Skocz do zawartości

Jakie meble do takich paneli?


Lhu

Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry, kupiłam do salonu panele Swiss Krono, odcień Jesion Kalimera (połączenie ciepłego kremu i chłodnego szarego; bardzo jasne - kolor trudny do uchwycenia). Zamierzałam dobrać do nich białą szafę, komodę, regał i ocieplić np. stolikiem w ciepłym, jasnym odcieniu drewna (w stylu koloru askersund z Ikea), stojąca rattanową lampą czy doniczkami, jednakże nie wiem czy te dwa kolory "drewna" nie będą się gryzły. Planowałam jasnobeżowy dywan z lekkim czarnym wzorem, i teraz w jakim odcieniu narożnik, fotel, ściany? Chciałabym aby było ciepło i przytulnie. Drzwi są białe. Może ktoś z Państwa ma taką podłogę lub może coś poradzić. Pozdrawiam. 

received_1247467742821851.jpeg

received_720189566415942.jpeg

received_840660897172794.jpeg

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Lhu napisał:

Dzień dobry, kupiłam do salonu panele Swiss Krono, odcień Jesion Kalimera (połączenie ciepłego kremu i chłodnego szarego; bardzo jasne - kolor trudny do uchwycenia). Zamierzałam dobrać do nich białą szafę, komodę, regał i ocieplić np. stolikiem w ciepłym, jasnym odcieniu drewna (w stylu koloru askersund z Ikea), stojąca rattanową lampą czy doniczkami, jednakże nie wiem czy te dwa kolory "drewna" nie będą się gryzły. Planowałam jasnobeżowy dywan z lekkim czarnym wzorem, i teraz w jakim odcieniu narożnik, fotel, ściany? Chciałabym aby było ciepło i przytulnie. Drzwi są białe. Może ktoś z Państwa ma taką podłogę lub może coś poradzić. Pozdrawiam. 

received_1247467742821851.jpeg

received_720189566415942.jpeg

received_840660897172794.jpeg

Do takich paneli będą pasowały meble i dodatki zarówno białe, jak i w odcieniach brązu, zbliżonego do tego z paneli. Ale... generalnie nie wszystko musi być z jednej "bajki". Dodatki w ciemniejszym drewnie też będą ocieplały wnętrze.

To co planujesz brzmi bardzo sensownie. Zwłaszcza, że drzwi też są białe.

Wiklina, rattan i różne plecionki są bardzo modne, np. jako osłonki na doniczki, podkładki na stół, oprawa lustra, etc. Dużo jest takiego asortymentu.

Dywan w beżu będzie ok. Jeśli będzie on miał czarny wzór, możesz też dodać np. czarną lampę, doniczki z czarnymi elementami lub meble z dekoracją w takim kolorze.

Narożnik może w bezpiecznej szarości alb bardzo modnej zieleni butelkowej, ściany białe/beżowe/szare w delikatnych odcieniach. Przy tak neutralnych kolorach można poszaleć z bardziej wyrazistymi dodatkami lub jedną ze ścian pomalować na ciemniejszy kolor (białe meble na tle ciemniejszych kolorów wyglądają fajnie).

Poniżej kilka inspiracji.

 

fot. sinsay, allegro, tartak meble

sinsay.jpg

sinsay2.jpg

allegro2.jpg

allegro.jpg

piekna-biala-komoda.jpg

komoda-do-bialego-pokoju.jpg

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)

Dziękuję serdecznie za Państwa odpowiedzi. Czy wobec tego stolik w jasnym odcieniu drewna lecz z pomarańczowymi tonami, np. Brzoza, jasny dąb nie będzie źle wyglądał? Biorąc pod uwagę Państwa odpowiedzi, planuję:

- wspomniany stolik

- jasnobeżowy/jasnokremowy dywan z lekkim czarnym wzorem

- welurowy narożnik w jasnej/średniej szarości

- białe meble, w tym 2 duże regały na książki

- białe firany lekko zaciągnięte na podłogę (mam dwa okna) 

- stojącą oraz wiszącą rattanowa lampę

- rattanowe dodatki nad komodę, ew. Jakieś obrazy w szałwiowej zieleni

 

Co Państwo sądzą o jasnokarmelowych zasłonach i fotelu w tymże kolorze? Czy białe ściany byłyby dobrym wyborem, czy lepiej jaśniutki beż bądź jasnoszara ściana za komodą i regałami? Załączam jeszcze zdjęcie panelu z plecioną lampą oraz planowany stolik z Ikei. Dziękuję. 

 

 

received_714729963395223.jpeg

Screenshot_2023-01-27-23-25-53-617_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Lhu (zobacz historię edycji)
Napisano
Dnia 28.01.2023 o 13:13, Lhu napisał:

Ewentualnie stolik w takim kolorze? 

Screenshot_2023-01-28-11-47-39-977_pl.allegro.jpg

Osobiście bardziej podoba mi się stolik prostokątny w ciemniejszym kolorze, ale pierwsza propozycja też jest ok.

Biały kolor ścian będzie dobrze wyglądał, pod warunkiem, wybierze Pani biel w ciepłym odcieniu. Jeśli białych mebli będzie dużo to korzystniej będzie jednak pomalować ściany na jakiś delikatny jasny inny kolor (szarość jest ok).

To tylko sugestie.

Przede wszystkim proszę kierować się tym, co się Pani podoba.

Napisano

moim zdaniem wnętrze będzie potrzebowało mocnego, wyrazistego koloru w niewielkich ilościach (granat, butelkowa zieleń, czarny), aby nie było mdłe.

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Mam też w salonie takie jasne panele i do nich mam troszke ciemniejsze meble. Aczkolwiek jakby teraz miała cokolwiek zmieniać itd, to panele jasne, ale też i jasne meble. Nie chciałabym już takich ciemnych mebli jak mam teraz. Ewentualnie narożnik żeby nadać wrazistości tak jak pisał Elfir, jakiś granat czy butelkowa zieleń. 

 

  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...