Skocz do zawartości

Jak naprawić pęknięcie w suficie


Recommended Posts

Szanowne Państwo kochani moi. Walka z remontem ciągle trwa. Mam pęknięcie które było jeszcze przed remontem w suficie, biegnące wzdłuż około 2/3 sufitu. Oglądałem film mario, ale czy nie istnieje jakiś prostszy sposób? Mógłbym dajmy na to sfazować delikatnie nożem i włożyć w szczelinę akryl? Ta pozioma bruzda to po prostu miejsce na przewód. Dzięki!😊

 

To film który oglądałem.

 

unnamed.jpg

unnamed.jpg

Link do komentarza
59 minut temu, animus napisał:

Przy jednym remoncie nie ma co  się pieprzyć.:bezradny:

Wykuć bruzdę w pęknięciu, wyczyścić, zagruntować, wypełnić klejem  C2TES2.

Dzięki, w sumie tylko nie wiem czy kuć do samego żelbetonu czy wystarczy po prostu wgłębienie w tynku? I w sumie sprawdziłem ten klej. Jest dość drogi 😮, nie da się kupić mniejszej pojemności? Ile kg potrzebowałbym do zalepienia tego? Może jest jakaś alternatywa zamiast tego? W sumie na allegro tylko jeden wynik mi tego wyskoczył. No i jeszcze chciałbym zapytać o trwałość takiego rozwiązania, podobno no i tak kiedyś pęknie, ale na ile spokoju można liczyć na 5 lat?

 

https://allegro.pl/listing?string=C2TES2

Edytowano przez NoobBudowlany98 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, NoobBudowlany98 napisał:

trwałość takiego rozwiązania

Jest żadna...:bezradny:

Płyty stropowe "chodzą", jak konstrukcja budynku pracuje...

Można wykuwać bruzdy, można je zaklejać najbardziej elastycznymi klejami (przed tym koniecznie gruntować!!!), zamalowywać najlepszymi farbami... - jeśli pęknięcie raz się pojawiło, za kilka lat pojawi się znowu...

Praktycznie nie ma na to rady:bezradny:... najlepiej przyzwyczaić się i od remontu do remontu nie zauważać...

 

 

To jest fragment połączenia dwóch płyt stropowych, jest czasem lepiej, czy gorzej wypełnione zaprawą...

obraz.png.6d1ced33d18510dcd04ac1a0cff9340b.png

 

Zresztą Mariusz wszystko pięknie opowiedział, nie owijając w bawełnę... Obejrzałem filmik po napisaniu powyższego :scratching:

Link do komentarza
5 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

Dzięki, w sumie tylko nie wiem czy kuć do samego żelbetonu

Tak.

5 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

Dw sumie sprawdziłem ten klej. Jest dość drogi 😮, nie da się kupić mniejszej pojemności?

 

https://allegro.pl/kategoria/kleje-kleje-do-glazury-i-terakoty-256180?string=s2&order=p

 

Niestety mniejsze pojemności kosztują podobnie, taki Kraj.:bezradny:

 

Klej Mira 3130 superfix biały C2TE S2 15kg kostuje mniej niż 100 zł ale w Klinku i jest biały, jak masz gdzieś blisko taki sklep, to ok.  

https://klink.pl/mira-klej-bialy-15kg-15257.html

 

5 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

 Może jest jakaś alternatywa zamiast tego?

C2TE S1, ale ten jest mniej elastyczny.

5 godzin temu, NoobBudowlany98 napisał:

 No i jeszcze chciałbym zapytać o trwałość takiego rozwiązania, podobno no i tak kiedyś pęknie, ale na ile spokoju można liczyć na 5 lat?

Takie przemieszczenie płyt stropowych S2 powinien przetrwać, sztuka polega na tym, że nie ma on utrzymywać polaczenia na sztywno, tylko umożliwić przemieszczanie bez spękań.  

 

Żeby próbować usztywnić takie coś na stałe, potrzebne poprzeczne bruzdy, taśmy węglowe itd.    

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...