Skocz do zawartości

Sufit po zalaniu, stare budownictwo


Recommended Posts

Witam

 

Jestem w trakcie remontu w starym budownictwie, po zalaniu z lokalu powyżej. Konstrukcja sufitu to drewniany strop+ trzcina+ 1-3cm tynku. Na tym znajduje się gładź i warstwy farby

 

Przeszedł czas na naprawę w trakcie ktorej nie chcialbym dokładać sobie niepotrzebnej pracy. 

Pacjent w najgorszych miejscach wyglada tak jak widac to na zdjęciu, jak rowniez w wielu innych znajdują sie mniejsze lub większe purchle odparzonej farby. Pozostała powierzchni farby/gładzi nie będąca luźna trzyma sie całkiem nieźle wliczając w to tynk pod nia.

 

Jak się za to zabrac? Czy wystarczy pozbyć się luźnych elementów szlifując wszystko żyrafą z papierem 40/szpachelka, zagruntować i przejechać gładzią polimerowa wypełniając ubytki po elementach ktory odpadly?

Moze lepiej zeskrobać wszystko do tynku dokładając sobie pracy i dopiero wtedy gładź?
 

Mam do dyspozycji gips szpachlowy, grunt głęboko penetrujący, gotową gładź polimerową goldband i niezbędne narzędzia.

Zaznaczę, że nie zależy mi na tym aby sufit trzymał poziom. Wazne, zeby otrzymac równą powierzchnie ktora nie bedzie rzucala sie w oczy

 

 

 

received_1218737138938875.jpeg

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Najpierw 100% pewności, ze to jest suche i nie ma jakiegoś grzyba. Potem odspajasz to co i tak odleci, potem od początku zabawa - z gładzią szpachlową, grunt i malowanie.

Z tym, że tam gdzie odleci dajesz siatkę Rabitza. Ja do ubytków tynku stosowałem gipsowy tynk maszynowy. Tani i wygodny w kładzeniu ręcznym.

Link do komentarza

Szanowny Panie,
Najpierw sufit musi dobrze wyschnąć. Następnie trzeba usunąć wszystkie luźne fragmenty podłoża, całość odpylić i dokładnie zagruntować. Większe ubytki może Pan uzupełnić tynkiem gipsowym. Tynk jest lekki i łatwy w ręcznej obróbce. Następnie może Pan aplikować gładź. Warto pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonej wilgotności, rekomenduję więc zastosować gładź wapienną Śnieżka Acryl-Putz RV13 Renova, a także farbę dedykowaną do łazienek.

Link do komentarza

Dzieki za odpowiedzi.

Sufit oczywiscie jest juz od dawna suchy. Z braku juz czasu na ta operacje postanowilem przeszlifowac calosc papierem 40 na zyrafie, pozbywajac sie tymsamym luznych fragmentow/purchli farby.

Na sufit po zagruntowaniu gruntem gleboko penetrujacym zostana przyklejone kasetony sytropianowe

Edytowano przez Doncolossus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Kto przegląda   0 użytkowników

  • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Po co mają straszyć w przyszłości, ja mam przerwy w zasilaniu już teraz. Kilka - kilkanaście razy w roku. Sieć lokalna wyremontowana niedawno! Więc nie sama sieć energetyki jest powodem. A napięcie w dzień słoneczny sięga 278 - 280 woltów na fazę. Tragedia.   Natomiast odnośnie kotłów... Nowy program rządowy planuje dofinansowywanie fotowoltaiki wyłącznie wtedy, jeśli będzie połączona z magazynem energii. Na same panele dofinansowania już nie będzie.   Od samego początku promowano konsumpcję własną wytworzonej energii, powstało pojęcie prosumenta, czyli producenta i konsumenta, tylko wtedy nie straszono prosumentów podatkami i akcyzami, od samego początku mówiono i pisano, ze nie będzie promocji na instalacje fotowoltaiczne o mocy przekraczającej potrzeby własne.  Ale ludzie nie wierzyli i wielu chciało zarobić, puszczając wyprodukowany prąd w sieć. Więc najwyższy czas to ukrócić, bo ta sieć rzeczywiście nie ma szansy tego wszystkiego zmieścić.
  • Taka sama logika jak przy rozdawnictwie dotacji na fotowoltaike. Masowo zachęcać ludzi do zakładania paneli, firm monterskich więcej jak grzybów po deszczu, ciągłe spamowanie  telefonami, a po paru latach się obudzili. Przecież nie mamy dostosowanej sieciz aby tą energię odbierać już nie wspomnę o magazynowaniu.
  • Jeżeli jest spadek to połowa sukcesu. Najpierw chciałem upewnić się co do zdjęć. Zgadzam się z tym, że prace związane z balkonami powinny być wykonane w pierwszej kolejności.  Natomiast sens skuwania jest znaczny. Po pierwsze dla samej estetyki "najlepiej do końca życia kląć pod nosem na to cholerne lastryko", po drugie sprawdzenie jakości płyty balkonowej i wykonanie na niej hydroizolacji, po trzecie jest to wykonalne ponieważ brakuje okuć balkonowych które wykonuje się przed hydroizolacją. 1. Skuwamy lastryko z dużą starannością tak, aby nie uszkodzić elewacji i niczego innego wokół. Z razie potrzeby zabezpieczyć ściany chociażby naklejając kartony. Płytki pod balkonem również trzeba zabezpieczyć. 2.Oceniamy stan płyty balkonowej. W razie potrzeby wykonujemy iniekcje. 3.Dzwonimy do dekarza i umawiamy się z nim na wizytę. Po konsultacji dobieramy odpowiednie okucie.  4a.Szukamy odpowiednich ślusarzy. Wybieramy barierkę i pytam o sposób jej montażu na płycie i w elewacji. Dobrze by było gdyby zamocowali np pręty gwintowane jeszcze przed dekarzem i hydroizolacją. 4b. Nie znam grubości lastryka. Jeżeli jest wysoko można zastanowić się nad przyklejeniem wytrzymałego styrodur. "Wykonywałem już takie wygibasy. Najlepiej stosować styrodur który z obu stron jest chropowaty tak aby jak najlepiej złapał klej. Na styrodur siatka elewacyjna, potem okucie i hydroizolacją" 5. Montujemy okucie, gruntujemy balkon i wykonujemy hydroizolacje. Najlepiej jeżeli wykona ja fachowy fliziarz. Jak jest profesjonalistą na pewno się na tym zna.  6. Wybieramy wysokość cokolikow i prosimy Pana od flizów, aby starannie i w jednej linii wyciął warste tynku wraz siatką szlifierka kontową. To czy wycinać 1.5cm w styropianie czy do muru to w sumie sam nie wiem. Tynk silikatowy też pełni funkcję hydroizolacji, a z drugiej strony płyta powinna być zaizolowana cała i taśma wywiniętą na mur. 6. Wybieramy odpowiednie flizy i układamy. Później fuga i impregnacja płytek. Woda dostająca się przez fugę pod płytki podczas zamarzania może oderwać płytkę. Nie zapominamy o sylikonowaniu. 7. Montujemy barierki. Koniec.   Wydaje mi się, że o niczym nie zapomniałem. Rzadko rozpisuje harmonogram od początku do końcaz więc mogło mi coś umknąć. Dobór odpowiednich materiałów też jest istotny, tym bardziej stosując je na zewnątrz.       To Nie mógł Pan przy pierwszym poście udostępnić linku. Pomijając całkowice czy lastryko byłoby kute cz nie. Podszedł Pan do sprawy po macoszemu i tyle.
  • Komentarz dodany przez Dziękuję: Tyle że straszą brakami prądu w przyszłości. Elektryczne samochody tak, elektryczne ogrzewanie tak, elektrownia atomowa nie, kożystne warunki dla posiadaczy fotowoltaiki, wiatraków nie
  • Czyli dałem się zwieść wizualizacji. Jeśli kucie wchodzi w grę, to tu opisaliśmy podobny przypadek: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23066-remont-tarasu-nad-pomieszczeniem-krok-po-kroku Co prawda tam był taras nad pomieszczeniem, ale izolacje przeciwwilgociowe można wykonać podobnie.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...