Skocz do zawartości

WYKOP


Adria

Recommended Posts

To dużo zależy od rodzaju gruntu na działce... no i od pogody - ilości i "jakości" opadów...

 

Co tam masz na działce?

 

 

Nie musisz "KRZYCZEĆ" dużymi literami, choć rozumiem Twoją obawę przed karą...

 

 

11 minut temu, Adria napisał:

FIRMA ZAPEWNIAJACA PRAD CHCE NALOZYC NA MNIE KARE ZA NIEROZPCZECIE ROBOT BUDOWLANYCH W CZASIE ...

Ma do tego podstawę?

Link do komentarza
10 minut temu, podczytywacz napisał:

Rozmawialiście o możliwości aneksowania z jakiegoś ważnego powodu?

nie przeszło tłumaczenie  

Jaki grunt jest na Twojej działce?

dosc gliniasty,

Geodeta był? Wytyczył miejsca pod fundamenty?

na dniach ma mi wytyczyc

 

Link do komentarza
3 godziny temu, Adria napisał:

CZEŚC MAM PYTANIE CZY WYKOP ZROBIONY POD FUNDAMENTY TERAZ W GRUDNIU MOZE STAC NP DO WIOSNY ?

ZALEZY MI ABY ZROIBĆ TERAZ WYKOP POD FUNDAMENTY POZNIEWAZ FIRMA ZAPEWNIAJACA PRAD CHCE NALOZYC NA MNIE KARE ZA NIEROZPCZECIE ROBOT BUDOWLANYCH W CZASIE ...

Wykop częściowo się  obsunie i  zamuli, najlepiej jak zrobisz wykop i wylejesz jeszcze fundamenty.  

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
17 minut temu, podczytywacz napisał:

Ale kary nie będzie...

Jak to nie i tak trzeba będzie dopłacić do wykopów, czy tu wyrwie kasę, czy wyda na karę, jeden grzyb.:bezradny:

Trzeba wylać fundament wtedy problem zniknie.

Do betonu dodać zimowe dodatki, w betoniarni będą wiedzieli jak przygotować taki beton.

Nieraz lałem zimą fundamenty.

Nawet czasami stawiałem ściany fundamentowe przy -10*C i na wiosnę były jak dzwon, ale dodatki zimowe to podstawa, ja używam takie do -12*C, do tego wodę zarobową grzeję, trzeba wiedzieć co i jak.   

Link do komentarza
Dnia 6.12.2022 o 23:01, vlad1431 napisał:

Otóż to nie chciałem autora martwić, bo u sąsiada tak zaprzyjaźniona ekipa wykopała w lutym pod fundamenty, co prawda wylali te fundamenty, ale na następny dzień były już pod wodą wymieszaną z gliną.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

okej rozumiem w takim razie to nie najlepszy pomysl..budowa i tak ma  byc zaczeta na wiosne ,chocdzi o unikniecie kary, a wiec moze orientuje sie ktos czy zdjecie hummusu to juz  jest "rozpoczecie prac budowlenych " ?

Edytowano przez Adria (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, Adria napisał:

okej rozumiem w takim razie to nie najlepszy pomysl..budowa i tak ma  byc zaczeta na wiosne ,chocdzi o unikniecie kary, a wiec moze orientuje sie ktos czy zdjecie hummusu to juz  jest "rozpoczecie prac budowlenych " ?

Rozdział  5

Rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych 

Art.  41.  [Rozpoczęcie budowy; zawiadomienie o terminie; prace przygotowawcze]

1. Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy.

2. Pracami przygotowawczymi są:

1)wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;

2)wykonanie niwelacji terenu;

3)zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów;

4)wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.

3. Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...