Skocz do zawartości

Bidetka powoduje spadek temperatury wody


oserot

Recommended Posts

Dzień dobry,
sprawa taka - mieszkanie deweloperskie, świeżo wykończone (przez "fachowców") i mam problem z wodą. Zakręcając zawór zimej wody spowodowałem, że w rurze do zmywarki (tam powinna być zimna) zaczęła lecieć gorąca woda. Po odkręceniu zaworu już prawidłowo leciała zimna. W łazience skacze temperatura wody w prysznicu, a w baterii umywalkowej w zasadzie ciągle zimna. Okazuje się, że otwarta była bidetka (zaznaczone na niebiesko). Przycisk przy rączce (zaznaczone na czerwono) był zamknięty, więc woda z niej leciała. Po zamknięciu bidetki, problemy ustały.

Czy te problemy były spowodowane tym, że nie powinno się zostawiać bidetki z otwartym zaworem, czy może ja mogę mieć coś źle zrobione?

WLs8jpE.png

Link do komentarza

W otwartym zaworze od bidetu woda miesza się wypływa w innej baterii jako zmieszana  zimna lub gorąca w zależności od ustawienia tego zaworu..Zawór bidetu musi być zawsze zamknięty, gdy nie korzysta się z tego przyboru,  bo wąż do natrysku nie jest przystosowany do trwałego ciśnienia i kiedyś może pęknąć i zalać mieszkanie .

Link do komentarza
Dnia 18.10.2023 o 19:06, oserot napisał:

Dzień dobry,
sprawa taka - mieszkanie deweloperskie, świeżo wykończone (przez "fachowców") i mam problem z wodą. Zakręcając zawór zimej wody spowodowałem, że w rurze do zmywarki (tam powinna być zimna) zaczęła lecieć gorąca woda. Po odkręceniu zaworu już prawidłowo leciała zimna. W łazience skacze temperatura wody w prysznicu, a w baterii umywalkowej w zasadzie ciągle zimna. Okazuje się, że otwarta była bidetka (zaznaczone na niebiesko). Przycisk przy rączce (zaznaczone na czerwono) był zamknięty, więc woda z niej leciała. Po zamknięciu bidetki, problemy ustały.

Czy te problemy były spowodowane tym, że nie powinno się zostawiać bidetki z otwartym zaworem, czy może ja mogę mieć coś źle zrobione?

WLs8jpE.png

Instalacja nieprzemyślana, brak zaworów zwrotnych. 

Link do komentarza
9 godzin temu, animus napisał:

Instalacja nieprzemyślana, brak zaworów zwrotnych. 

Tiaaaa... I pewnie jeszcze brak zaworów bezpieczeństwa... No i wszystkie węże koniecznie z aquastopem...

 

Można i tak: mój sąsiad ZAWSZE - przy każdym wyjściu z domu - zamyka zawory zasilające przy wodomierzach... nie wiem co z pójściem do łóżka na noc...

18 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Zawór bidetu musi być zawsze zamknięty, gdy nie korzysta się z tego przyboru,

 

Link do komentarza
20 godzin temu, animus napisał:

Znowu mnie zaczepiasz spamerze! 

Nie... Po prostu komentuję/odpowiadam na Twoje "przemyślane" posty...

Widziałeś gdzieś, czy słyszałeś o zaworach zwrotnych w instalacjach w mieszkaniach deweloperskich???

 

Po prostu - należy korzystać z urządzeń zgodnie z ich zastosowaniami i MOŻLIWOŚCIAMI KONSTRUKCYJNYMI... 

Dnia 19.10.2023 o 13:33, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

W otwartym zaworze od bidetu woda miesza się wypływa w innej baterii jako zmieszana  zimna lub gorąca w zależności od ustawienia tego zaworu..Zawór bidetu musi być zawsze zamknięty, gdy nie korzysta się z tego przyboru,  bo wąż do natrysku nie jest przystosowany do trwałego ciśnienia i kiedyś może pęknąć i zalać mieszkanie .

A nie rozbudowywać kosmicznie instalacji...

 

Japońskie kibelki "wszystko robiące" na 1000% mają takie "przeciwmieszaczowe" zabezpieczenia w sobie, ale ta bidetka na pewno nie jest made in japan...

 

 

20 godzin temu, animus napisał:

spamerze

I kto tu jest spamerem...

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
23 minuty temu, animus napisał:

Ale ja z tobą tu nie rozmawiam, tylko z założycielem wątku.

Człowiek sobie założył wątek, a ty go zanieczyszczasz odchodami, trochę szacunku dla kol. "oserot".

 

A nie uważasz, że największym odchodem jest wniosek, że brak jest zaworów zwrotnych???

Powinieneś wykazać trochę chociaż szacunku dla usera oserot...

 

I to nie jest ROZMOWA Z TOBĄ, tylko wymiana argumentów w rozmowie z @oserot...

 

Na Twoją bezsensowną uwagę o braku zaworów zwrotnych w instalacji deweloerskiej - pomimo, że wcześniej pojawił się wpis 

Dnia 19.10.2023 o 13:33, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Zawór bidetu musi być zawsze zamknięty, gdy nie korzysta się z tego przyboru

 ja odpisałem to, co odpisałem...

 

Niedobrze, że odebrałeś to jako zaczepkę... ale sam przyznaj, że zawory zwrotne w takich miejscach, to nadmiar zabezpieczeń i podnoszenie kosztów i komplikacja układu rur...

 

I powtarzam:

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

należy korzystać z urządzeń zgodnie z ich zastosowaniami i MOŻLIWOŚCIAMI KONSTRUKCYJNYMI... 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...