Skocz do zawartości

Izolacja kominów wełną


Recommended Posts

Piec na pellet. Postawiłem komin ceramiczny Rondo plus, który miał w zaopatrzeniu wełnę wokół ceramiki. Było z nią trochę problemów ponieważ po montażu ceramiki na klej i obłożeniu wełną to gdy majster nakładał kolejny pustak keramzytowy na zaprawę i ustawiał pion to potrafiło przestawiać nieco ułożona niżej ceramikę. Teraz zastanawiam się czy wełna była faktycznie potrzebna, bo czy nie lepiej jakby ciepło zostawało w domu, w ścianach i dodatkowo ogrzewało pomieszczenia przez które przechodzi?

Czy jako komin można użyć pustaków okragłych wentylacyjnych ceramicznych? Pytam z ciekawości bo tak zrobil znajomy co wzbudziło moje zdziwienie bo chyba taki pustak musi mieć swoją wytrzymałość na temperaturę? Dodatowo byl to komin na kominek opalany drewnem

Link do komentarza

Najlepiej skorzystać z rozwiązań systemowych - dedykowanych do danego źródła ciepła. System Rondo Plus to rozwiaznie systemowe firmy Schiedel - o ile dobrze pamiętam. Najlepiej kierować się instrukcją i nie kombinować. Izolacja komina ma nie jest bez powodu. Wyobraź sobie pozar sadzy w kominie. Ściana z pionem kominowym nagrzeje się do temperatury kilkaset stopni.

Link do komentarza

Ja korzystam ale kolega poszedl oszczędnościowo i zastanawiam się czy będzie warto.

A tak z ciekawości chciałbym dopytać o tą wełnę:

 

1. W przypadku pożaru komin bez wełny osiągnie wysoką temperature,  rozumiem ze chwilową.  Co może się stać ze ścianami z gazobetonu? Zapalą się?

 

2. Wełna ma też chronić przez wytworzeniem kondensatu, w jakich sytuacjach? W okresie grzewczym czy przed gdy nie jest palone? Przecież na spodzie jest skraplacz.

 

3. Kolejna wyczytana przeze mnie funkcja wełny to zapobieganie ucieczki ciepła i poprawa ciągu. Wydaje mi się że ocieplanie sprawia że ciepło zamiast zostać w ścianach to jest izolowane od scian i wychodzi kominem ponad dach? Czy się mylę? Więc na chłopski rozum ciepło w nieizolowanym kominie jest wykorzystywane do ogrzewania sąsiadujących pomieszczeń i ścian?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...