Skocz do zawartości

Ściany przeciwległe i sufit - kolejność


rawracer

Recommended Posts

No młotowiertarką moment by to zrzucił ,ale tak ręcznie ciszej . Co dzień po robocie te 2h się pogimnastykuję 🙂

Rodzice mają podwieszke sufit w bloku i w jednym pokoju i cały czas pęka przy łączeniach ze ścianami .

Była zatapiana taśma fizelinowa ,siatka zwykła i później po kolejnych pęknięciach akrylowane było i nie daje rady nic .

Dwa ,trzy miesiące mijają i znów spękania ,także nie wiem czy aż tak by pracowały płyty czy gipsy ....

Link do komentarza
4 godziny temu, rawracer napisał:

No młotowiertarką moment by to zrzucił ,ale tak ręcznie ciszej . Co dzień po robocie te 2h się pogimnastykuję 🙂

Rodzice mają podwieszke sufit w bloku i w jednym pokoju i cały czas pęka przy łączeniach ze ścianami .

Była zatapiana taśma fizelinowa ,siatka zwykła i później po kolejnych pęknięciach akrylowane było i nie daje rady nic .

Dwa ,trzy miesiące mijają i znów spękania ,także nie wiem czy aż tak by pracowały płyty czy gipsy ....

Źle zrobione i tyle.

:bezradny:

Link do komentarza

 No też może i źle zrobione ,ale sytuacja ta sama w przedpokoju , gdzie jest sufit podwieszany i gk na placki na ścianach jak i w pokoju gdzie sufit podwieszany a ściany gładź .

 

Bloki już stare PRL'owe lata 80'

Ale coś jest nie tak ,bo z roku na rok to coraz bardziej się przenoszą hałasy z klatki czy innych mieszkań.

 

Nie wiem czy to moda na panele ,brak dywanów ,karton gipsy czy też ściany już powierzone jak ser szwajcarski,po tylu latach remontów szczególnie w ostatnich latach, gdzie się właściciele zmieniali w niektórych lokalach ....

Link do komentarza
Dnia 12.01.2024 o 18:36, rawracer napisał:

Czy ściany czy sufit ten sam material .... 

 

20 godzin temu, animus napisał:

To sufit podwieszany w korytarzu by zakrył wszystkie kable.

 

Otóż to. Oświetlenie w podwieszonym. A gniazda prowadzi się pod listwami przypodłogowymi, wycinając jedynie dojścia do gniazdek. Poczytaj

 

Bezpuszkowa instalacja gniazdek wtyczkowych - krok po kroku

Link do komentarza

Mogę też wykorzystać do położenia kabli do gniazd przestrzeń między ścianami a parkietem ,bo parkiet zostaje .

Wycyklinuje go tylko na koniec remontu .

Lub jak Kolega Retrofood podpowiada w listwach .

 

Ogólnie to amerykanka jest z instalacją .

Tylko w pokojach do górnego światła i włącznika jest miedź a doprowadzenie już alu.

Przedpokój ,kuchnia wc już całe w alu .

W pokojach gniazdka też alu .

Pocudowane strasznie .2024-01-13-20-11-40-489.thumb.jpg.c9b09117f5a68b55c039ae1f7919c6e6.jpg

Link do komentarza
Przed chwilą, rawracer napisał:

Mogę też wykorzystać do położenia kabli do gniazd przestrzeń między ścianami a parkietem ,bo parkiet zostaje. 

Oczywiście, jak najbardziej. Tylko zasada jest jedna. Żadnych połączeń przewodu w miejscach niedostępnych.

 

2 minuty temu, rawracer napisał:

 Tylko w pokojach do górnego światła i włącznika jest miedź a doprowadzenie już alu.

Przedpokój ,kuchnia wc już całe w alu .

W pokojach gniazdka też alu .

 

Alu zlikwiduj. Nieodwołalnie. Znaczy, ja się nim w ogóle nie zajmowałem, instalację zrobiłem od nowa i kompletną, żeby mieć pewność. A mieszkanie było z lat powojennych, blok czteropiętrowy.

Link do komentarza

Alu to musowo .Po tylu latach to łamie się już od samego patrzenia tak kruche .

O pożar nie trudno a jeszcze z ta boazeria 😮

Będę chciał też wymienić od razu główna żyłę z piwnicy do licznika bo też alemenium przecież .

No tak będę kombinował z gniazdkami .

Cała instalacja przecież dwu żylowa bez ochronnego .

 

Boje się kurde co za listwy dać przypodłogowe bo na przedpokoju to przestrzeń duża od końca parkietu do ściany .46mm w największej przestrzeni 😮 obawiam się że miejscami bez szpachli się nie obejdzie 

Link do komentarza

Zapytanie do ADM-u, dadzą wytyczne co i jak.

W dużym skrócie, przy zrywaniu plomb twój elektryk dzwoni do PGE i podaje nr. swoich uprawnień i inne dane, co ma zamiar robić, dokumentuje fotograficznie wprowadzone zmiany, a po kilku dniach elektryk  z PGE przyjedzie plombować i kontroluje, dokumentuje to co zastał.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, animus napisał:

Zapytanie do ADM-u, dadzą wytyczne co i jak.

W dużym skrócie, przy zrywaniu plomb twój elektryk dzwoni do PGE i podaje nr. swoich uprawnień i inne dane, co ma zamiar robić, dokumentuje fotograficznie wprowadzone zmiany, a po kilku dniach elektryk  z PGE przyjedzie plombować i kontroluje, dokumentuje to co zastał.

 

PGE nie wszędzie w Polsce działa :icon_biggrin:, ale oczywiście, bez uzgodnień lepiej samemu nie ruszać plomb z zabezpieczeń, po uzgodnieniu kiedyś plombowanie kosztowało 27 złotych, a teraz nie wiem ile, już dawno nic nie robiłem.

Link do komentarza
2 minuty temu, retrofood napisał:

 

Owszem, ale mogą to czytać różne, potrzebujące osoby.

Więc powinieneś inaczej to sformułować.

 

ADM też nie jest jedynym zarządcą w Polsce, więc tłumaczenie "jak ci wygodniej", to chyba narracja byłej władzy i Ciebie jednak bezwiednie też kształtuje. :takaemotka:

Link do komentarza

W administracji osiedla pytałem właśnie o to jakiś czas temu i tak mi powiedziano ,zeby umówić się z adekwatnym elektrykiem ,który poinformuje PGE (mojego dostawcę) i bę20240114_132048_025220.thumb.jpg.23fdb412d03eb346477e392738aa6483.jpgdzie wiedział co robić (procedury) a ja mam wcześniej poinformowac ADM ,żeby ktoś przyszedł i udostępnił dojście do szachty.

 

Także wymienię i tę część instalacji jak będę na tym etapie .

 

Zerwę już wszystko ,ściany i sufit w tym przedpokoju,to coś pomyślimy o koncepcji dalszych prac 🙂

 

Sufity u Rodziców wyglądają tak

pęka razem z farbą i po suficie i po ścianach a przedpokój to nawet pionowe łączenia gk .

Link do komentarza
1 godzinę temu, rawracer napisał:

W administracji osiedla pytałem właśnie o to jakiś czas temu i tak mi powiedziano ,zeby umówić się z adekwatnym elektrykiem ,który poinformuje PGE (mojego dostawcę) i będzie wiedział co robić (procedury) a ja mam wcześniej poinformowac ADM ,żeby ktoś przyszedł i udostępnił dojście do szachty. 

Dokładnie tak się dzieje.

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Właśnie tak jak sformułowałem. 

To gratuluję bezstronności.:bezradny:

1 godzinę temu, rawracer napisał:

Także wymienię i tę część instalacji jak będę na tym etapie .

To są chyba części wspólne i tam nie masz przymusu inwestować.

Link do komentarza

No tak by to wyglądało właśnie ,bo to niby przed mieszkaniem ,ale w spółdzielni cwaniaki i uznają ,że jak działa ,nie ma problemu to tylko moje widzimisię ,więc rób na swój koszt .

Nawet jak rozmawiałem ,to odrazu wyprzedzili ,że trzeba sobie wsiąść swojego elektryka ,więc chyba jasno dali do zrozumienia....

Link do komentarza
1 minutę temu, rawracer napisał:

 więc chyba jasno dali do zrozumienia....

Tu w grę wchodzi kwestia rozliczeń. Administracja nie może ot tak ściągać i płacić elektryka dla Twoich celów, bo to nie jest awaria. Więc do takich spraw potrzebna jest uchwała i decyzja o wymianie wlz-ów w ogóle. A wtedy koszty rosną i muszą być w budżecie zaplanowane. Dlatego idą lokatorom na rękę. Zróbcie to sami, a my nie będziemy się wtrącać. Tak przynajmniej działa to u nas, we wspólnocie, ale u innych pewnie nie inaczej.

Link do komentarza
1 godzinę temu, rawracer napisał:

No tak by to wyglądało właśnie ,bo to niby przed mieszkaniem ,ale w spółdzielni cwaniaki i uznają ,że jak działa ,nie ma problemu to tylko moje widzimisię ,więc rób na swój koszt .

Nawet jak rozmawiałem ,to odrazu wyprzedzili ,że trzeba sobie wsiąść swojego elektryka ,więc chyba jasno dali do zrozumienia....

Przemyśl to jeszcze, może warto poczekać, co tam masz układ TN-C alu?

Link do komentarza
18 godzin temu, rawracer napisał:

Może kiedyś będą wymieniać ....może i warto się wstrzymać .z 12metrow kabla 4x6mm by trza kupić  

Nigdy w życiu! Przewód wyłącznie 5 x 4 mm kwadrat. Pięciożyłowy! I więcej jak 4 mm2 na mieszkanie nie potrzeba, ani teraz, ani w dającej się przewidzieć przyszłości.

2 godziny temu, Piotr_Budowniczy napisał:

Piękne rękodzieło, aż miło zawiesić oko na taką instalacje.

Tak krawiec krajał, jak mu materii starczało. Kiedyś nieelektrycy nie pchali palców do instalacji, więc było bezpieczniej.

Link do komentarza

Zapytam się w tym wątku Panowie ,może ktoś podzieli się patentem ,bądź pomysłem jak przykryć ten duży odstęp ,który mam między parkietem a ścianą,gdzie najszerzej 46mm a kurde obecne standardy dylatacyjne to 8mm jak dobrze kojarzę .

 

Mi tu na myśl przyszło ,że odciąć na równo taki kawałek ,pasek parkietu i stawić tam do zlicowania kantowke jakąś ładną i na to później listwę ....

 

Jak by trzeba to w nowym wątku ,to proszę dać znać ,przeniosę.

Link do komentarza
43 minuty temu, rawracer napisał:

Mi tu na myśl przyszło ,że odciąć na równo taki kawałek ,pasek parkietu i stawić tam do zlicowania kantowke jakąś ładną i na to później listwę .... 

Jeśli tak zrobisz, to będzie chyba najlepiej. Pytanie czy jakieś meble tego nie zasłonią?

Link do komentarza
3 godziny temu, rawracer napisał:

Zapytam się w tym wątku Panowie ,może ktoś podzieli się patentem ,bądź pomysłem jak przykryć ten duży odstęp ,który mam między parkietem a ścianą,gdzie najszerzej 46mm a kurde obecne standardy dylatacyjne to 8mm jak dobrze kojarzę .

 

Mi tu na myśl przyszło ,że odciąć na równo taki kawałek ,pasek parkietu i stawić tam do zlicowania kantowke jakąś ładną i na to później listwę ....

 

Jak by trzeba to w nowym wątku ,to proszę dać znać ,przeniosę.

Daj zdjęcie.

Link do komentarza
29 minut temu, rawracer napisał:

Cokoliki jakieś dać .... Też chyba nie bardzo....

 Może by wszystko co Tobie i Wam będzie się podobało. Ja przy parkiecie dawałem fragmenty klepek, ale to było w trakcie układania parkietu, więc materiał byl pod ręką. Ty też możesz coś dobrać, najlepiej ten sam rodzaj drewna. 

A cokoliki też być mogą, pytanie tylko czy nie ograniczy ci to zbytnio powierzchni do wykorzystania.

4 minuty temu, rawracer napisał:

Porażka Panowie .

Spójrzcie na to 😡Ale co to za myślenie było 🥺

 

Powiększ, wyrównaj i wstaw paski gresu. 

A nie będzie mebli na tej ścianie? Instalację gniazdek można położyć w tych szczelinach.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

No na tej akurat nie ,bo ściana jak się wchodzi z drzwi to jest .Na tej szerszej części co stoi ta obecna a pod nią też cyrki już widzę ,ciekawe co będzie dalej pod nią ...

To na tej ścianie już mogę coś postawić.

Pomysł z gresem bardzo dobry .

Podciąć /wyrównać,to myślę że bruzdownicą będzie najlepiej .

 

A do instalacji to wykorzystam pewnie te szczeliny lub w pokojach to w listwach jak nie będzie miejsca na położenie kabla .

Edytowano przez rawracer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Chociaż na przedpokoju to te szczeliny na nic się zdają,bo przejścia pokoi są jednolite bez progów ,więc instalacja tylko góra .

Co innego juz w pokojach ,tam jak najbardziej przestrzeń do wykorzystania .

 

A jakby zdecydować się na gres to z fuga przy łączeniu z parkietem ?

Link do komentarza
3 godziny temu, rawracer napisał:

To to to samo co jest wyżej zdjęcie .

Tam akurat mebla żadnego nie będzie a myślałem tylko otynkować te ścianę bez suchych .

No takie klocki po zerwaniu boazerii .

A co jeszcze zastane nie wiem ....

tu w narożu jest aż tyle .a kawałek dalej nie mniej bo 38mm2024-01-13-20-11-40-489.thumb.jpg.1fe3209e86d3cfe9bbcad3ee76133db7.jpg

Szpachla ładnie wyglądać nie będzie a dobrać ,wymienić klepkę to raczej nie wchodzi w grę .

Jak wygładzisz ściany to dopiero będzie widać ile jeszcze tej szpary zostało, wtedy się zastanowimy, czy pokryje to listwa przypodłogowa. 

Link do komentarza

No zobaczymy jak wyjdzie ,ile zostanie tej dylatacji .

Tu po zdemontowaniu szafy ukazał się psikus ....

Chyba brakło materiału i dolepili majstry tamtejsze trochę klepek z innego drewna .....

No coś tu muszę wymodzić....

Szafa ,komoda napewno stanie tu jakaś ,ale wykończyć to jakoś będę musiał dla swojego spokoju .2024-01-18-17-03-14-183.thumb.jpg.7d031b3805854e23a224f84be6ec01bd.jpg

Link do komentarza
58 minut temu, rawracer napisał:

No zobaczymy jak wyjdzie ,ile zostanie tej dylatacji .

Tu po zdemontowaniu szafy ukazał się psikus ....

Chyba brakło materiału i dolepili majstry tamtejsze trochę klepek z innego drewna .....

No coś tu muszę wymodzić....

Szafa ,komoda napewno stanie tu jakaś ,ale wykończyć to jakoś będę musiał dla swojego spokoju .2024-01-18-17-03-14-183.thumb.jpg.7d031b3805854e23a224f84be6ec01bd.jpg

SUBIT pod parkietem?

Link do komentarza

Subit ....

Ta czarna smoła ,tak jest ....

To podobno szkodliwe ?

Ale to cały czas ?

Człowiek ,który żył od 82 roku zm.2020 dożył 96lat ,to może aż tak straszne nie jest już hmm?

Nie mów ,że warto się tego pozbyć dla zdrowia 😮

Nie mam benzyny ekstrakcyjnej tylko nitro pod ręką .

To tez mogę tym sprawdzić jak będzie się ścierać ,czy tylko benzyna da wiarygodny wynik ścierania subit/lepik ?

Link do komentarza
4 godziny temu, rawracer napisał:

Subit ....

Ta czarna smoła ,tak jest ....

To podobno szkodliwe ?

Ale to cały czas ?

Człowiek ,który żył od 82 roku zm.2020 dożył 96lat ,to może aż tak straszne nie jest już hmm?

Nie mów ,że warto się tego pozbyć dla zdrowia 😮

Nie mam benzyny ekstrakcyjnej tylko nitro pod ręką .

To tez mogę tym sprawdzić jak będzie się ścierać ,czy tylko benzyna da wiarygodny wynik ścierania subit/lepik ?

Na każdego inaczej działa, są przecież palacze, co też dożywają wieku sędziwego.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, rawracer napisał:

To może podrzucicie czym dociąć na równo klepki teraz jak położone ?

Mi na myśl wpadła bruzdownica z tarczą do drewna .

Ustawić głębokość tylko ....

Czemu tylko bruzdownica? Zwykła elektryczna, ręczna piła widiowa, przecież głębokość cięcia też się reguluje. Albo i szlifierka kątowa z tarczą do drewna. Sam niedawno taką tarczę kupiłem.

2 godziny temu, rawracer napisał:

A jak odróżnić teraz czy to lepik czy też subit?

 

Subit funkcjonował w moich czasach, ale mnie się udało nabyć klej pronilent, taki wodny i tym kleiłem parkiet. 

Link do komentarza

Wziąłem te klepkę do samego nosa ,wącham ,niucham nic nie czuję ,żadnego zapachu ....

Może lepik to jest ,bo podobno subit,to i po 50latach czuć jak się parkiet rozeschnie czy tam rozejdzie ....

 

Dołożyć ,gdzieś dokupić klepek ,to też by trza to rozebrać trochę .... To chyba Jawor jest ,bo jasny bardzo .

Bruzdownice akurat pomyślałem ,bo jak wyrzynarkę można położyć ,docisnąć do ciętego materiału i równo po linii jechać ,ale kątówka też w porządku ,bo ręczna to nie ma jak ciąć .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...