Skocz do zawartości

Spadek terenu na działce


nameq

Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry,

przymierzam się do zakupu działki która ma dość sporą różnicę terenu względem jej końców 2,2m. 

Chciałbym posadowić dom w tym miejscu. Czy będzie to problematyczne i będzie wymagało kosztownego wyrównania terenu? Na zdjęciu zaznaczyłem czarnym kwadratem miejsce w którym chciałbym postawić dom. 

 

domnaspadku.thumb.png.32fb736b95f6834d163d8c78834d2aec.png

domnaspadku2.thumb.png.1f41327ffd0d2a78bfb7d50318a10cde.png

Napisano

W młodości nosiłem cegły na budowie domu, którego fundament ściany frontowej (od drogi) wystawał około metra nad poziom gruntu, a z drugiej strony wchodziło się na strop po deskach z góry. Czyli poziom stropu był poniżej poziomu gruntu. To było w Brennej, niedaleko Szczyrku, ale tak budowali i się dało. 

 

Napisz gdzie droga, w którą stronę nachylenie?

Napisano
  Dnia 11.02.2024 o 22:04, nameq napisał:

Dzień dobry,

przymierzam się do zakupu działki która ma dość sporą różnicę terenu względem jej końców 2,2m. 

Chciałbym posadowić dom w tym miejscu. Czy będzie to problematyczne i będzie wymagało kosztownego wyrównania terenu?\

Rozwiń  

 

ctahNqQkSjPE_ZJ6XHJdMLGbgCkaWFTbJ4aQSZuR

Napisano
  Dnia 11.02.2024 o 22:21, animus napisał:
 
ctahNqQkSjPE_ZJ6XHJdMLGbgCkaWFTbJ4aQSZuR-4_7rK8QF0i5abmM2HDj_Xhs0GTxvoVfz4SH4ixAHn2DuaDPTxlKGP3MsB9DnQ=w810-h768-rw
Niedaleko się ktoś na takim spadku wybudował, tylko wzdłuż, dopiero stan surowy, ale pod 2/3 długości domu jest parking i całkiem przyzwoicie i ciekawie to wygląda.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano
  Dnia 11.02.2024 o 23:00, vlad1431 napisał:

Niedaleko się ktoś na takim spadku wybudował, tylko wzdłuż, dopiero stan surowy, ale pod 2/3 długości domu jest parking i całkiem przyzwoicie i ciekawie to wygląda.

Rozwiń  

Najważniejsze, żeby niedogodności przekuć w łatwo osiągalny sukces.:bezradny:

Napisano

Tylko lepiej jest budować na płycie, ławy mogą stwarzać niedogodności. Jest jeszcze kwestia poziomu wód gruntowych i rodzaju terenu.

Znajomy w Stalowej Woli budował dom na skarpie i miał trzy źródła wody po zrobieniu wykopu. Ale wylał płytę i nie ma problemów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...