Skocz do zawartości

Jak przygotować beton do budowy ogrodzenia?


Recommended Posts

Budowa ogrodzenia to proces wieloetapowy. Każdy etap jest równie ważny i do każdej czynności musimy się solidnie przygotować. Na osiągnięcie pożądanego efektu, czyli trwałego i solidnego ogrodzenia, ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiedniej jakości beton używany podczas budowy ogrodzenia. Uzyskanie mieszanki betonowej o odpowiedniej jakości jest, wbrew pozorom, dość trudne.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/chemia-budowlana/19193-jak-przygotowac-beton-do-budowy-ogrodzenia

Link do komentarza
Komentarz dodany przez Michał:
Czy można zalewać tylko jedna z 2 komór w bloczku lub na zmianę, jedna komora i w kolejnym bloczku dwie? Buduję pełen mur z bloczków Joniec na długości 70 bloczków i wysokości 7-miu więc jest tego bardzo dużo. Czy zalanie wszystkich komór w 490 bloczkach nie będzie zbyt dużym obciążeniem i czy ma sens? Fundament jest wkopany na 80 cm o szerokości 30 cm i zbrojony na nośnym gruncie.
Link do komentarza
3 godziny temu, Zdaniem Czytelnika napisał:

Komentarz dodany przez Michał:
Czy można zalewać tylko jedna z 2 komór w bloczku lub na zmianę, jedna komora i w kolejnym bloczku dwie? Buduję pełen mur z bloczków Joniec na długości 70 bloczków i wysokości 7-miu więc jest tego bardzo dużo. Czy zalanie wszystkich komór w 490 bloczkach nie będzie zbyt dużym obciążeniem i czy ma sens? Fundament jest wkopany na 80 cm o szerokości 30 cm i zbrojony na nośnym gruncie.

Najpierw przeczytaj to,

jeżeli nadal chcesz z tego budować, to polecam kontakt z przedstawicielem Joniec.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Prawdopodobnie, ale może być tak, że dojdzie do końca cyklu i się zatrzyma. To trzeba sprawdzić w praktyce.  Ja ostatnio rozkminiałem układ przekaźnika cyklicznego, o taki     I miałem opis ze strony polskiej i kitajskiej. Wszędzie pisali, ze to działa po podłączeniu zasilania do tych przewodów, znaczy czerwonego i czarnego. A tu guzik. Działać zaczyna dopiero po zwarciu styków tego złącza w dolnym rogu, a tego w żadnym opisie nie ma. I każde zwarcie zmienia stan, bo zatrzymuje się układ również po zwarciu tych samych bolców. Dlatego te Twoje opisy trzeba również wybadać w praktyce. Według mnie powinieneś mieć dwa przyciski, a nie przełącznik klawiszowy instalacyjny, Bo przełącznik daje stałe zwarcie i miałbyś sterowanie tyko całkiem otwarte i całkiem zamknięte. A przyciskiem przerywasz połączenie w dowolnym momencie i masz regulację kąta otwarcia.     To samo. Zwróć uwagę na oznaczenie napięcia. AC i liczba - oznacza wielkość napięcia przemiennego, DC - oznaczenie dla prądu wyprostowanego (stałego).  
    • Ok dzięki, czyli romumiem, że jak dostaje zasilanie np ze zwykłego wyłącznika, to dopóki nie wyłącze będzie się zamykał i otwierał? A jak wyłącze, to zatrzyma się w danym momencie otwarcia? Czyli w przypadku 220V zero idzie na środkowy, na pozostałe 2 idą przewody z wyłącznika? Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka Tu jest ten obrazek z Twojej aukcji, ale to chyba to samo. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Wszyscy znamy Gawła od lat kilkunastu. My po prostu wiemy 😉
    • Insynuowanie a i tak przyjeżdżanie??!! O co temu gościowi chodzi nie wiem….albo wiem i ugryzę się w paluchy… Michał my chcemy przyjechać i widzimy się 14-stego i wybieraj zawsze taką miejscówkę żeby nie było tych których ma nie być!!!! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Ooo sie porobiło… Nie rozumiem jednej rzeczy… Tylko jednej! Skoro nie ma obowiązku/przymusu przyjazdu na zlot to o co chodzi?! Nikt nikomu pistoletu do głowy nie przystawia przecież. Chcesz jechać - jedziesz, nie pasuje Ci - nie spotykasz się. To takie proste przecież. A jak chcesz się spotkać, a warunki Ci nie odpowiadają - proponujesz po prostu zadowalającą Cię miejscówkę. Tylko tyle… A może aż tyle 😔. Ale insynuowanie Michałowi machlojków finansowych jest ciosem poniżej pasa 😡. Żeby nie powiedzieć sqrwysyństwem ostatnim.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...