Skocz do zawartości

Wylewka samopoziomująca, proszę o ocenę. Panikuje ??


Recommended Posts

Witam kolegów,

Poraz już kolejny zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy własnoręcznej budowie domu. Nadszedł czas na wylewkę samopoziomującą po trochę zachrzanionej przez ekipę posadzce z miksomreta. 

Dzisiaj ok godz 10 skończyliśmy wylewać wylewkę samopoziomującą Weber Optima, każdy krok wykonywaliśmy wedle poleceń producenta z opakowania i rad również producenta przekazywanych telefonicznie. 

Wylewka ułożyła się bardzo ładnie została rozciągana raklą ustawioną na 0,5 cm ponieważ miał to być zaledwie podkład pod panele winylowe. Następnie rolowana drobnym wałkiem kolczastym. 

Woda dodawana w zakresie dozwolonym przez producenta ściśle tego pilnowaliśmy.

Podjechaliśmy dzisiaj na budowę skontrolować wylewkę i trochę się przestraszyłem po ok 10h wylewka wyglada nadal dobrze nie widać zbyt wielu nierówności ale na powierzchni powstała taka jedno/dwu milimetrowa matowa warstwa która łatwo schodzi paznokciem. Pod spodem dużo twardsza warstwa. Czy tak powinno to wyglądać czy jest coś nie tak ? 

Bardzo przestrzegano Nas przed przedozowaniem wody żeby sie powstała odspajająca sie warstwa z góry.  

9BBB5EFB-5D07-4D17-B3FE-28243280153C.jpeg

0F043C4B-26B6-48D0-ABAA-48F36319E3C8.jpeg

23252921-9C17-41F4-AFD4-0F35E8187D8A.jpeg

57A2081C-9B4F-431A-8BE0-0FB4214EC446.jpeg

Edytowano przez Maratoro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
8 minut temu, animus napisał:

Najpierw trzeba sprawdzić dokładniej w kilku, kilkunastu miejscach. 

Może posadzka z miksokreta była zbyt wilgotna i trzeba było dozować mniej wody, niż podaje instrukcja.

Posadzka układana w czerwcu więc raczej  już sucha. Podłoże zagruntowane jak podaje producent na 2 razy. Klasycznie nie zbyt obficie. 
 

Uważasz ze ta wierzchnia warstwa będzie taka miękka ? Już nie zwiąże ? 

Link do komentarza
17 minut temu, animus napisał:

A gruntowane ile przed wylaniem.

Zależy też  od temperatury a ostatnio jest chłodno. 

Producent zalecał drugie gruntowanie 3/5h przed wylaniem tak zrobiliśmy o godz. 5 gruntowane o 9:30 zaczęliśmy. Przed laniem cały czas pracowała nagrzewnica żeby grunt ładnie wysechł. 
 

Osoba odpowiedzialna za doradztwo techniczne w weber powiedziała Nam ze wylewkę powinnismy wylewać jak jest jeszcze klejąca. Jeżeli zupełnie wyschnie powinnismy powtórzyć gruntowanie. 
 

W najgorszym wypadku jak nie zwiąże myślisz ze można to tak zostawić, pod panele winylowe ? Podloga pływająca ale wymagająca naprawdę równego podkładu. 

Edytowano przez Maratoro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...