Skocz do zawartości

Problem z ciepłą wodą


Recommended Posts

Cześć,

Jestem świeżo po remoncie łazienki i mam problem z zestawem prysznicowym. Mianowicie w chwili gdy chcę odpalić prysznic, gazowy podgrzewacz wody odpala się dopiero przy ustawieniu wody maksymalnie w lewo i woda leci mega gorąca. Zmiana temp. na podgrzewaczu nie pomaga. Wodę w baterii wannowej można regulować bez radnego problemu, nie trzeba się myć we wrzątku. Odkręciłem samą słuchawkę i gdy nie jest ona założona też nie ma problemu z regulacją temperatury. Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Link do komentarza

Niestety podgrzewacze gazowe mają ten problem, że odpalają się dopiero przy określonym ciśnieniu wody. Jak sam zauważyłeś, po odkręceniu słuchawki ten problem nie występuje, czyli słuchawka za bardzo ogranicza ciśnienie wody. Druga sprawa to fachowość wykonania instalacji, bo wystarczy że rurkę PEX ktoś za bardzo zgrzał, czyli zmniejszył jej przekrój i to też może być powodem, ale to już ciężkie do ustalenia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Dnia 14.07.2024 o 23:29, kuba-1997 napisał:

Cześć,

Jestem świeżo po remoncie łazienki i mam problem z zestawem prysznicowym. Mianowicie w chwili gdy chcę odpalić prysznic, gazowy podgrzewacz wody odpala się dopiero przy ustawieniu wody maksymalnie w lewo i woda leci mega gorąca.  

 

Co to za podgrzewacz?

21 godzin temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Najprawdopodobniej to pomoże. Najbezpieczniej założyć prostą jednofunkcyjną słuchawkę. Przy tym najprostszy model, nie jakiś "wodooszczędny". Podgrzewacz ewidentnie nie radzi sobie z bardzo małym przepływem wody.

 

Może i pomoże, ale przecież nie tak ma być.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...