Skocz do zawartości

Wylewka w kamienicy (2 piętro)


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w trakcie generalnego remontu w kamienicy .

Postanowiliśmy zrobić wylewkę lecz napotkaliśmy problem , po zdjęciu starych dech , oraz parkietu znajdującego się pod nim zobaczyliśmy coś na wzór wylewki(piaskowca)

w kuchni natomiast jest zachowany strop drewniany ( lub belki , ciężko to fachowo nazwać z moją dotychczasową wiedzą w zakresie budowlanki ) .

Wracając , chcemy mieszkanie zrównać jakąś wylewką ( samopoziom / miksokret itp / sami jeszcze nie do końca wiemy  (:  ) kuchnia z tego co już wyczytałem na 

różnychczej zo forach jak i tutejszym rastanie podniesiona o płyty OSB a do nich zrównamy  wylewką . 

Po pomiarach wychodzi , iż podnieść musimy się o 7 cm ( na razie planujemy 2 cm styropianu oraz samopoziom ) 

 

Po konsultacji z administracją wychodzi na to , że wystarczy wystosować odpowiednie pismo (O zezwolenie ) / tudzież zawiadomienie ..... i MOŻNA LAĆ SMIAŁO . :)

Po wszelkich namysłach i rozmowach jak i czytaniu forum , dochodzimy do wniosku , że bez Opinii fachowca nie ma co ryzykować obciążeniem stropu nie wiedząc jakie to skutki ze sobą niesie ..

Nasze pytanie brzmi ... Do kogo powinniśmy się udać ponieważ nie mamy już bladego pojęcia / architekta / nadzorcy budowlanego /  inspektora ?/ kto tak właściwie będzie wstanie ocenić 

stan naszego stropu , oraz będzie wstanie wydać stosowne pismo na zezwolenie prac ?

 

Pozdrawiam serdecznie ! Liczę na waszą pomoc <3 :)

 

 

 

Link do komentarza
8 minut temu, Szymon2022 napisał:

Po konsultacji z administracją

Jak wyglądała ta konsultacja? czy ktoś znający się na rzeczy ocenił stan belek stropowych i legarów pod podłogą? Byli na budowie, czy tak na gębę?

 

Dobrze, że myślicie przy tym remoncie :blowup:

 

 

obraz.thumb.png.808f929a54d0bacf8ea956468708135c.png

 

i tak dalej...

Telefon w dłoń i pytać...

1 minutę temu, retrofood napisał:

Niestety, ja z Galicji a nawet Lodomerii.

A ja z Puław... też daleko...

Link do komentarza

Nikt nie oceniał stanu belek dlatego chcemy zaczerpnąć opinii kogoś,  kto to zobaczy a nawet pomoże załatwić potrzebne formalności .

W dodatku belki są pod deskami w kuchni a reszta mieszkania jest pokryta tą pseudo wylewką (piaskową) do której był klejony parkiet .

 

Nic mi nie pozostaje jak dzwonienie i pytanie architekta jak dobrze rozumiem ? 

Link do komentarza

Według mnie obciążenie to nie największy problem, w zależności jak grubą tę wylewkę chcecie dać, tylko to, że te legary tak czy tak będą się uginać. Co tam w ogóle planujecie dać na tę wylewkę? I czy w ogóle warto dawać wylewkę? Planujecie ogrzewanie podłogowe?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
14 minut temu, vlad1431 napisał:

Według mnie obciążenie to nie największy problem, 

 

To JEST największy problem. Chyba, że mieszkanie na parterze i pod spodem nie ma piwnic. 

Można jednak zmniejszyć masę wylewki, stosując na przykład wypełnienie keramzytem. Ale to wszystko powinien zaakceptować PROJEKTANT KONSTRUKTOR!!! Zwracam uwagę, że wielu architektów NIE MA uprawnień w zakresie konstrukcji, dlatego to jest tak ważne. 

Link do komentarza

Jest największy czy najważniejszy problem, natomiast podejrzewam, że jak to jest kamienica, to nawet na parterze pod nimi jest piwnica, czyli jest to strop. Ale pomimo tego że nawet jak te legary będą na tyle zdrowe, niewierzę w to, że wylewka nie spęka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Wystarczy w google wpisać  "rzeczoznawcy budowlani" pojawi się informacja o adresach lokalnych (wojewódzkich) Oddziałów Izby Inżynierów Budownictwa  skupiających uprawnionych specjalistów w tym zakresie. 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam Szanownych,   Z jednego z pokoi na poddaszu wentylację mam wyprowadzoną w suficie. Chciałbym zamontować taki przepust, przekopałem cały Internet, nic podobnego, ani sterowanego anemostatu nie znalazłem. Zależy mi na tym, żeby nie trzeba było co chwila skakać po krzesłach, żeby zakręcać lub odkręcać anemostat. W każdym razie nie wiem jak podpiąć ten siłownik. Ma 3 przyłącza i czy wystarczyłby zwykły przełącznik dźwigniowy? Czy trzeba do niego sterownik jak do każdego siłownika.   Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka    
    • jak zafiksował? prosze mieszkania domy itd wszytko jest na grawitacyjnej wiec czemu ma nie działąc?
    • Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby użyć zarówno jednego ja i drugiego. Zapianować w srodku rure, zrobic miejsce na tasme bentonitową i ją tam po prostu wsadzić. A calosc zamknąć redukcjami z uszczelkami. Bo samych pierścieni zamkniętych nie ma? Tylko czy ta tasma jest jakas miękka, plastyczna, można ją upchnąć? Bo jeśli przepust bedzie 50mm a rura 40mm to potrzebuje 5mm taśmy czy grubszej? Mozna dac po obu stronach ściany a pomiędzy taśmami pianka. No i pytanie zasadnicze jakiej średnicy otwor trzeba by wywiercić pod przepust 50mm żeby spoczywało na masie PCC. 70mm wystarczy czyli ok 1cm masy betonowej PCC wokoło rury? A za ścianą mam zamiar dać od razu do góry kolanko zgrzewane lub jakieś lepsze skrecane i dopiero zawor odcinający na pionowym odcinku
    • Nie znam się, ale napiszę...   Po coś jednak ludzie szukali JESZCZE LEPSZYCH rozwiązań doszczelnienia tego typu przejść różnych rur... Może te JAKIEŚ bentonitowe taśmy lepiej zdają egzamin praktyczny, na przykład przy ewentualnych parciach gruntów   Rozwiązań doszczelnienia jest kilka... Jest o czym rozmawiać, ale i tak Ty, albo Twój wykonawca zadecydujecie o wyborze... a życie zweryfikuje trafność wyboru...
    • Czy uszczelka w rurze pcv i redukcji nie jest materiałem niestarzejacym się? Przeciez rur pcv nie wymienia się co kilka lat? Jesli nie jest to czemu kombinować z jakimiś bentonitowymi taśmami? Ponadto mógłbym zapianować cały przepust, wydłubać przy redukcji od strony zewnętrznej i upchać masą remmersa. 1cm grubości tez powinno spełnić rolę hydroizolacji
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...