Skocz do zawartości

Odrolnienie gruntu


Recommended Posts

Nie ma mpzp ale dlaczego nie miałbym dostać wz?

Najpierw wystosuje pismo o wz. Ciekawi mnie jaki byłby koszt odrolnienia. Nie idzie wyczytać nigdzie o klasie 6. Na niektórych stronach jest napisane że nie trzeba odralniac a na innych są jakieś tabelki. Nie rozumie tego

Link do komentarza

Czyli rozumiem że wystarczy wystosować pismo o warunki zabudowy, jeżeli dostanę takie pismo i decyzje na budowę na mojej działce to kolejnym krokiem może być zaproszenie geodetów i zrobienie mniejszych działek na przykład 1200 m. Bo pole ma 1 hektar

Link do komentarza
16 minut temu, galik1987 napisał:

A skąd takie informacje że nie zatwierdzi? 

 

 Przecież nie wiem, ja Ci tylko podpowiadam zagrożenia, bo niektóre znam z życia. Po sąsiedzku mam 4 działki, które kupił jeden dziany gość i chce je scalić, ale od ponad 20 lat nie dostał na to zgody. I burmistrz mu zapowiedział, że dopóki pełni urząd to takiej zgody nie będzie. I koniec, odwołania nie ma. Zbyt dużo zależy od woli włodarzy samorządowych.

Ale przecież Ty najlepiej znasz swoje, lokalne uwarunkowania, więc może będzie inaczej. Może popytasz tych, którzy już te działki podzielili? Nic nie piszesz o tym co to za rejon, może to na działki rekreacyjne?

Link do komentarza

Zapytam więc jeszcze raz :) czyli jak otrzymałbym warunki zabudowy i chciał zrobić działkę 1200 m to będę płacił tą naleznosc jednorazową za wyłączenie z produkcji rolnej i będę płacił przez 10 lat te opłaty? Czy przy klasie 6 nie ma tej należności przy glebie piaszczystej najsłabszej klasy. 

 

Link do komentarza

Art. 12a. Obowiązek uiszczenia należności i opłat rocznych, a w odniesieniu do gruntów leśnych również jednorazowego odszkodowania, o którym mowa w art. 12 ust. 1, nie dotyczy wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej na cele budownictwa mieszkaniowego: 1) do 0,05 ha w przypadku budynku jednorodzinnego;

 

USTAWA z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych Dz.U. 1995 nr 16 poz. 78 - tekst jednolity.

 

Poczytaj:

https://www.prawo.pl/biznes/zwolnienie-z-oplat-za-wylaczenie-gruntu-z-produkcji-rolnej-dotyczy-kazdego-budynku,164851.html

https://tvn24.pl/polska/wylaczenie-gruntu-z-produkcji-rolnej-czym-jest-gdzie-zlozyc-wniosek-i-ile-to-kosztuje-st6094237

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, galik1987 napisał:

Zapytam więc jeszcze raz :) czyli jak otrzymałbym warunki zabudowy i chciał zrobić działkę 1200 m to będę płacił tą naleznosc jednorazową za wyłączenie z produkcji rolnej i będę płacił przez 10 lat te opłaty? Czy przy klasie 6 nie ma tej należności przy glebie piaszczystej najsłabszej klasy. 

 

Zależy od wielkości działki, którą odrolnisz.

500m2 to nie 1200m2.

 Gdy przekroczysz wielkości powyższej powierzchni, to od nadwyżki zostanie naliczona należność i opłaty roczne.

https://www.farmer.pl/biznes/ile-rzeczywiscie-kosztuje-wylaczenie-gruntow-z-produkcji-rolnej,107133.html

Link do komentarza

Czyli powinienem się sugerować przelicznikiem (87 435 zł 1hektar x wielkość działki -- wartość działki) ?  

Na różnych stronach są inne wzory na przeliczenie opłaty. Która jest prawdziwa. Tylko proszę nie pisać przeczytaj tam i tam. Czytałem dużo i są różne wersje. Nie znam aktualnych zasad

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...