Skocz do zawartości

Studnia głębinowa piasek w wodzie


Recommended Posts

Witam.

Wiem że już był taki temat ale ja mam problem ze studnia po 3 latach użytkowania.

Studnia wywiercona na 25m. Po 8-9m pojawią się zwierciadło wody. Zastosowano filtr 8m.

Oczywiście po wykonaniu studni pompowałem wodę aż do momentu jej krystalizacji. Wody ok 10m. Po ok 2 latach nagle pojawił się problem z pompą (przestała dzialac- pompa o wydajności 120l/min). Została wymieniona pompa i zamontowana 3m poniżej zwierciadła wody. Przy suszy jaka była ostatnio pompa wysiadła. Uznaliśmy że zwierciadło wody się obniżyło i chodziła na sucho. Obniżyliśmy pompę na ok 2-3m od dna. Woda jest krystaliczna, lecz ciągle ciagnie drobny piasek. Nie jest go dużo ale po ok 2tyg filtry w domu są zabrudzone. Proszę o pomoc co w tej sprawie zrobić. Czy podnieść pompę czy coś ze studnia jest nie tak. Zaznaczam że na tej pompie chodzi również nawadnianie dzialki. Jedna sekcja 5min i 20min przerwy.

Link do komentarza

Bardzo drobny piasek może być stale nanoszony przez wodę. Czy na dno studni jest nasypany żwir? Taka warstwa w pewnym stopniu pełni funkcję filtra. Lepiej żeby pompa miała niewielką wydajność, wtedy jest mniejsze ryzyko podrywania piasku przez strugę wody. I pompę lepiej umieścić dalej od dna, ale to już kwestia tego jak głęboko jest lustro wody. Ostatecznie pompę można owinąć geowłókniną i co pewien czas sprawdzać ile tego drobnego piasku naniosło.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przy grawitacji pasowałoby dać 160mm jak już mają być kanalizacyjne. Przekrój między 110 a 160mm jest prawie dwukrotnie większy. Zalecane jest 150mm bez względu na kubaturę pomieszczenia. Nie wiem dlaczego chcesz dawać kanalizacyjne, jak są gotowe 150mm ocieplane spiro, możesz je sobie wyginać nawet po kątem 180°. Ja robiłem wszystko na takich spiro, koszt niewielki, a nie musiałem kombinować nic z kształtkami, a nawet przy 110mm to już ekwilibrystyka. Przy połączeniu z kominkami na dachu dawałem tylko złączkę ze 160mm kanalizacyjnej, bo nie było opcji inaczej tego ze spiro połączyć, bo nawet ręki się tam nie wsadzi. Tej części już nie ocieplałem, bo jest w części zimnej przy samym kominku na dachu. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Kumpel, który kładzie wełnę zawodowo mówi, że tylko skalna Rockwool, że tylko ta po latach zachowuje kształt oryginalny. Że kilka razy już kiedy odkrywał starą zwykłą mineralną to niewiele z niej zostawało. Ale to jego opinia, a ja nie mam powodu mu nie wierzyć. A jaka lambda? Oczywiście najwyższa możliwa na jaką Cię stać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • No właśnie, chodzi o to, żeby jedno nie wkluczało drugiego,      Ale pewność siebie przydaje się teraz w domu. Bo chodzi o to, żeby się wyzwań nie bać, chociaż z drugiej strony potrzebna jest realistyczna ocena. Dam radę, czy nie. Bez hurra optymizmu, ale też bez strachu.
    • Ja korzystałem z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym polerowaniem szyb. W moim przypadku chodziło o szyby okienne i byłem bardzo zadowolony z efektu – szyby odzyskały swoją przejrzystość i wyglądały jak nowe.   
    • Cóż, jestem pod wrażeniem i gratuluję tak wielu talentów i/lub zainteresowań. Ja jestem zdecydowanie typem specjalisty, a nie generalisty. Jeśli czegoś nie rozwijam, nie praktykuję to ta umiejętność/wiedza zanika. W domu po prostu dbam o to, aby wszystko działało. Każdy jest inny. Ważne, aby czuć się z tym dobrze, a nie na siłę równać do czyichś standardów. Jako ciekawostkę dodam, że mam epizod pracy jako pomocnik konserwatora w hotelu. Nawet to lubiłem, ale od początku wiedziałem, że to tylko praca sezonowa.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...