Skocz do zawartości

Poziom hałasu na zewnątrz


Recommended Posts

Witajcie, mój dom stoi w odległości jakieś 300-400m od drogi ekspresowej. W zależności od pogody i temperatury hałas/szum jest mniej lub bardziej odczuwalny wewnątrz domu szczególnie nocą.  I tak np dziś o 1 w nocy poziom dB wynosił niecałe 55 (mierzony telefonem-wiem mało miarodajne) na zewnątrz. Wiem że jest rozporządzenie określające wysokość dopuszczalnych norm ale czy ono tyczy się także drogi?? Droga ekspresowa nie jest uzbrojona w panele dźwiękoszczelne. Skoro ja z takiej odległości słyszę odgłosy to co mają powiedzieć mieszkańcy znajdujący się jeszcze bliżej drogi. Czy można zwrócić się do GIOŚ o to by zrobili pomiary i ustawili panele?

Link do komentarza
47 minut temu, Magdajasiu napisał:

Witajcie, mój dom stoi w odległości jakieś 300-400m od drogi ekspresowej. W zależności od pogody i temperatury hałas/szum jest mniej lub bardziej odczuwalny wewnątrz domu szczególnie nocą.  I tak np dziś o 1 w nocy poziom dB wynosił niecałe 55 (mierzony telefonem-wiem mało miarodajne) na zewnątrz. Wiem że jest rozporządzenie określające wysokość dopuszczalnych norm ale czy ono tyczy się także drogi?? Droga ekspresowa nie jest uzbrojona w panele dźwiękoszczelne. Skoro ja z takiej odległości słyszę odgłosy to co mają powiedzieć mieszkańcy znajdujący się jeszcze bliżej drogi. Czy można zwrócić się do GIOŚ o to by zrobili pomiary i ustawili panele?

Są specjalne normy etc....mierzyłeś hałas? 300-400 m mieszkałem od linii kolejowej i było dużo lasu i było słychać pociągi wieczorem i nocą. Możliwe, że musisz sam się od hałasu odgrodzić? Może trzeba zgłosić problem do odpowiedniego Zarządcy, niech przyjda pomierzą, ale by się przydało kilku sąsiadów też zmobilizować.

Tutaj masz poziomy hałasu na stronie rządowej -> https://www.gov.pl/web/gddkia/ekrany-akustyczne-przy-drogach---co-mowia-przepisy

 

Link do komentarza

Fakt ekspresówka otoczona jest lasem z jednej lub obu stron na poszczególnych odcinkach. Akurat na „moim” odcinku jest puste pole. Sąsiadów brak jedynie mieszkańcy innej wsi po drugiej stronie drogi- „szczęściarze” mają postawione dwa panele na całą wieś 😂

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...