Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Dlaczego budowa domu energooszczędnego w dzisiejszych czasach stała się trendem?


Recommended Posts

Budowanie z POLDOM przyjaznego domu dla środowiska, który pozwoli właścicielom ograniczyć koszty eksploatacji, to aktualnie coś więcej niż tylko moda. W dzisiejszych czasach ceny prądu i paliw ciągle rosną, a Unia Europejska wymaga działań w dziedzinie ochrony przyrody. Energooszczędne domy wydają się być rozwiązaniem, które spełni wszystkie te potrzeby. Jednak warto zastanowić się, jakie wymagania musi spełnić konstrukcja, która aspiruje do miana energooszczędnej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/106454-dlaczego-budowa-domu-energooszczednego-w-dzisiejszych-czasach-stala-sie-trendem

Link do komentarza
Komentarz dodany przez Agnieszka:
Domy energooszczędne w dzisiejszych czasach powinny być standardem, gdyż i tak pozostawimy naszym dzieciom i wnukom zgliszcza pozostałości przemysłu, książce granice wzrostu świetnie zostało przedstawione to co właściwie dzieje się na świecie. Nie jest istotny człowiek tylko liczą się pieniądze. Tak jak emitują toksyczne spaliny wielkie przemysłowe molochy tak samo emitują spalanie domy jednorodzinne ogrzewane piecami na węgiel, w których spalane są śmieci. Emisja spalin dodatkowo uzupełniona jest przez przemysł transportowy i samochody osobowe. Drobnymi krokami można zbliżyć się do wychodzenia z tego marazmu, jeśli każdy będzie pilnował swojego podwórka. Każdy ma możliwość zmiany techniki ogrzewania, ocieplania swojego domu, jednak najważniejsza jest technika budowania domu, który już na początku jest wybudowany w energooszczędnej technologii. Wiadomo, że odpowiednio zaplanowana budowa domu sprzyja oszczędności i ergonomiczności projektu, poprzez odpowiednio przemyślane rozwiązania użyte przy budowie domu, gwarantuje wybudowanie domu przyjaznego środowisku naturalnemu. Ograniczenie smogu wraz z wyeliminowaniem spalania śmieci w domu energooszczędnym, to tylko kropla w morzu potrzeb dzisiejszych czasów. Jest mnóstwo nowoczesnych technologii wykorzystywanych w branży budowlanej. Innowacyjne materiały budowlane i urządzenia, którymi można sterować, aby uzyskać pożądany efekt oszczędności energii wspierane są poprzez przemyślany sposób zabezpieczenia domu przed ucieczką ciepła i wnikaniem wilgoci. Odpowiednio ocieplony dach lub podłoga, czy nawet fundamenty z perspektywy czasu sumarycznie daje wielkie oszczędności w generowaniu energii. Jest to jeden z elementów energooszczędnego domu, który powinien być trendem dla budujących się inwestorów. Tylko od decyzji podjętych przed budową domu zależy, czy dom będzie energooszczędny z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego i czy zostaną w nim użyte odpowiednie rozwiązania mające na celu zaoszczędzenie energii i ograniczenie emisji spalin. Jest kolosalna różnica w porównaniu z poprzednimi latami, jednak jeszcze nadal wielu inwestorów nie bierze pod uwagę faktu, że budowa domu jest to długoterminowa inwestycja, dlatego warto zadbać o jego energooszczędność, aby podwyższyć wartość nieruchomości. Energooszczędność jest w cenie, ponieważ jego sumaryczny obraz gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacji domu, który będzie wybudowany zgodnie z wartościami domów energooszczędnych. Ochroni środowisko naturalne i poprawi warunki życia naszych dzieci i wnuków. Powinniśmy zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko autodestrukcji, wynikające z niewiedzy i braku świadomości. Każdy ma swój wkład w to w jakiej kondycji pozostawimy ziemię naszym potomkom.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Podobnie było z Czystym Powietrzem. Jakby nie dziewczyna w biurze w Gminie, to leżymy. Nie wierzę w, to że komuś udało się wypełnić wniosek i dostać kasę za pierwszym razem. Czytałem o tym sporo i zwykle ludzie średnio po półtorej roku rezygnowali. Chodzi między innymi o takie absurdy, że naklejkę klasy energetycznej, którą autoryzowany serwisant Termeta przykleił na kocioł, miałem dołączyć do wniosku. Podobnie z klasą energetyczną styropianu. Zanim dokończyliśmy prace z wniosku przepisy się zmieniły i tak samo było ze styropianem, trzeba było przynieść kawałek papieru wyciętego z opakowania, chyba jako dowód. My elewację robiliśmy 1.5 roku wcześniej i wszystkie opakowania poszły z dymem. Na szczęście dziewczyna w Gminie wiedziała jak to obejść i sobie wydrukowała z neta. Jej decyzji o obejściu tego przepisu nie podważą, ale zwykłemu Kowalskiemu wniosek przez taką bzdurę pewnie by odrzucili. A niby bardzo im zależy, żeby tych dotacji wypłacić jak najwięcej. Z jednej strony rozumiem, bo Polak na każdym kroku kombinuje jak tylko może. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Wypowiedzi niektórych posłów (obojętnie z jakiej partii) dobitnie to potwierdzają. Ale jak ma być, kiedy posłami, szefami, zostają ludzie, którzy żadnej innej pracy nie znają? Niestety, to my ich wybieramy i my godzimy się na to, żeby nami pomiatali. W imię swoich własnych wyobrażeń, które w wielu przypadkach mają więcej wspólnego z mitologią, a nie realiami. Tysiąca lat teraz potrzeba, aby to zmienić.
    • No tak ale tu potrzebna jest szczelność na długim odcinku. Niestety nic nie znalazłem odpornego na UV wiec zdecyduje się na warstwową rure PE100-RC PN16 z Kaczmarek, która powinna być mocniejsza od jedno warstwowej. Szukalem Wavinu ale nigdzie nie mają. Mam nadzieję że to będzie dobry wybór 
    • Retro, to klasyka urzędowa.  Ale ta pani przynajmniej zdawała sobie sprawę, że prowadzi działania pozorowane. Może to jednak była całkiem rozsądna babka? I młodemu to wszystko tak wprost wyłożyła.  Za to pani Jakubiak w tym podlinkowanym wyżej wywiadzie upierała się, że urzędnik jest niezbędny. Bo jak by nie wydał przedsiębiorcy stosownych zezwoleń, to ten nie mógłby w działać. Jakoś nie dociera do niej, że przecież zezwoleń mogłoby wcale nie być, a człowiek pracowałby sobie w najlepsze. Taka urzędowość, która rzuciła się już na mózg. Robimy nikomu niepotrzebne bzdury, czasem nawet z wielką skrupulatnością, w ogóle już nie dostrzegają, że są to bzdury.  
    • Kiedyś chyba opisywałem nauki, którymi karmiła mnie, nowego pracownika, szefowa budownictwa w miejsko-gminnym urzędzie. Dla przykładu: Zapytałem ją dlaczego nową korespondencję zawsze umieszcza na spodzie teczki. Wyjaśnienie było rozbrajające. - Każde pismo musi nabrać mocy urzędowej! Jak byś odpowiedział na drugi dzień, to niczego byś nie miał do roboty, ani niczego na biurku i szef by powiedział, ze nic nie robisz, więc jesteś niepotrzebny i cię zwalnia. A tak,.. Poleży 29 dni (urząd ma 30 dni na odpowiedź), szef widzi jaki stos spraw jest do załatwienia i nawet można wnioskować o zatrudnienie kogoś do pomocy.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...