Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień Dobry .Mam pytanie do Was fachowców w tym temacie .Posiadam stara posadzka w garażu blaszanym która brzydko wygląda .Chciałem tam dać kostkę ale nie mam takiej możliwości aby złapać poziom .Słyszałem ostatnio że w jakiś workach mogę kupić jakąś żywice epoksydowa nawet nie wiem jak to się nazywa która wypełni na nowo podloge .Co byście polecili ? Pozdrawiam 

Link do komentarza
2 godziny temu, PiotruniA napisał:

Słyszałem ostatnio że w jakiś workach mogę kupić jakąś żywice epoksydowa nawet nie wiem jak to się nazywa która wypełni na nowo podloge .

Z żywic epoksydowych wykonuje się posadzki o grubości kilku milimetrów. To raczej rodzaj warstwy wykończeniowej, którą układa się na solidnych i równych wylewkach betonowych.

W workach do wypełniania dziur sprzedawana jest mieszanka mineralno-asfaltowa, ale chyba nie o nią chodziło?

Kostka, a raczej większe, grubsze i możliwie tanie płyty chodnikowe to dobry pomysł. Dziury w wylewce wypełni podsypka pod płyty.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Z żywic epoksydowych wykonuje się posadzki o grubości kilku milimetrów. To raczej rodzaj warstwy wykończeniowej, którą układa się na solidnych i równych wylewkach betonowych.

W workach do wypełniania dziur sprzedawana jest mieszanka mineralno-asfaltowa, ale chyba nie o nią chodziło?

Kostka, a raczej większe, grubsze i możliwie tanie płyty chodnikowe to dobry pomysł. Dziury w wylewce wypełni podsypka pod płyty.

Słyszałem o czymś co maluje wałkiem tylko nie wiem o co chodzi i jak to się nazywa,kostka i płyty odpadają nie chce tam tego dawać .Nie wiem jak to dokładnie się nazywa co wałkiem się rozprowadza po całej powierzchni ,zaraz wyśle Państwu zdjęcie jak to wygląda chciałbym to zakryć posadzkę jakoś żeby to wyglądało .

Link do komentarza
7 godzin temu, vlad1431 napisał:

Ja na balkonie użyłem czegoś takiego https://www.sanier.pl/produkt/geolite-40/
Nie wiem jak z odpornością na ściskanie, tzn jak auto wjedzie, ale można to stosować od 2mm grubości, także dwa worki w Twoim przypadku by pewnie wystarczyły.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Ok to bym coś potrzebował takiego właśnie żeby to wszystko zakryć ,jak to rozprowadzić po garażu w jaki sposób ?Czy dać jakoś to klejem wyrównać czy jak ?

Link do komentarza

Ja to normalnie pacą rozciągałem, tylko ja miałem w miarę płasko. Bardzo dobrze się to rozprowadza, bo ja raczej zdolności takich nie mam, ale rozrabia się to w miarę na rzadko i elegancko się zaciąga. U mnie raz dwa schło, bo w lecie na słońcu robiłem, także trzeba uważać, bo 20 minut i to zaczyna gęstnieć. Jak masz duże nierówności, to możesz na listwach to zrobić. W każdym razie nie rusza tego nic, ani woda, ani mróz.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Pytasz @PiotruniA:

"Czy dać jakoś to klejem wyrównać czy jak ?"

Przeczytaj kartę polecanego wyrobu... nie trzeba równać niczym innym, bo dopuszcza się zastosować warstwę do 40 mm grubości... To powinno wystarczyć do wyrównania większych ubytków...

Oczywiście musisz usunąć nadkruszone fragmenty, odkurzyć, ODTŁUŚCIĆ posadzkę i dopiero wtedy zastosować...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...