Skocz do zawartości

Domowe stacje ładowania samochodów


Recommended Posts

Napisano

Ładując samochód elektryczny z instalacji domowej, możemy jeździć naprawdę tanio. Przejechanie 100 km pochłania około 20 kWh energii. Co przy jej obecnych cenach w taryfie dla gospodarstw domowych oznacza wydatek ok. 16 zł. Dla porównania, nawet bardzo oszczędny samochód spalinowy (6 l/100 km) musielibyśmy zatankować za prawie 50 zł. Aby wygodnie korzystać z taniego prądu, powinniśmy jednak kupić domową stację ładowania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/102686-domowe-stacje-ladowania-samochodow

Napisano

Fajnym pomysłem są przenośne stacje zasilające - nie tylko w domu, ale i w podróży można auto naładować. Sam używam wybrałem to rozwiązanie, ponieważ mogę ją naładować poprzez panele słoneczne, a więc jest ekologiczniej!

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dnia 12.10.2022 o 13:47, Pomocnik napisał:

możemy jeździć naprawdę tanio.

BZDURA z tą ekologią :zalamka:

 

JEŽDZIĆ - TAK!!!

 

Aleeeee... jak mamy KUPĘ KASY NA START... Dlaczego o tym nie wspominacie???

Nie będę się rozpisywać o śladzie węglowym, "przesuniętym" dymie ze spalin, bliskim blackout'cie, itd, itp...

Napisano (edytowany)
10 minut temu, retrofood napisał:

 

Wozić ze sobą agregat na benzynę... średnio inteligentne.

Nie... On sugeruje raczej to, że wozi że sobą

 

Dnia 12.10.2022 o 13:47, Gość Jatek napisał:

i w podróży można auto naładować. Sam używam wybrałem to rozwiązanie, ponieważ mogę ją naładować poprzez panele słoneczne,

...

@daggulkateż panelami ładowała w podróży... telefon :509:

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Napisano
26 minut temu, podczytywacz napisał:

 Może na postoju rozstawia pole panelowe,  

 

Trzeba sprawdzić w normach ile powierzchni przysługuje na parkingu na jedno auto. Może zwiększyli do 10 hektarów...

Napisano
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Nie... On sugeruje raczej to, że wozi że sobą

 

...

@daggulkateż panelami ładowała w podróży... telefon :509:

 

Zgadza się, panele miałam na dachu busa. Ładowałam też 2 e-fajki i głośnik JBL Charge 2. Sprawdziło się :)

Napisano
20 minut temu, podczytywacz napisał:

No to zapewne sprawdzi się i ładowanie baterii samochodowych w takiej Tesli na przykład :yahoo::509::blowup:

 

Nie wiem, jakiej mocy musiałyby być wtedy te panele. Bo bateria samochodowa to jednak ma sporą pojemność i dużo "żre ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam grupę 👋.Mam trochę dylemat odnośnie ustawienia sznurka przy ścianach szczytowych.Ustawiając górę wieńca jak w projekcie na+7.45 sznurek puszczam od tego do wieńca ściany kolankowej odsuwając się też 5 cm od krawędzi w stronę środka? W projekcie skala 1.25 mierząc linijką nie zgrywa się z bokiem wieńca tylko wchodzi w niego (przedłużyłem linię ołówkiem na zdjęciu)skala pokazuję jakieś 2mm czyli 5 cm.. dobrze myślę?A co z ociepleniem wieńca mówią o 10 cm tu by było jakieś 5 ale pokazane jest na rysunku ocieplenie raczej aż do membrany.
    • Cześć, chciałbym zamontować parawan nawannowy, natomiast na ścianie w miejscu gdzie miałby zostać zamontowany są kamyki ozdobne(zdjęcie), różnej wielkości. Jedne odstają bardziej od innych. Dlatego profil od parawanu nie będzie prawidłowo przylegał do ściany.   Myślałem aby skuć te kamyki ale jest ryzyko, że zostanie uszkodzone lustro po lewej stronie. Co byście doradzili w takiej sytuacji?   Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.   
    • coś za coś - albo kosztem sasiedniego pokoju, albo kosztem garderoby - nie piszesz, po co ci  ta dodatkowa powierzchnia, chcesz mieć więcej powietrza, przestrzeni, czy pod konkretna aranzację, mebel?   jak nie chcesz kosztem sąsiedniego pomieszczenia - to przenieś podwójną sypialnie do A1.5 (skoro sypialnia jest podwójna), a funkcje 1.5 (jedna osoba) przenieś do 1.4,  Poza tym wszystkie pozostałe pokoje sa mniej więcej do tego predystynowane, kwestia stron świata pozostaje jedynie. 
    • Dzień dobry, może ktoś mógłby pomoc z układem funkcjonalnym pomieszczeń -  chodzi mi o główna sypialnie z garderoba i łazienka. Aktualnie sypialnia ma 10 m2. Jest dosyć mała jak na główna sypialnie jednak nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania które byłoby sensowne a zależy mi na zachowaniu garderoby.  Myśleliśmy nad przesunięciem ściany kosztem pokoju A1.5. Jednak po takiej zmianie sypialnia A1.5 zmniejszy się do 9 m2 i jej funkcjonalność również zostanie ograniczona. Aktualnie wszystkie rozwiązania są akceptowalne ponieważ dom jest na etapie budowy oprócz przeniesienia schodów i łazienek.  Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie rady 
    • Mam problem — nad drzwiami wejściowymi, z okolic kostki, kapie woda. Przesyłam zdjęcia, ponieważ trudno mi to dokładnie opisać. Bezpośrednio nad tym miejscem, na pierwszym piętrze, znajduje się łazienka. Gdzie może leżeć przyczyna — elewacja, łazienka, a może dach? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, uwagi czy pomysły. Nie mam pojęcia, skąd ta woda się bierze. Dla kontekstu dodam, że wczoraj i dziś bardzo intensywnie padał deszcz. 20250729_174841.mp4
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...