Skocz do zawartości

Wieszanie szafek w ceglanych ścianach


Recommended Posts

Dzień dobry! Mam problem, mieszkam obecnie w starej kamienicy, od kilku miesięcy walczę z szafkami i karniszami wypadającymi ze ścian... dosłownie. Próbowałem już wszystkiego, przeróżnych kołków rozporowych i wzmocnień. Nic nie działa, każdy jeden element wypada ze ściany, a cegła sypie się jak szalona. Macie jakieś sprawdzone pomysły? 

Link do komentarza

Jaka jest ta cegła - krucha, popękana, dziurawka?

Jaka grubość ścianki, na której mają wisieć szafki? Co jest po drugiej strony ściany?

W jednym przypadku przewierciłem ścianę na przestrzał, w otworze umieściłem pręt fi 12 gwintowany z zamocowaną listwą montażową do wieszania szafek kuchennych, i blachami 100x100 dokręconymi z drugiej strony ściany...

Ściana miała grubość ok. 150 mm i zrobiona była z bloczków suporeksu...

Link do komentarza
5 godzin temu, taytro71 napisał:

Dzień dobry! Mam problem, mieszkam obecnie w starej kamienicy, od kilku miesięcy walczę z szafkami i karniszami wypadającymi ze ścian... dosłownie. Próbowałem już wszystkiego, przeróżnych kołków rozporowych i wzmocnień. Nic nie działa, każdy jeden element wypada ze ściany, a cegła sypie się jak szalona. Macie jakieś sprawdzone pomysły? 

Wierć bez udaru i zastosuj RAWPLUG 4ALL

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-i-akcesoria-budowlane-gwozdzie-wkrety-sruby-kolki-261258?string=rawplug 4all&order=qd

 

Jak nie pomoże to kotwa chemiczna.

 

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-i-akcesoria-budowlane-gwozdzie-wkrety-sruby-kolki-261258?string=kotwa chemiczna&order=qd

 

 

Link do komentarza
5 godzin temu, taytro71 napisał:

  Próbowałem już wszystkiego, przeróżnych kołków rozporowych i wzmocnień. Nic nie działa, każdy jeden element wypada ze ściany, a cegła sypie się jak szalona. 

 

Podaj jakie kołki (średnice) stosowałeś, jak wierciłeś i jak gruba jest ściana. Co jest z drugiej strony?

I napiszę Ci tak. Ja wieszałem szafki na płycie g/k do której przyklejono glazurę i szafki trzymają się bez problemów. Na płycie gipsowo-kartonowej!

Link do komentarza
Dnia 17.05.2024 o 18:11, podczytywacz napisał:

Jaka jest ta cegła - krucha, popękana, dziurawka?

Jaka grubość ścianki, na której mają wisieć szafki? Co jest po drugiej strony ściany?

W jednym przypadku przewierciłem ścianę na przestrzał, w otworze umieściłem pręt fi 12 gwintowany z zamocowaną listwą montażową do wieszania szafek kuchennych, i blachami 100x100 dokręconymi z drugiej strony ściany...

Ściana miała grubość ok. 150 mm i zrobiona była z bloczków suporeksu...

 

Po drugiej stronie ściany jest sąsiadka, więc ciężko na przestrzał :D

Dnia 17.05.2024 o 19:14, animus napisał:

Super, dziękuję za konkretne pomysły, spróbuję dziś z kotwą bo 4all nie podołały :) 

Dnia 17.05.2024 o 20:45, podczytywacz napisał:

Naprawdę wszystkiego???

 

A tyle pytań Ci zadają :scratching:

 

 

faktycznie, użycie zwrotu "wszystkiego" wiązało się z poczuciem bezsilności, ale zdaje sobie sprawę, że zapewne jest jeszcze sporo rozwiązań :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...