Skocz do zawartości

Jak skorzystać z dopłaty do zbiornika na deszczówkę?


Recommended Posts

Ta wiosna, podobnie jak kilka poprzednich, jest bardzo sucha. Susza w pierwszych miesiącach roku, i to kolejny rok z rzędu, uświadamia nam, że Polska ma problem z niedoborem wody. Tym istotniejsze jest właściwe gospodarowanie deszczówką. Niestety, wbrew zapowiedziom, nie będzie nowej edycji rządowego programu Moja Woda, wspomagającego budowę przydomowych instalacji zatrzymujących wodę opadową.

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/98656-jak-skorzystac-z-doplaty-do-zbiornika-na-deszczowke

 

Link do komentarza
Gość gibson

My zbieramy deszczówkę w zbiorniku od lat, jeszcze wtedy dopłat nie było, ale uznaliśmy, że to świetny sposób na darmowe podlewanie. Mamy spory zbiornik, 3m sześcienne, pompa zatapialna i normalnie to wszystko działa ze zraszaczami

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość retro23
Mam zbiornik 3m3 od przeszło 5 lat. Już od dwóch lat stwierdzam że jest to niewystarczająca pojemność. Są czasami takie okresy że w przeciągu godziny spadnie tyle deszczu że zbiornik się przelewa. Planowałem zakup jeszcze jednego zbiornika 3 lub 5m3. Posiadam układ z pompą zatapialną sterowaną za pomocą czujnika wysokości poziomu wody w zbiorniku i zegara astronomicznego, który załącza i wyłącza pompę o odpowiednich godzinach. Szkoda że program ''moja woda'' w tym roku nie wystartuje, ale zbiornik i tak kupię. Warto mieć trochę darmowej wody z chmurki do podlewania trawy i krzaczków zony :) .
Link do komentarza
2 godziny temu, Gość retro23 napisał:

 Warto mieć trochę darmowej wody z chmurki do podlewania trawy i krzaczków zony :) .

 A czym podlewać, kiedy od 3 miesięcy nie pada?

2 godziny temu, Gość retro23 napisał:

 Są czasami takie okresy że w przeciągu godziny spadnie tyle deszczu że zbiornik się przelewa.  

A jak walczysz z komarami, których taki zbiornik jest wylęgarnią?

Link do komentarza
Gość Dofinansowanie bez sensu...
Niestety dofinansowanie nie jest dla każdego- zależy od gminy... niektóre wymagają projektu budowlanego na zbiornik + zagospodarowanie przestrzenne, a to się wiąże z wydatkiem na nowy projekt domu / podwórka, w związku z czym dofinansowanie jest nieopłacalne. Może nie zwrócić nawet kosztów projektu. Do tego, kiedy nie musimy wszystkiego dokumentować jak w przypadku dofinansowania - zrobimy to samo, ale za jakieś 75% oficjalnej wartości... Szkoda że program nie jest równy dla wszystkich... w niektórych gminach wystarczy zgłoszenie, w innych nic nie potrzeba...
Link do komentarza
U mnie zbiornik 4m3 plus studnia kopana (niestety wolno woda nachodzi bo gliniasty teren). Jak jest susza to napełniam zbiornik wodą ze studni i czekam, aż studnia się znowu napełni. Wtedy dopiero starcza mi wody na porządne podlanie ogrodu 1500m2. Już myślę nad jakimś zbiornikiem minimum 5m3 naziemnym. Jedna ulewa i zbiera się 1-2m3. Dłuższy deszczowy okres to wszystko zapełnione i aż by się chciało zgromadzić jeszcze więcej.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...