Skocz do zawartości

Ile kosztuje wykonanie całej kotłowni gazowej?


Recommended Posts

A po co wymiennik? Będzie to spinał z jakimś kominkiem? Ja na jesień za taką samą instalację płaciłem 13 tys brutto. 7.3tys kocioł, robocizna 1.5tys, reszta rurki między innymi miedziane kosztowały najwięcej i ważne, żeby w miarę dobry filtr magnetyczny zamontował.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
16 godzin temu, lukas198820 napisał:

Witam

Dodam że dom ma nieocieplony, wybudowany w latach 90-tych, całą instalacja składa się z grzejników.

To robi to na opak, najpierw inwestuje się w izolację cieplną budynku, wtedy można dobrać odpowiedniej mocy kocioł do nowych potrzeb.

W dodatku termomodernizacja pomaga oszczędzać pieniądze i to spore, które można potem inwestować w unowocześnienia sposobu ogrzewania, wentylacji itd.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jak chce spiąć kominek to ok, ale stary kocioł to proszenie się o kłopoty. Kuzynka tak zrobiła i w kolejnym sezonie była mega awaria, bo stary śmieciuch w pierwszy jesienny dzień się rozszczelnił, nie mieli zaworów i cała woda z instalacji spłynęła do piwnicy i przez kilka dni zanim fachowiec nie przyjechał nie mogli korzystać ani ze śmieciucha, ani z gazowego. Kocioł węglowy jak jest zalany wodą powinen być użytkowany przynajmniej pół roku w roku, inaczej kończy się j.w. Ja wiele metrów nie miałem, bo wpinałem do starej instalacji, więc max 3m jak już na bieżące mam przeliczyć. Filtr magnetyczny zbiera/filtruje wodę z opiłków i kamienia krążącego w obiegu. Dla kotła gazowego są bardzo niebezpieczne, bo oklejają się na rozgrzanym wymienniku, przez co wymiennik pęka, a przede wszystkim oddaje mniej ciepła do wody. Ważne jest też, żeby po zalaniu wlał inhibitor, który zapobiega zakamienianiu się całej instalacji.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...