Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakie trapezowe pokrycie blachą byłoby odpowiednie dla budynku gospodarczego o powierzchni około 300 m2? Jaki profil blachy jest najbardziej odpowiedni? Czy standardowa blacha ocynkowana to dobry wybór, czy może lepiej zdecydować się na coś bardziej wytrzymałego? Ile czasu taka blacha może wytrzymać?

Link do komentarza
4 godziny temu, kowal_09 napisał:

Jakie trapezowe pokrycie blachą byłoby odpowiednie dla budynku gospodarczego o powierzchni około 300 m2? Jaki profil blachy jest najbardziej odpowiedni? Czy standardowa blacha ocynkowana to dobry wybór, czy może lepiej zdecydować się na coś bardziej wytrzymałego? Ile czasu taka blacha może wytrzymać?

 Dziwnie zadane pytanie, każdy trapez  nadaje się na pokrycie, a wyższe trapezy  stosuje się, żeby dodatkowo usztywnić pokrycie.

Dlatego wszystko zależy od konstrukcji dachu, co zastosować.

Z ocynku, to masz tylko jedną powłokę i goła stal, trwałość. około 25. lat

W alucynku masz już lepsze zabezpieczenie blachy, takie pokrycie wytrzymuje powyżej 30 lat.

Blacha powlekana jest najtrwalsza  trwałość określa się na 40 – 50 lat

 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Po pierwsze, aby dokładnie dobrać odpowiedni profil blachy, konieczne jest uwzględnienie nachylenia połaci oraz rozstawu krokwi, ponieważ te czynniki wpływają zarówno na nośność, jak i szczelność pokrycia dachowego. Po drugie, montaż blachy trapezowej wymaga stworzenia rusztowania z łat i kontrłat, które zapewnią odpowiednią wentylację i stabilność całej konstrukcji dachowej. Po trzecie, istnieje różnorodność rodzajów blachy trapezowej, w tym różnice w wysokości i szerokości trapezu, grubości blachy oraz rodzaju zastosowanej powłoki.

 

Na naszej stronie internetowej znajdują się informacje na temat dostępnych profili blachy trapezowej przeznaczonej do pokrycia dachów. Na przykład, profil T-18DR to niski profil o wysokości 18 mm i szerokości 1100 mm, który sprawdza się w przypadku dachów o spadku powyżej 15 stopni. Z kolei profil T-18P jest nowym profilem o podobnych wymiarach, z dedykowanym rowkiem kapilarnym oraz nakrywką. Modyfikacje poprawiają szczelność, usprawniają odprowadzanie wody, a także poprawiają sztywność konstrukcji. Jeżeli spadek dachu wynosi mniej niż 15 stopni, warto rozważyć profil T-35 lub wyższy, charakteryzujący się większą wysokością trapezu oraz lepszymi właściwościami hydroizolacyjnymi. Więcej informacji na temat profili blachy trapezowej przeznaczonej do pokrycia dachów można znaleźć tutaj: https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/

 

Istotnym aspektem jest także wybór odpowiedniej powłoki na blachę trapezową. Nie zalecamy stosowania blachy ocynkowanej bez dodatkowej powłoki, ponieważ warstwa cynku z czasem ulega naturalnemu zużyciu, a po około 10-15 latach przestaje skutecznie chronić blachę przed korozją. Zdecydowanie lepszym wyborem jest blacha ocynkowana pokryta jedną z dostępnych powłok zabezpieczających, które zapewniają dłuższą żywotność i estetykę dachu. Na naszej stronie internetowej znajdują się informacje na temat różnych rodzajów powłok, takich jak poliester, hybryda powłok czy poliuretn. Aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych powłok ochronnych, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://pruszynski.com.pl/produkt/powloki-ochronne/

__________________________________
Blachy trapezowe, niski profil dachowy, Blachy Pruszyński

 

blachy-trapezowe-T14-T18-pruszynski.thumb.jpg.c7090e11d303dcd50caa19f2928eba04.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...