Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Inspektor budowlany


Recommended Posts

Witam forumowiczów, mieszkam w starym domu (ponad 70 letnim) wybudowanym na terenach szkód górniczych, nieruchomość została już dawno wypłacona, budynek jest przechylony ponad dopuszczalną norme tzn aktualnie mieszkam na tzw własne ryzyko. Ekspozycja kopalń nadal czynna, więc dom jeszcze bardziej się skrzywi. Jest piwnica, ale nie pod całym budynkiem. Inspektor w przyszlym miesiącu chce skontrolować stan nieruchomości. Czy sam fakt, że świeżo odmaluje pomieszczenia, zagipsuje pęknięcia itp prace remontowe będzie miało wpływ na decyzje inspektora czy inspektor i tak wyda nakaz rozbiórki? 

Link to postu
2 godziny temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Trudno powiedzieć. Jeżeli inspektor jest rzeczywiście sprawny to się na takie pozory nie nabierze.

 

Też tak myślę. Inspektorzy nie dostają papierów na ładne oczy.

 • Dziękuję 1
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
  • Profile tnie się na zimno nożycami, żeby nie uszkodzić cynku.   Wtopione opiłki metalu, miska do wymiany. Jeżeli kropki znajdują się na zewnątrz muszli trzeba sprawdzić stan glazury, terakoty, również w nią metal się wtapia. Uszkodzić można również szybę w oknie, jeżeli jest okno, albo lustro, szkło kabiny, itd.  Obciążyć przebierańca "fachofca".  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...