Skocz do zawartości

Kuchnia - kafelki


Recommended Posts

Napisano

Mam pytanie.

Jesteśmy w trakcie remontu domu. Mamy zamówiona kuchnie i zastanawiamy się nad jedną rzeczą. Nie mamy jeszcze wybranych kafelek na ścianę między blatem a szafkami górnymi.

Czy można takie kafelki kłaść po montażu kuchni czy tego typu zabiegów się raczej nie praktykuje ?

Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam

 

 

Napisano

Wszystko można, ale w zasadzie pracę należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Jeśli postawisz teraz meble, to trzeba je będzie później odsuwać, a górne zdejmować. Przecież kafelki układa się tak, aby wchodziły za meble. Tym bardziej, jeśli kuchnia zamówiona, to prawdopodobnie mocowania będą stale. 

Dlatego zdecydowanie odradzam czekanie z układaniem kafelków na "po montażu kuchni". 

Napisano (edytowany)
  Dnia 20.08.2022 o 06:47, retrofood napisał:

Przecież kafelki układa się tak, aby wchodziły za meble.

Rozwiń  

To nie jest takie oczywiste... kleiłem również pomiędzy szafkami... niekoniecznie ZA... Są różne szkoły wykańczania przestrzeni pomiędzy szafkami - ostatnio coraz bardziej modne jest wykładanie tego miejsca taflą szkła hartowanego. A to można uczynić dopiero po zmontowaniu mebli, umiejscowieniu gniazdek elektrycznych, itp... przychodzi fachowiec, mierzy wszystko to, co mu potrzebne i "robią" taflę - jedną, czy kilka, jeśli są jakieś narożniki - i za kilka dni przyjeżdżają, kleją i... gotowe!!!

 

 

 

obraz.thumb.png.fcddeeff885afa1611520a36d3a2855f.png

 

Tak sobie klientka wymyśliła :bezradny: a wiadomo, że nasz klient - nasz PAN!!!

To robił mój syn dla niepełnosprawnej pani, jeżdżącej na wózku - stąd wolne miejsce pod jasną płytą indukcyjną... potrójne gniazdka elektryczne jeszcze nie założone...

Zmywarka i odpowiedni zlewozmywak na sąsiedniej ścianie...

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Napisano
  Dnia 20.08.2022 o 09:20, podczytywacz napisał:

 .. przychodzi fachowiec, mierzy wszystko to, co mu potrzebne i "robią" taflę 

Rozwiń  

 

Ale pytanie było o kafelki, nie o taflę.

Ale oczywiście, wszystko można, co zaznaczyłem w swoim poście. Tylko pytanie ile kosztuje położenie kafelków pomiędzy zamontowanymi meblami (nie zabrudzić i nie uszkodzić), a położenie na gołej ścianie. Pytano o praktykowanie metody.

Napisano

 

  Dnia 20.08.2022 o 09:26, retrofood napisał:

 

Ale pytanie było o kafelki, nie o taflę.

Rozwiń  

 

TAK, WIEM!!! ale- jak wspomniałem - można kleić i po zamontowaniu mebli nad blatem - wtedy doszczelniasz silikonem do blatu i nie potrzebujesz żadnych listew przyblatowych...

 

A pytacz napisał:

 

  Dnia 20.08.2022 o 06:31, Grygu napisał:

Nie mamy jeszcze wybranych kafelek na ścianę między blatem a szafkami górnymi.

Rozwiń  

więc wskazuję mu inną, niezbyt drogą, choć droższą od standardowych płytek, opcję!

 

Wykańcza na gładko ścianę, montuje meble i wybiera - płytki, czy może jednak szyba z HARTOWANEGO SZKŁA w jednym z tysięcy wzorów...

Napisano
  Dnia 20.08.2022 o 06:31, Grygu napisał:

Mam pytanie.

Jesteśmy w trakcie remontu domu. Mamy zamówiona kuchnie i zastanawiamy się nad jedną rzeczą. Nie mamy jeszcze wybranych kafelek na ścianę między blatem a szafkami górnymi.

Czy można takie kafelki kłaść po montażu kuchni czy tego typu zabiegów się raczej nie praktykuje ?

Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam

 

 

Rozwiń  

Skoro kolejność robót została już narzucona, teraz trzeba wprawnego glazurnika i po temacie.

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Zdecydowałem się że na razie zaryzykuje i tylko pomalowałem Tikkurila Optiva 20 tą ścianę na biało i myślę żeby wstawić tam po prostu szybę. 

Na razie nie będę kafelkował. 

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Nam Pan od montażu polecił polozyc płytki dopiero po montażu mebli. Kladliśmy rozmiar 120x60

Nie trzeba odsuwac mebli jak ktos pisał wyżej. Nasze plytki "opierają się" o blat. Szczelina miedzy nimi jest uzupelniona silikonem w kolorze blatu (blat drewniany) 

20220729_193148_HDR.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...