomogę

Ok dzięki. Też to rozważam. Bo poszłam rano na strych a tam rury idą od co. Nie wiem czy mogę je obłożyć styropianem i zalać betonem... Może faktycznie skończy się na wełnie 

Link do komentarza

Albo dwie warstwy styropianu, na nich płyty OSB, mfp, lub inne drewnopochodne. Ostatecznie nawet zwykłe zaimpregnowane deski. 

W pierwszej warstwie styropianu, na grubość rur, można wyciąć w nim odpowiednie kanały. Natomiast druga warstwa jest już ciągła, bo układamy ja na wierzchu nad rurami. 

To wszystko przykrywamy płytami drewnopochodnymi (wystarczy nawet OSB 12 mm) i możemy po takiej podłodze normalnie chodzić, styropian jest zabezpieczony, nawet jak postawimy coś bardzo ciężkiego. Natomiast deski zamiast płyt czasem się lepiej sprawdzają, Chociażby, gdy wejście na strych jest na tyle wąskie lub niewygodne, że typowe płyty (2,50 × 1,25 m) trudno jest wnieść, albo na podłodze są słupy i inne przeszkadzające elementy. Oczywiście, można też główną część wyłożyć płytami, a jakieś trudne fragmenty deskami. 

W takim wariancie obciążenie stropu jest znikome, robota łatwa, całość można też bez problemu usunąć.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...