Skocz do zawartości

Adaptacja poddasza, styropian na żelbecie, podłoga i ścianki działowe.


Recommended Posts

 Proszę o pomoc/radę w jaki sposób wykończyć poddasze. Na żelbetonowym stropie jest ułożony styropian (na żelbetonie a w tym styropianie leżą m.in. rury od rekuperacji) w jaki sposób zbudować tu podłogę i ścianki działowe? Nie chcę zalewać tego wylewką betonową.  W jaki sposób zrobić tu podłogę i ścianki działowe.

 

2ebef1d4-23d1-40f7-8e1f-82096e087d63.jpg

44849d3e-639b-4938-b930-3fd2a963ca25.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, tomto napisał:

  w jaki sposób zbudować tu podłogę i ścianki działowe? Nie chcę zalewać tego wylewką betonową.  W jaki sposób zrobić tu podłogę i ścianki działowe.  

 

Ścianki działowe - profile i płyty g/k. Tylko profil dolny wypadałoby mocować do stropu. Da się ten styropian podnosić, żeby nie trafić kołkiem w to co nie potrzeba?

A podłoga to zwyczajny podkład wytłumiający, klejony taśmą i panele.

Wszystko lekkie i proste. Tylko z ociepleniem dachu trochę dłubaniny, ale też się da. 

Link do komentarza
Dnia 20.04.2024 o 21:17, tomto napisał:

 Proszę o pomoc/radę w jaki sposób wykończyć poddasze. Na żelbetonowym stropie jest ułożony styropian (na żelbetonie a w tym styropianie leżą m.in. rury od rekuperacji) w jaki sposób zbudować tu podłogę i ścianki działowe? Nie chcę zalewać tego wylewką betonową.  W jaki sposób zrobić tu podłogę i ścianki działowe.

 

2ebef1d4-23d1-40f7-8e1f-82096e087d63.jpg

44849d3e-639b-4938-b930-3fd2a963ca25.jpg

Tylko lekka zabudowa na szkielecie moim skromnym zdaniem

Link do komentarza
34 minuty temu, tomto napisał:

Dziękuję, chyba wytnę dziury w tym styro i wstawię bloczki co1m lub zamiast bloczków profile pionowe a potem do tych pionowych poziome.

 

Boki profilu przecina się nożycami w odległości 30 - 50 cm, po czym koniec zagina się pod kątem prostym, tworząc w ten sposób literę L. A potem dół tej litery L mocuje się do stropu w linii robionej ściany, a reszta tworzy podporę pionową.

Link do komentarza
Dnia 20.04.2024 o 21:17, tomto napisał:

 Proszę o pomoc/radę w jaki sposób wykończyć poddasze. Na żelbetonowym stropie jest ułożony styropian (na żelbetonie a w tym styropianie leżą m.in. rury od rekuperacji) w jaki sposób zbudować tu podłogę i ścianki działowe? Nie chcę zalewać tego wylewką betonową.  W jaki sposób zrobić tu podłogę i ścianki działowe.

Na tym styropianie skręcasz ze sobą dwie warstwy płyty OSB naprzemiennie i do tego możesz już kręcić profile z podkładem.

rigips-tasma-akustyczna-30x30m.jpg?p=ful

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...