Skocz do zawartości

Malowanie przewodów elektrycznych na czarno


Recommended Posts

Remontuje mieszkanie w kamienicy. W kilku pomieszczeniach chcę zrobić sufit otwarty. Chcę pomalować wszystko na czarno jak w centrach handlowych: sufit, korytka, kable, etc. W centrach handlowych często malują korytka i kable na czarno. Czym? Znalazłem taką farbę ale jest biała: https://www.carbolinepolska.pl/farba-ogniochronna-flame-cabel-farba Poszukuję czarnej. Możecie coś polecić albo jakoś mi pomóc? 

Link do komentarza
3 godziny temu, PawelRemont napisał:

Remontuje mieszkanie w kamienicy. W kilku pomieszczeniach chcę zrobić sufit otwarty. Chcę pomalować wszystko na czarno jak w centrach handlowych: sufit, korytka, kable, etc. W centrach handlowych często malują korytka i kable na czarno. Czym? Znalazłem taką farbę ale jest biała: https://www.carbolinepolska.pl/farba-ogniochronna-flame-cabel-farba Poszukuję czarnej. Możecie coś polecić albo jakoś mi pomóc? 

To musisz jedną lecieć i ściany i resztę, jak pomieszasz farby to będą się różnić odcieniem, połyskiem itd.

 

Możesz spróbować pomalować farbą Magnat Ceramic. 

 

Farbami lateksowymi  można malować różnorakie powierzchnie, ściany, suche drewno, twarde płyty wiórowe, PCV, metal, itd.  

Link do komentarza
7 godzin temu, PawelRemont napisał:

Czyli nie ma technicznych przeciwskazań do pomalowania kabli i korytek farbą?  

Nie ma, pod warunkiem zachowania zasad montażu instalacji. Np. korytka metalowe muszą być elektrycznie łączone ze sobą i połączone z przewodem ochronnym. N

Nie wiem tylko po co Ci to potrzebne, wszak istnieją czarne przewody i czarne do nich uchwyty. 

Link do komentarza
14 godzin temu, podczytywacz napisał:

Problemem może być późniejsza identyfikacja poszczególnych przewodów... A tych, które będą zamknięte wewnątrz korytek, chyba nie będziesz malować...

Zgadza się, tych wewnątrz korytek nie będę malował. To nie jest znaczący problem dla mnie. 

 

14 godzin temu, podczytywacz napisał:

Rodzaj farby ma znaczenie tylko takie, żeby nie zniszczyła czy rozpuściła izolacji, no i żeby była trwała...

O to właśnie pytam - czy i jaka jest bezpieczna.

Póki co dostałem odpowiedzi, że lateksowa i ceramiczna.

To jest dla mnie najważniejsze. 

 

12 godzin temu, retrofood napisał:

Nie wiem tylko po co Ci to potrzebne, wszak istnieją czarne przewody i czarne do nich uchwyty. 

Niska dostępność. Np. allegro nie zwraca nic na hasło "ydyp 3x1,5 czarny" a nawet nic na "ydyp czarny". A potrzebuje wielu różnych przewodów. To oznacza wyższą cena, a przewód i tak jest już drogi. Mógłbym kłaść kable ziemne ale to też przekłada się na koszta. Łatwiej jest pomalować sufit niż organizować tyle różnych przewodów. 

 

12 godzin temu, podczytywacz napisał:

W innym temacie PawełRemont  pokazuje link do korytek PCV...

Zgadza się, korytka będą PCV. 

 

Jeśli nikt więcej nie zgłosi obiekcji do takiego pomysłu to będę szedł w malowanie kabli i korytek PCV. 

 

Dziękuję wszystkim. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...