Skocz do zawartości

Problemy z drzwiami Gerda - elektrozaczep i pochwyt


Recommended Posts

Dzień dobry. Proszę o pomoc. Zakupiłem drzwi Gerda z pochwytem. Drzwi posiadają przycisk i elektrozaczep. Po naciśnięciu przycisku otwierania i pociągnięciu za pochwyt bardzo często drzwi nie otwierają się, trzeba je dopchnąć, następnie nacisnąć przycisk i dopiero się otworzą. Gdy trzaśniemy drzwiami a następnie naciśniemy przycisk to co 4 raz się nie otworzą. Firma, która sprzedała drzwi twierdzi, że to normalne. 

Link do komentarza
23 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Możliwe. że elektrozaczep się blokuje. Odpowiedź "to normalne" jest lekko mówiąc....zamilczę. Możlwe, że przycisk trzeba przytrzymać dłużej. Przez analogię do furtki na osiedlu - czasem trzeba kilka razy nacisnąć przycisk zanim magnes się zwolni.

Dziękuję za informację. Na osiedlu bramka może sobie latać luźno i nie musi być dociśnięta. Tutaj, jeżeli chcemy docisnąć drzwi do uszczelki bardziej (aby była szczelność), to przesuwamy elektrozaczep bliżej uszczelki i wówczas przestanie on działać, bo rozumiem, że nacisk na niego będzie za mocny. Jeżeli zrobimy za luźno, to drzwi będą nieszczelne. Jeżeli zrobimy pośrodku, to elektrozaczep będzie działał tak jak u mnie, czyli trzeba będzie najpierw docisnąć drzwi a następnie dopiero naciskać przycisk i je otwierać. Czyli powinienem umieścić kartkę z napisem "Mam drzwi Gerda, aby je otworzyć trzeba je docisnąć, nacisnąć przycisk i dopiero ciągnąć". Jeżeli tak jest, to drzwi Gerda z elektrozaczepem i pochwytem to nieporozumienie. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Piter22 napisał:

 Jeżeli tak jest, to drzwi Gerda z elektrozaczepem i pochwytem to nieporozumienie. 

Może być też wina przekroju przewodów zasilających, albo zasilacza. 

Zaczep z pamięcią wyeliminuje problem ciągłego naciskania.

Pozostanie.

Cytat

Mam drzwi Gerda, aby je otworzyć trzeba je docisnąć i dopiero ciągnąć"

;)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...