Skocz do zawartości

Zakaz palenia w kominkach. Sprawdź, gdzie i kiedy obowiązuje


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Gość Drewno jest Eko :)
Napisano
Wszystkie paliwa kopalne są nieekologiczne: WĘGIEL, GAZ ZIEMNY, ROPA i WODÓR ( w znacznej części wytwarzany z gazu w procesie tzw. reformingu parowego gazu ziemnego). Ponadto uważam, że teza :"Kominki oraz kozy nie należą do ekologicznych źródeł ogrzewania." jest ewidentnym kłamstwem i nie ma odzwierciedlenia w najnowszych badaniach nad spalaniem suchego drewna kawałkowego w nowoczesnych kominkach. Polecam się dokształcić i napisać artykuł ponownie z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw. Dołączyłbym do tego ślad węglowy dla powyższych paliw oraz ślad węglowy dla turbin wiatrowych, ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła. Gorąco pozdrawiam.
Napisano
32 minuty temu, Gość Drewno jest Eko :) napisał:

 Ponadto uważam, że teza :"Kominki oraz kozy nie należą do ekologicznych źródeł ogrzewania." jest ewidentnym kłamstwem i nie ma odzwierciedlenia w najnowszych badaniach nad spalaniem suchego drewna kawałkowego w nowoczesnych kominkach.  

Nie tylko w nowoczesnych, w zwykłych piecach też. Kto w ogóle taką bzdurę wymyślił? Przecież spalanie drewna ma zerowy bilans wpływu na klimat, bo drewno rosnąc wchłaniało CO2, a przy spalaniu je oddaje. Ogólny bilans jest zerowy.

Natomiast inną kwestią jest (może być) lokalna koncentracja pieców i produktów spalania. Wtedy lokalnie może to być chwilami zauważalne. Natomiast bzdurą jest obwinianie spalających drewno o zatruwanie środowiska. To jest kłamstwem.

Napisano
Nie tylko w nowoczesnych, w zwykłych piecach też. Kto w ogóle taką bzdurę wymyślił? Przecież spalanie drewna ma zerowy bilans wpływu na klimat, bo drewno rosnąc wchłaniało CO2, a przy spalaniu je oddaje. Ogólny bilans jest zerowy.
Natomiast inną kwestią jest (może być) lokalna koncentracja pieców i produktów spalania. Wtedy lokalnie może to być chwilami zauważalne. Natomiast bzdurą jest obwinianie spalających drewno o zatruwanie środowiska. To jest kłamstwem.
Chyba że na taką skalę, to wtedy tak.
https://www.newsweek.pl/biznes/w-elektrowniach-plona-polskie-lasy-nikt-tego-nie-kontroluje/4zpbjsj

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Napisano
A co masz na myśli?
To że spalanie na taką skalę wydaje mi ma wpływ na to o czym piszecie wyżej, druga sprawa to, że ta gospodarka w ten sposób napewno będzie zaburzona.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Napisano
10 minut temu, vlad1431 napisał:

To że spalanie na taką skalę wydaje mi ma wpływ na to o czym piszecie wyżej,  

Lokalnie będzie miało, ale i tak mniej, niż przy spalaniu paliw kopalnych. Bo podstawowa różnicą pomiędzy nimi a drewnem jest fakt, że węgiel zawarty w paliwach kopalnych dzisiejsza Natura już dawno temu usunęła z bilansu, Dlatego CO2 powstałe przy ich spalaniu DODAJE SIĘ do atmosfery. Natomiast drewno zawiera węgiel absorbowany na bieżąco (oczywiście w skali dziejowej), dlatego jego produkty spalania NIE DODAJĄ SIĘ do bilansu atmosfery.

 

Zresztą, ja w piecach palę drewnem i naprawdę sam mam trudności w wykryciu dymu z komina. trzeba się dobrze wpatrzyć, żeby coś zauważyć. Bo przy drewnie wysuszonym dymu praktycznie nie ma.

Napisano

Wszystko było dobrze, dopóki ten homo sapiens nie rozplenił się  - podobnie jak barszcz Sosnowskiego - na planecie i nie zaczął kombinować...

Teraz zbieramy efekty kombinowania :bezradny:

 

I tak jest zapewne za późno na ratowanie Ziemi... a jeszcze niech internet siądzie - nawet chleba nie kupisz...:zalamka:

Napisano
12 minut temu, podczytywacz napisał:

I tak jest zapewne za późno na ratowanie Ziemi... a jeszcze niech internet siądzie - nawet chleba nie kupisz...:zalamka:

 

A jak prąd wyłączą, to do końca świata będzie tylko rzut beretem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
    • Zostało złożone zapytanie o polać dachu nad garażem, czy takie pismo rozwiązuje sprawę i starostwo jej nie podważy przy prubie uzyskania pozwolenia na budowę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...