Skocz do zawartości

Kupno działki


Sabina Machnik

Recommended Posts

Cześć, myślimy z mężem o zakupie działki. Działka ma powierzchnię 1500m² (31x51), warunki zabudowy zostały wydane na całą działkę przed podziałem ( ta działka powstała właśnie na skutek podziału większej),działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania, działki poniżej mają wydane warunki zabudowy, na działce jest tylko prąd, według biura nieruchomości działka dojazdowa jest gminna, ale niestety nie jest dokończona, brakuje około 100m dojazdu do tej działki (na ten moment trzeba samochód zostawić w takiej odległości i spacerkiem dojść do działki). Na działce planowo samemu trzeba stworzyć oczyszczalnie (brak kanalizacji w miejscowości). Do drogi głównej gdzie jest woda około 250m (myślimy o studni). Czy jest sens kupna takiej działki? Czy mogą być jakieś problemy właśnie z drogą dojazdową i jak wygląda kwestia pozwolenia na budowę czy trzeba złożyć dodatkowe dokumenty?

Link do komentarza
4 godziny temu, Sabina Machnik napisał:

Czy jest sens kupna takiej działki? Czy mogą być jakieś problemy właśnie z drogą dojazdową i jak wygląda kwestia pozwolenia na budowę czy trzeba złożyć dodatkowe dokumenty?

Cytat

Sprzedaż działki bez dostępu do drogi publicznej jest możliwa. Można sprzedać działkę z wadą fizyczną bez dostępu do drogi publicznej. Jeżeli kupujący wyraża zgodę na zakup działki z wadą fizyczną i jest zaznajomiony z jej stanem faktycznym nie będzie mógł powoływać się na wady fizyczne lub prawne w ramach rękojmi. Informacja o braku dostępu do drogi publicznej sprzedawanej działki powinna być umieszczona w akcie notarialnym sprzedaży. Cena sprzedaży działki bez drogi dojazdowej lub bez udziału w drodze powinna uwzględniać wskazaną wadę. Zasadniczo działki takie mają niższą wartość niż działki bez wad fizycznych i prawnych.

 

Link do komentarza

Dziękuję za wskazówki, wykonałam dzisiaj parę telefonów, droga dojazdowa jest plus dodatkowo korzystanie z drogi wewnętrznej. Ale mam jeszcze pytanie na działce jest słup z energetyki, prawdopodobnie przy granicy działki ale jest na działce. Niestety nie mam dokładnych pomiarów odległości na ten moment czy może to być jakiś problem jeśli działka ma 1500m? W urzędzie po konsultacji również z urbanista wstępnie nie widzą przeciwwskazań do wydania pozytywnej decyzji o pozwolenie na budowę. Załączam mapkę poglądowa chodzi o działkę 162/13 oraz woda lepiej studnia czy jednak przyłączyć się do wodociągów? I jeśli jest słup z prądem na działce to czy będzie jakiś problem z przyłączem? 

Screenshot_2022-10-17-22-43-03-085_com.android.chrome.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...