Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wzmocnienie podziurawionej (nawierconej) ściany


Recommended Posts

Mam problem, że tak powiem niewielki w skali i ciężko znaleźć kogoś dobrego, kto mi go rozwiąże. Stąd też moje pytanie na forum.

Ścianka działowa zbudowana na pojedynczym POROTHERM 11,5 została nawiercona na niewielkiej powierzchni (1m2) 16 razy. Wiercenia głębokie, wiertłem fi 10, otwory oddalone od siebie o kilka-kilkanaście cm.

Nie znam się na budowlance, wiec zapytam czy istnieje sposób by wypełnić te otwory tak, by jednocześnie wzmocnić osłabioną ścianę? Zastanawiałem się nad wykorzystaniem kotwy chemicznej ale może lepiej byłoby wstrzyknąć tam beton?

Wiem, że najlepiej byłoby pewnie zburzyć ścianę i postawić ją na nowo, ale wolałbym tego uniknąć jeśli istnieje inne rozwiązanie o akceptowalnej jakości.

Link to postu

Czy ta ścianka ma być dodatkowo obciążona jakimiś wielkimi szafkami, czy olbrzymim telewizorem?

 

Wydaje mi się, że jesteś przeczulony i nie masz o co się martwić... wypełnij te otwory jakąkolwiek zaprawą, wyrównaj ściankę, zamaluj i śpij spokojnie...

 

Pokaż może fotkę tego jednego metra kwadratowego...

 

Powiedziałbym, że otwór fi 10 to raczej mały otwór...

Link to postu
15 minut temu, podczytywacz napisał:

Czy ta ścianka ma być dodatkowo obciążona jakimiś wielkimi szafkami, czy olbrzymim telewizorem?

(...)

Pokaż może fotkę tego jednego metra kwadratowego...

Obciążenie łącznie do 25 kg (TV z uchwytem). Nie mam teraz jak zrobić zdjęć.

Link to postu

Możesz trochę wypełnic te otwory klejem gipsowym z cementem - ale poto, by nie było dziur.

Na ścianę nie wpłyną te otwory, ani wypełnienie. Telewizor możesz wieszać - o ile ściana jest dobrze mocowana do sąsiednich ścian, lub podłoża i strop (znaczy nie stoi sama dla siebie).

No bo jak by tak było - to sama by już była nie bardzo stabilna :)

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki wykusz gdzie nie ma narożników betonowych tylko będą łączniki 90st. Majstry zostawili murek z gazobetonu na 23 cm ale wydaje mi się że to za dużo gdyż ocieplenia będzie 20 cm a dodając piankę/klej 1.5cm to murek będzie wystawał spod styropianu. Więc trzeba wyciąć gazobetonu trochę. Ale jeden przedstawiciel po pomiarze okien powiedział żeby nie robić sobie problemu tylko dokleić jakiś pasek styropianu (np. 5x5cm) na ten kawałek muru jak na rys 1.        Ja widzę tutaj kilka problemów: * Mostki - mały doklejony kawałek ok 5x5 cm  to jednak za mało * Wygląd - po narysowaniu to sobie w 3D widzę że nie będzie to ładnie - rys. 4 * Obróbka tego doklejonego kawałka będzie raczej też kłopotliwa     Ja chciałbym to wyciąć by zamiast 23 cm zostawić ok 19 cm (lub doradźcie ile) tak żeby styropian 20 cm polegał na tyle by móc dojść estetycznie do prowadnicy rolet jak na rys 2.      I tu właśnie pytanie. Chciałbym zastosować prowadnice rolet wąskie typu slim, one mają chyba ok 3m zgadza się?. Czy można je zamontować na ościeżnicy tak jak pokazane na niebiesko na rys. 3 czyli ok 2.5 cm od ościeżnicy by styropian zaszedł na ościeżnicę na te 2,5cm? Jeden przedstawiciel uważa że każde prowadnice muszą dolegać prawie do lica ościeżnicy od strony muru więc bez znaczenia czy będą wąskie czy zwykłe, to na ościeżnicę może zajść zawsze taka sama grubość styropianu (jak na rys 5 poniżej)        
  • też mam takie dwa okna 150x150 ale nie wydaje mi się żeby były praktyczne jako jednoskrzydłowe i chyba podzielę je na dwa skrzydła. Co do wagi to czy zawiasy ukryte nie mają większej nośności?
  • Ta część  tematu została wyczerpana przez kolegę Retrofooda.
  • Nie ja w tym jestem stroną kupującą. A idzie dojść jaki strop powinien być? W coś wątpię że projekty z 1978 roku są gdzieś dostępne dla danej nieruchomości.
  • Postępowanie karne nie zostanie rozpoczęte, jeżeli minęło 5 lat od popełnienia samowoli budowlanej.   Natomiast sankcji administracyjnych można spodziewać się zawsze, ponieważ nie przedawnia się złamanie przepisów.   Przeróbki przed 1995 rokiem  można zalegalizować i jednocześnie można je objąć amnestią, należy jednak spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, obiekt musi znajdować się na działce, która posiada status działki budowlanej zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego. Po drugie, samowola nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Nie może również pogarszać warunków zdrowotnych w najbliższym otoczeniu. Możesz kupić i sam się tym zająć, jak ci to przeszkadza, przebrniesz przez papirologię i tyle w temacie. A może szukasz haka na swojego sąsiada? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...