Skocz do zawartości

Domowe stacje ładowania samochodów


Recommended Posts

Ładując samochód elektryczny z instalacji domowej, możemy jeździć naprawdę tanio. Przejechanie 100 km pochłania około 20 kWh energii. Co przy jej obecnych cenach w taryfie dla gospodarstw domowych oznacza wydatek ok. 16 zł. Dla porównania, nawet bardzo oszczędny samochód spalinowy (6 l/100 km) musielibyśmy zatankować za prawie 50 zł. Aby wygodnie korzystać z taniego prądu, powinniśmy jednak kupić domową stację ładowania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/102686-domowe-stacje-ladowania-samochodow

Link do komentarza

Fajnym pomysłem są przenośne stacje zasilające - nie tylko w domu, ale i w podróży można auto naładować. Sam używam wybrałem to rozwiązanie, ponieważ mogę ją naładować poprzez panele słoneczne, a więc jest ekologiczniej!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
10 minut temu, retrofood napisał:

 

Wozić ze sobą agregat na benzynę... średnio inteligentne.

Nie... On sugeruje raczej to, że wozi że sobą

 

Dnia 12.10.2022 o 13:47, Gość Jatek napisał:

i w podróży można auto naładować. Sam używam wybrałem to rozwiązanie, ponieważ mogę ją naładować poprzez panele słoneczne,

...

@daggulkateż panelami ładowała w podróży... telefon :509:

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Głębokość prowadzenia przewodów w ścianach jest regulowana tylko w łazienkach, gdzie norma wymaga minimum 5 cm, dlatego elektrycy starają się przewody prowadzić najczęściej z drugiej strony ściany. Tak samo u Ciebie, ważne jest to, aby przewód nie wystawał ze ściany czy sufitu, a ile go schowasz w bruździe, to już mniej ważne. Staraj się, aby potem przy malowaniu nie było jakichś lini czy innych śladów bruzdy. Natomiast mam pytanie, dlaczego nie oszczędzasz swojego wysiłku? W żelbecie unika się rycia bruzd i prowadzenia przewodów. W tym celu należy starać się wykorzystywać łączenia płyt, które są wypełniane nie tak twardą jak żelbet masą cementową i tam się łatwiej to wszystko robi. PS. A ta pierwsza fotka to takie skośne ujęcie, czy tak z góry na dół prowadzisz ten przewód?      
    • Szanowne Państwo kochani moi, zanim zamontuje profile pod ściankę gk uprzednio musiałem zrobić bruzdy pod kable. Trochę to już fakt dokonany, aczkolwiek czy taka głębokość jest ok? Czy mam wyrywać kable? na całej długości kabel nie wystaje. Nie szalałem z głębokością, bo to żelbeton, a cięcie tego szlifierką kątową nie należy do zajęć bardzo szybkich . Być może zauważycie jeszcze inne "buły" zanim zacznę to szpachlować. Pozdrawiam z góry dzięki za pomoc! 
    • Dzieki za pomoc, zbiornik zamontowany, cisnienie stabilne stoi na poziomie 2,2- manometr na wejsciu do budynku i 2,4 manometr na zbiorniku. W ciagu tygodnia ani razu nie podnioslo sie do poziomu otwierajacego zawor bezpieczenstwa.   Teraz zastanawia mnie tylko czy w tym zbiorniku nie zalegnie mi sie legionella ?? czeka mnie wyjazd na 3 tygodnie wiec woda bedzie stala 
    • Więcej o stali nierdzewnej znajdziecie również w tym ciekawym blogu. Zajmują się stalą nierdzewną od niemal 3 dekad, więc wiedzą o co chodzi
    • Można zabezpieczyć blachą lub płaskownikiem nierdzewnym. Uniknie się problemów z rdzą, z myślą zrobić raz i zapomnieć. Od dłuższego czasu kupuje tutaj stal nierdzewna. Polecam, szybka wysyłka, a przede wszystkim można zakupić dowolny wymiar
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...