Skocz do zawartości

Prawidłowość instalacji kanalizacyjnej.


Recommended Posts

Dzień dobry. Chciałbym się czy z połączeniem kanalizacji tak jak na obrazku to jest dobrze? Przy przyłączu do rury która idzie pod asfaltem został zastosowany trójnik aby podłączyć nowy dom i stary pod jedną główną rurę. Działka jest podzielona na pół ze służebnością. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Miłego wieczoru i pozdrawiam.kanaliza.jpg.73ac22c64021e4e0d8b4a42f9ac04bbf.jpg

Link do komentarza

taki właśnie zastosowałem. Naczytałem się, że trójników nie można dawać wiec stąd moje pytanie. Jeszcze jedno, jak zrobiłem inaczej nitkę kanalizacyjną jak było narysowane w warunkach to musze to zgłosić do projektanta? bo to co oni mi narysowali to mija się z celem.

Link do komentarza

Do doprecyzowania kątów używać kolan o małym  kącie

                                       

Kolanko kanalizacyjne ϕ-160 mm Kąt 15°

kolano-kanalizacyjne-zewnetrzne-dn-160-k

Kolanko kanalizacyjne ϕ-160 mm Kąt 30°

PVC-Kolanko-kanalizacyjne-pomara%C5%84cz

Można po dwa, trzy  jeden za drugim  o kącie 30° albo 15°+30° zależy jak wyjdzie. 

To muszą być łagodne łuki.

 

13 minut temu, andrzej96 napisał:

 Jeszcze jedno, jak zrobiłem inaczej nitkę kanalizacyjną jak było narysowane w warunkach to musze to zgłosić do projektanta? bo to co oni mi narysowali to mija się z celem.

Trzeba będzie, na koniec budowy zinwentaryzować to i inne przyłącza, jeżeli nie są wrysowane.

13 minut temu, andrzej96 napisał:

taki właśnie zastosowałem. Naczytałem się, że trójników nie można dawać wiec stąd moje pytanie. 

Lepsza by była studzienka rewizyjna w miejscu trójnika, ale teraz są urządzenia do przywracania drożności .

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...