Skocz do zawartości

Cegiełki gipsowe na ścianę z farbą lateksową


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie wykończenia ściany cegiełkami gipsowymi. 

Mam w domu ściany pomalowane farbą lateksową Bekers . Chciałbym najednej ścianie położyć płytki, cegiełki gipsowe . Czy będzie się to trzymać , czy muszę zdzierać farbę? Myślałem o przyklejeniu ich mamutem. W sypialni przykleiłem tak panele tapicerowane i trzyma całkiem niezle. Jestem kompletnie zielony w budowlance i wykończeniach niestety :-/ proszę o poradę .

Link do komentarza
7 godzin temu, GarryCooper35 napisał:

Mam w domu ściany pomalowane farbą lateksową Bekers .

Beckers to bardzo dobre farby , spróbuj skaleczyć czymś ostrym i jeżeli będzie odstawać , zwijać sie to czeka Cię darcie do żywego.....Jeżeli było pomalowane jak książki każą i nie idzie tego odspoić to śmiało możesz kleić.

59 minut temu, retrofood napisał:

 

Kto Ci to doradził? Niech teraz powie jak to zrobić.

Ekspert się odezwał...:zalamka:

Link do komentarza

Mieszkanie jest nowe, wykańczane i malowane było w zeszłym roku. Pod farbą byla gładź, następnie grunt, farba trzyma bardzo dobrze , po skaleczeniu nic nie odwarstwia się i nie zwija. Dzięki wielkie za odpowiedzi , zrobię jeszcze próbę z jedną cegiełką w mało widocznym miejscu. Jeżeli odlezie na następny dzień to niestety będę musiał drzeć , oby nie odlazła :-)  

A powiedzcie jeszcze proszę, czy przed przyklejaniem tych cegiełek za pomocą mamuta na tą farbę, powinienem wcześniej zagruntować ściane ? Na stronie producenta jest napisane, że użycie tego kleju nie wymaga wcześniejszego gruntowania :-/ ale sam już nie wiem 

Link do komentarza
2 godziny temu, GarryCooper35 napisał:

Mieszkanie jest nowe, wykańczane i malowane było w zeszłym roku. Pod farbą byla gładź, następnie grunt, farba trzyma bardzo dobrze , po skaleczeniu nic nie odwarstwia się i nie zwija. Dzięki wielkie za odpowiedzi , zrobię jeszcze próbę z jedną cegiełką w mało widocznym miejscu. Jeżeli odlezie na następny dzień to niestety będę musiał drzeć , oby nie odlazła :-)  

A powiedzcie jeszcze proszę, czy przed przyklejaniem tych cegiełek za pomocą mamuta na tą farbę, powinienem wcześniej zagruntować ściane ? Na stronie producenta jest napisane, że użycie tego kleju nie wymaga wcześniejszego gruntowania :-/ ale sam już nie wiem 

Zrób próbę z jedną płytką i śmiało przyklejaj.

Dla pewności warto skonsultować się z doradcą technicznym producenta kleju lub płytek.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...