Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Planuje do obecnej kuchni dołożyć wyspę lub po prostu ją zamknac w ksztacie U. Jako, że jestem laikiem w tych sprawach postanowiłem że zrobie to sam, ale mam jedno pytanie odnośnie grzejnika. Jesli zabuduje grzejnik w połowie i dam kratke wentylacyjna na górę blatu to będzie dobre wystarczające dla niego ? 

kuchnia.jfifkuchnia.jpg

Edytowano przez Kamil Półtorzycki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

A co to znaczy "zabuduję w połowie"? Do połowy swojej długości znajdzie się za zabudową? Grzejnikowi takie zabudowanie nie zaszkodzi, ale ogrzewanie kuchni będzie słabsze. Co może być tym bardziej odczuwalne, skoro jest pod oknem. Minimum konieczne, żeby zachować w miarę normalną wydajność ogrzewania to zapewnienie wlotu powietrza pod grzejnikiem i wylotu u góry, nad nim. 

Link do komentarza
58 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

A co to znaczy "zabuduję w połowie"? Do połowy swojej długości znajdzie się za zabudową? Grzejnikowi takie zabudowanie nie zaszkodzi, ale ogrzewanie kuchni będzie słabsze. Co może być tym bardziej odczuwalne, skoro jest pod oknem. Minimum konieczne, żeby zachować w miarę normalną wydajność ogrzewania to zapewnienie wlotu powietrza pod grzejnikiem i wylotu u góry, nad nim. 

Też tak uważam napeno się nie obrazi. Jeżeli nie przeszkadza ci strata ciepła i sama estetyka. Połowa grzejnika będzie widoczna od frontu. Jeżeli blat będzie wykonany z mdfu musisz zabezpieczyc kratki wentylacyjne silikonem. Podczas przemywania pociągnie wodę zacznie puchnąć i okleina odejdzie. 

Zastanów się może nad grzejnikiem pionowym.

 

Link do komentarza
Dnia 19.07.2024 o 14:36, Kamil Półtorzycki napisał:

  mam jedno pytanie odnośnie grzejnika. Jesli zabuduje grzejnik w połowie i dam kratke wentylacyjna na górę blatu to będzie dobre wystarczające dla niego ?  

 

A nie myślałeś nad wymianą grzejnika na bardziej elegancki i porzuceniem myśli o jego zasłanianiu?

Link do komentarza
Dnia 19.07.2024 o 14:36, Kamil Półtorzycki napisał:

Witam

Planuje do obecnej kuchni dołożyć wyspę lub po prostu ją zamknac w ksztacie U. Jako, że jestem laikiem w tych sprawach postanowiłem że zrobie to sam, ale mam jedno pytanie odnośnie grzejnika. Jesli zabuduje grzejnik w połowie i dam kratke wentylacyjna na górę blatu to będzie dobre wystarczające dla niego ? 

kuchnia.jfif 101.42 kB · 18 downloads kuchnia.jpg

Ze zdjęcia wynika, że  ta kuchnio-jadalnia  jest narożna, mocno przeszklona i mogą być problemy z dogrzaniem.

Lepiej zrobić wyspę i nie zabudowywać grzejnika. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...